Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alay edildiğini düşünmek neyin belirtisi olabilir?

Micro123

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
26
İnanamıyorummm dalga geçildiğimi düşünüyorum

Sonrasında İnsanlara söylediğimde ne dalga geçecek diyorlar bende ise şakalaşıyor mu dalga mı geçiyor düşünceleri oluyor

@Micro123, Şüphecilik eğer çok fazla oluyor ve sana çok gerçekçi geliyorsa yanında başka belirtilerle beraber pisikoz durumunda bunlar oluyor.

Gerçek de olabilir psikotik de depresif bile olabilir bu seni üzüyor veya sinirlendiriyorsa.

Gerçek degilmiş, ben öyle sanıyormuşum
Öyle diyorlar

@Micro123, Sen öyle sandığın olaylara ne kadar inanıyorsun sana gerçekten olmuş gibi mi geliyor ve bu olaylar ne sıklıkla oluyor.
Sık oluyor ve diğer kişilerin öyle değil dedikleri halde gerçekten olduğuna dair kuvvetli inanca sahipsen bir pisikiyatriste başvur.
Pisikozda bu tür şeyler olabiliyor.

Gerçekten alay etseler bile sen sorarsan tabii ki sen öyle sanıyorsun yanlış anlıyorsun derler hep öyle olur zaten her lafı sokarlar güzellikle sorarsın sen yanlış anlamış olursun sen bu kişileri ölç tart iyice bence gerçekten alay aşağılama gibi bir şey var mı yok mu varsa ona göre davran yoksa yoktur zaten rahatsız oluyorsan da uzak dur gitsin .

@Micro123,

@kara duman psikiytrik ilaç kullanıyorum zaten. doktoruma göre kuruntularım varmış antidepresan ve antipsikotik kullanıyorum

@Artı_Noksan Alınganlık var evet ama eski halime göre daha az alınıyorum ama içime kapanığım

@sokr@t resmi kurumda çalışıyorum, müdürlerin böyle davranıcağı mantıksız gelse de bana alay ediyor gibi geliyor. misal seçim vardı bana neden aday olmadın diye soruyor. içimden dedim ben kim aday olmak kim diye alay ediyor olarak algıladım sonra da eklemişti senin gibi gençler sayesinde bu ülke ayakta kalıyor gibisinden. konuşmayı duyanlara sordum ne alay etcek diyorlar ciddi ciddi söylüyormuş bana

@Micro123, müdürün falansa zaten boşver hiç uğraşma bana da alay etmiş gibi gelmedi zaten rahatsız oluyorsan bu tip konuşmalardan mesafeli davranırsın olur biter o da böylece daha dikkatli konuşur .

ben herkese mesafeli davranıyorum sadece müdürüme değil
uyumlu cana yakın değilim, iş üzeri konuşmak olmasa hiç konuşmuycam kimseyle

@Micro123, tamam işte zaten mesafeli davraniyormussun olay yazdığın gibiyse zaten hiç takılacak bir şey değil.

Sanırıım takıntılı olduğunuzdan kaynaklı. Bende öyle idim şuana göre iyim. Birisi a derdi ben b c d yani farklı anlamlsr çıkarırdım.

Üst Alt