Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akut Osteomiyelit hastası olup tedavi olan var mı?

soner81

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 4 aydır ayak topuğumda iyileşmeyen yara var. Ayak bileğimden dondurma ameliyatı geçirdiğimden o bölge hareketsiz. 2 ay önce çekilen mr'da osteomyelit çıkmadı ancak 2 hafta önce ayağımda enfeksiyon çıktıktan sonra 1 hafta önce çekilen sintigrafide ayak topuğunda akut osteomyelit çıktı ayağımda yaklaşık 20 gün önce enfeksiyon başladı 10 gündür sabah akşam 1000 mg'lik Augmentin kullanıyorum yarayı sabahları batikonlu suyla banyo yaptırdıktan sonra yara yerine borik asit koyup gazlı bezle kapatıyorum sabah akşam antibiyotik alıyorum 1 haftadır akıntı olmuyor yara yeri temiz tek endişem akut osteomyelit geçermi? Plastik cerrahide tedavi oluyorum başka bölüme gitmem gerekirmi?

Öncelikle geçmiş olsun dicem ama dost acı söyler ama malum geçmez bu hastalık,
Ben 9 seneyi bitirdim halen çekiyorum da,damardan kullanmadığım antibiyotik çeşidi kalmadı ve artık kollarımda ve ayaklarımda damar bulunamamakta,aşağı yukarı 2 sene aralıksız kontrollü olarak augumentin sabah öğlen akşam,cipro sabah akşam kullandım.En son çareyi yara olan bölgeyi temizletip kazıtmakta buldum ama yine çözüm değil başka yerden açıldı yara :)
Bu osteomyelitin çaresi tedavisi yooook kullanmadığım ilaç türü sprey (yurt dışından getirtdim) türü borik asitinden tut envayi çeşit yöntem denedim tedavisi yok.Şunu söyleyebilirim eğer iltihap varda akamıyorsa soyulmuş soğanı haşla sıcak sıcak içine sabun rendele ve yara olan bölgeye kapat ve sar sabaha kadar beklet iltihabı çekiyor.Birde taze yaparsan daha iyi olur sabah aç karna yemekten önce haşlanmış soğan suyu iç 1 su bardağı iltihabın akmasına yardımcı olur gör bak.Ben denedim iltihap akıyor ama yarayı kapatmıyor doğrusu kapatamıyor hiç birşey,cerrahi müdahale gerekiyor.

Arkadaşım sana da geçmiş olsun Allah şifanı versin inşallah ancak akut ile kronik aynı olmaması gerekmezmi benim 2 ay önceki mr filminde osteomyelite ait bulgulara rastlanılmamıştı bir hafta öncekinde akut teşhisi konuldu iyi bir tedavi ile kronik olmadan önlemezmi ayrıca benim 5 yıl önce yine aynı topukta 13 ay süren bir yara çıkmıştı ancak onu bu aşamalara gelmeden atlatmıştım şimdi de bir haftadır yaramda akıntı yok eğer akıntı olsa akardı bir hafta öncesine kadar aktı şimdi yara temiz görünüyor bilmiyorum Allah'ın dediği olur ben elimden geleni yapıyorum yorumun için sağol.

Bunun akutu kronik olanı yok osteomyelit osteomyelittir çok sinsi bir mikrop,görünüp görünmemesi normal benimde öyle oluyor bi arkadaşım var onunda öyle.Hatta arkadaşımda yara bere yok sinsice biyerini patlatıp akabiliyor,kemik sindgrafisinde çıkıyor mr da çıkmıyor böyle pislik mikrop işte.Yapacak bişey yok mezara kadar bizimle gelecek bu.

Akut Osteomiyelit tedavi olabilir (Erken ve etkili antibiyotik ile) Kronik osteomiyelit tedavisi yoktur.Ben kronik ost. hastasıyım Sol femura yaygın durumda 18 yıldır çekiyorum.18 yıl önce Akut durumda iken dr ların ilgisizliği yüzünden enfeksiyon kronikleşti ve iyileşemez durumda malesef.

Allah acil şifalar versin kardeşim ben dermansız dert olduğuna inanmıyorum derdi de dermanı da Yüce Rabbim verir sabırla dayanır katlanabilirsen o yaralar öyle bir tamir olur ki cansıza bile can veren yaratan bazen insanları sınayıp imtihan eder umarım ben de bu sınav da kazanan taraf olurum kardeşim bir başka platformda yazılarını okudum orada da akut ile kronik diye kısaca bahsetmişsin bende de bu rahatsızlık 1 hafta önce teşhis edildi antibiyotik tedavim başlandı daha doğrusu teşhisten 1 hafta önce başlanmıştı doz artırıldı doktorum karamsar bir tablo çizmiyor iyileşeceksin biraz sabır et diyor ben de bu konuda umutsuz değilim yalnız geçen ay erken engelli emekliliği için başvuracaktım bu rahatsızlık yüzünden ertelenmişti şimdi doktor 45 günlük rapor verdi akabinde sanıyorum bir o kadar daha verecek ben istemedim emekli olayım dedim doktor antibiyotik farkları falan gidip gelmen epeyce maliyetli olur biraz dayan tedavin bitince olursun dedi şu anda maaşım 2000 tl civarı emekli olunca sanırım yarı yarıya inecek Allah inşallah bereketini verip yedirmek nasip eder tekrardan Yüce Rabbim hepimize sabır ve şifa ihsan etsin inşallah. Yorumlarınız için hepinize teşekkürler tıp hergün ilerliyor lütfen karamsarlığa kapılmayalım...

Düşüncelerin için Teşekkür ler Soner dostum.Bu arada neden emekliliği istemiyorsun ki ayrıca firsatını bulup vergi indirimi aldıysan emekliliği cebine koyduysan sorun yok.Zira şimdi çok zorlaştı bu işler osteomiyelit bile nerdeyse sakatlıktan sayılmayacak

Canım arkadaşım ben emekli olmayı istiyorum sanırım o kısmı yanlış anladın tedavi süreci sıkıntılı maddi olaraktan sıkıntı yaşarsın diye engelledi doktorum ancak raporum 2002 yılına ait yeni rapor isterlermi bilmiyorum vergi indiriminden faydalanıyorum arkadaşım maaşım da 2000 iken 1'e düşecek galiba kredi ödemem var gerçi epeyce azaldı ama Allah bereketini verir inşallah... Birde yazını başkaplatform derken bu sitede okudum ama oturumu başkası açmıştı ergül, gönül yarası uzun uzun bilgilendirmişlerdi sizinkini ve diğer yorumların hepsini okudum teşekkür ederim.

Öncelikle hepinize geçmiş olsun, bende eski bir osteomyelit hastası olarak faydası olabilirim düşüncesiyle yasadıklarımı aktarmak istiyorum. Bir kaza sonrası sol femurda meydana gelen kırıklarla mücadele ederken birde osteomyelitle mücadele etmemiz gerekti ve bunun damardan antibiyotik tek başına başarı sağlamadı ve bu süreçte cok kez yıkama ve kazıma operasyonlarına maruz kaldım. Doktarların tavsiyesi ve uygun görmesiyle yuksekbasınçlı oksijen tedavisi(Hiperbarik oksijen) ve antibiotik (targosid) tedavisini birarada yürütterek bu hastalığı yenmeyi başardık. Tedavimide Su anda Ankara Gazi üniversitesinde ortapedist Hamza Özer hocama ve diğer birlikte çalışan Metin Dogan, Murat Bozkurt hocalarımın bilgi ve emekleriyle saglığıma kavuştum. Darısı tüm rahatsız arkadaşlara.

Merhaba Arkadaşlar iki hafta önce bana kronik osteomyenit tanısı kondu kesin bir tedavisi varmı şuan antibiyotik ve oksijen tedavisi başlandı beni bilgilendirecek arkadaş varmı acil yardiminızi bekliyorum teşekkürler.

Çok Özür dilerim yazmayı unutmuşum Benim Sağ Bacak femur bölgesinde olay olalı 1999 yılında olmuştur 17 sene sonra 1 sene içinde ağrılar olmaya başladı fakat akıntı olmuyor acil bilgi verirseniz sevinirim gerekirse cep numaramıda veriyorum 05336130294 teşekkürler.

Merhabalar kronik osteomyenit hastalığı konusunda bilgi verecek kimse yokmu acil yardım.

ACIMASIZ_GAZİ

Hocam bu lanet iltihabın çaresi yok, kendi doktorun ilacın kendin olacaksın. Sigara, alkol, stres, üzüntü, kendine zararlı gelebilecek her şeyden uzak duracaksın. Yemene içmene bağışıklık sistemine dikkat edeceksin. Tam anlamıyla geçirmez ama bir nevi yavaşlatabilir, Isırgan otunu doğrayıp salata gibi yağlayıp limonlayıp yiyin, kuru soğanı 4 parçaya bölüp suyunu kaynatıp sabah aç karna için ( taze yaparsanız daha faydalı ) , günlük sabahları aç karna 1 diş sarımsak yutun ve soğan sarımsağı bol tüketin.

Gönül Yarası Bey bende akıntı olayı yok 6 ayda bir ağrı oluyor antibiyotik kullanınca rahatlıyorum şuan hem antibiyotik ve hiperbarik oksijen tedavi görüyorum oksijen tedavinin faydası olmazmı cep numaramdan arasanız sizin bu rahatsızlığınız varsa

ACIMASIZ_GAZİ

Akıntı yapmadığı için kemikte ağrı yapıyor, dışarıya atabilse aslında daha da rahatlarsın ama bi müddet sonra yeniden üretiyor vücut.
Ben 14 senedir çekiyorum bu pisliği, Antibiyotik bi müddet rahatlatır oradaki mikrobu öldürmez / öldürmüyor. Doktorlar hep aynı antibiyotiği veriyor oysaki o mikrobu öldürecek antibiyotiği bulmuyorlar.
Oksijen tedavisi' de bir müddet rahatlatır, öyle çok ağrı olduğu zaman iltihap nerenizdeyse orayı kazıtsanız...?

Benim sorun sağ bacakta femur bölgesinde yani baldırdaki kemikte diz altı ampute zaten 1999 yılında orda kırık vardı konulan pilatin enfeksiyon vardı platin çıkarıldı ve ordaki 12 cm uzunluğunda ölü kemik alındı yani 16 sene sonrasına kadar bi,şey yoktu 6 ayda iki defa ağrı oldu antibiyorik içince geçiyor anlamadım gitti sizle telefonla görüşsek beni çaldırın arayayım 05336130294

PEKİ SİZİN NERENİZDE RAHATSIZLIK AKINTI VARMI SİZDE SİZ NELER YAPIYORSUNUZ BİR GÖRÜŞSEK

Merhabalar bende kronik osteomiyelit var bende ve bir haftadir geceli gündüzlü agrim hic gecmiyor ameliyat dediler ameliyat tarim gelmedi bazi doktorlar patlamasini bekle demislerdi su an bolge kizrik sis ve biraz mora yakin bi renk hic bole olupta yarasi patlayan varmi sag bacagimda ayak bileği ve diz arasinda tam bilgisi olan varmi ?

Üst Alt