Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aktif Mesane hastalığı tedavi edilemez mi?

Sempaatik

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ben bu aktif mesane Hakkı'nda bir sorum olucaktı bu hastalığın kesin çözümü varmı yada hayatı boyunca hep ilaçlarla mı devam ettiricek 3 ilaç kullandım

1-üropan 20 gün kullandım idrar yapma zorluğu yaptı etki olarak bıraktım

2-Emselex 7.5 mg 47 gün kullandım idrara çıkma süresini 1 saat 1 buçuk saat kadar uzattı ama sonra etkisi gitti

3- daha kullanmadım mictornm 30mg günde tek doz benim anlamadığım hep mi bu ilaçları kullanıcaz yoksa hani Doğru ilacı buluna kadar devam edip ilaçları bırakıcaz mı

Ürodinamı vs ona benzer bir şey yaptırmadım 2 kere ultrosan girdim bir şey yok kültür yaptırdım yine yok yaşım 21 bunun kesin çözümü varmı yani grip gibi ilacı al iyileş bu yöntemi yok mu hep mi ilaçlarla devam edicek

Sempaatik

İyileşme mümkün değil maalesef. Aktardığın ilaçları kullanarak semptomlarını azaltmaktan başa bir çözüm yok.

Not: Psikolojik bir değerlendirme yaptılar mı? Bazen bu tür sıkıntılar psikolojik nedenlerden de kaynaklanabiliyor.

OturanBoğa

Hayır yapmadılar ama tek bildiğim bundab 2 sene önce doktor bana azosilin değişik bir antibiyotik verdi 5 gün kullandım geçti aradan aylar geçince tekrar ortaya çıktı

Sempaatik

Tek kullanımlık antibiyotikler var ama bunların etkisi sizde üreyen bakteriye göre değişir. Çoğu zaman antibiyotiğe dirençli bakteri olur ve antibiyotik hiç bir işe yaramaz. Antibiyotik kullanımında temel kuraldır: KÜLTÜR TESTİ YAPTIRMADAN ANTİBİYOTİK KULLANILMAZ!

Kardeş işin boyutu değişti doktor diyo üretra darlık fln olabilir vs konuştu şimdi bir şeye dikkat ettim ürolowmetre yapınca işeme iki kere girdim 241ML hacim birde 248ML hacim ve hani iyice iyice sıkışık olduğum an bu mesane kapasitesi küçük geldi sanki bunu büyütmek için ne yapılır sonda hayatımda hiç kullanmadım okul okuyorum yani apartta kalıyorum hani ilaç vb şekilde Nasıl büyütülür taktikler var mı Ve bir yazında okudum solgar Cranberry vitamin C var bu vitamını ilaçla beraber mi kullanmak lazım yoksa Nasıl kapasite bir de normal mi ben tam 1 saate yakın ilaç kullasanmda kullanmasamda sıkışma isteği oluyor tuvalet ihtiyacı ve anlamadım gitti ilaç etkisiz mi kalıyor ne oluyorsa içsem de içmesemde yaklaşık 1 saat ve bir yazıda mesane kapasitenizin yarısı dolduğu anda sıkışma ihtiyacı duyulur diye okudum bu işin çözümü Nasıl olucak anlamadım sonda vb şeyleri kullanmadan Nasıl büyütülür kendimi sıkıyım diyorum diiyorum ya böbreklere kaçarsa ne olur sonra hani o vakti yada ne kadar idrar tutabilirim çözemedim ama kaçak yok idrar damlama yani çamaşıra o yok hani 3-4 saatte tutarım sıkıntı yok ama işte o his olunca sıkışma kafa orda oluyor ve o solgarı Nasıl kullanabilirim.

Bugün tekrar kontrole gittim yaklaşık 1 haftadır ilaç kullanmıyorum çünkü kullansamda kullanmasamda 1 saate bir sıkışma oluyor 4 saat iftar tut hiç sus içmedim ve ürolowmetre de 356ml çıktı ve doktora gösterdim ilacı içme Dedi içsemde içmesemde aynı zaten 4 saat idrar tuttum ve hiç su içmeden 356 ml hiç idrar tutmadan yani normal sıkıştığımda giricem o Zaman kaç çıkıcak merak ediyorum bir çözüm lazım bulamadım gitti

Üst Alt