Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aldolan (Dolantin) bağımlısı bu hastalıktan nasıl kurtulur?

SUNGUROGLU

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaşım.benim gibi ayagından ampute.amaliyat oldu iyileşti ama dolantin illetinde kurtulamadı.dolantin bulmak için her gun en az 1000 km. yapıyor.araçı ile malatyadan başlıyor adanaya kadar nerde saglık ocagı. hastane varsa.olmadı maraş elbistan.tek tek ugruyor.dolantini.vurduruyor.günleri yolda geçiyor. kendi bölgesi malatya dan alamıyor.ailesi perişan.bizlerde yardımcı olamıyoruz.sözümüz geçmiyor dik kafalı...

Hay allah! Bu uyuşturucu etkisi olan bir madde sanırım?

evet doğru dolantin narkotik bir ilaçtır

arkadaşınız için üzüldüm ,psikiyatri uzmanından yardım almalı bu şekilde devam edemez

mrb lar benimde kardeşim aldolan bağımlısı çaresiz kaldık ikna olmuyor tedaviye ne yapacağımı bilemiyorum yaklaşık 2 yıldır aldolan kullanıyormuş öğrenince yıkıldık ailece bu ilacın bağımlılığının tedavisi nedir acaba

2 senedir, bu ilacı hangi dr yazıyor?

Gerçekten ağrıdan ölsen yapmıyorlar?

Ben anlıyamadım:confused:

Evet kendisi morfin türevi bir ilaç uzun süre kullanımı bağımlılık yapar.
Bırakması hem kolay, hem zordur. Bıraksa krize girer. Amatem den yardım alsın.

arkadaşlar bu ilaçları mecbur kalmadıkça doktor verse bile siz almayın..sonra sonra zor durumda kalabilirsiniz..

arkadaşlar bu ilaçları mecbur kalmadıkça doktor verse bile siz almayın..sonra sonra zor durumda kalabilirsiniz..
...;)
Dr zaten vermiyor. İşkenceci bir çoğu. Bağımlılığın tedavisi vardır.
Bu ilaç anormal ağrılarda kullanılması şarttır. Yoksa bar bar hasta acıdan bağırır. Hastanın önce ısdırabı dindirilir.
Sigara da bağımlılık yapar. Bu ilaçda bağımlılık yapar, arada fark mark yoktur.
Kişi bilemedin bir hafta eziyet çekerek bağımlı yapan maddeden kurtulur.

İşkence bir suçsa ağrı çeken birine ağrı kesici vermemek de işkencedir.

amatemden yardım almak istemiyor sorunda burda ne yapacağımızı bilemiyoruz kendisi sağlık çalışanı ilacı bulması kolay ALLAH kimsenin başına böyle bir dert vermesin

Sorumluluk kabul etmem. Ben sadece mantıklı yapılabilecek bir öneride bulunucam!

Boş bir odaya kilitleyin 2-3 gün orda yatsın. 3. gün krizleri geçince normale dönmeye başlar.
Ondan sonrası kendine kalmış...

Yada zorla yatırdın ameteme 1-2 hafta da düzelir.

Başka türlü imkanı yok bırakmaz. İnsan oğlu hep bi teselli arar. Zaten boktan dünya:(
Oda kendince maddede bi ufak teselli oluyordur.
Biri vardı. Adam aşık olmuştu. Aşk acısıda fenadır. Herooin e başlamıştı. Başka türlü unutamadığı için.
Buda o misal mecburen ameliyattan sonra bu türlü madde verirler. Yoksa hasta rahat durmaz. Hastaneyi inletir.

Bi kere vücuda girdimide ister istemez bağımlısı olursunuz. Kimisinin iradesi kuvvetlidir. İstediği zaman bırakır. Kimisi bırakamaz...:(

Geçmiş olsun. Siz en iyisi zorla yatırın ameteme!

Bu ilacın ne kadar sure ile kullanıldığı cok önemli. Ben 2 yıl önce bir ay her gün kullanmistim. Ve sonra bir gün kesilme belirtileri basladi. Hemen amateme yonlendirdiler fakat doktorla konuşana kadar bir hafta gecti. Ben kesilme belirtilerini üç gün yaşadım. Şiddetli baş ağrısı, kusma, titreme, kasılma, huzursuzluk vs. Fakat üç günün sonunda kurtuldum. O üç gün cok zor geçmiş olmasina rağmen geçti.

Su an ağrılarım hala dinmedi. Hidromorfon kullanıyorum. Uykusuzluk etkisinden dolayı haftada bir gün falan aldolan yada morfin artı diazem veriyorlar. Ben çözümü ilaçlara ara vermekte buldum. Mesela üç Gun ilacı kullandım ve etkisinin azaldığını hissettim, hemen bırakıyorum. Iki gün almıyorum. Tabi bu sürede yataktan da kalkamiyorum ama yine de almıyorum. Böylece vücudum bağımlılığa kardır direnç. Kazandı. Iki aydır hidrimorfon iki yıldır tradamol kullanıyorum. Fakat doktor bırakmamı söylediği an bırakıyorum ve yoksunluk cekmiyorum. Umarım sizde de işe yarar.

Kazayı ilk yaptığımda bartından boluya nakliye edilirken ambulansta vurdular aldolanı o kadar rahatladımki ismini oradan hatırlıyorum.Hastanede ağrılarım arttı bidaha istesemde vurmadılar.

Aslında buna sevinmelisin mesut. Bana cok fazla verdiler. Halâ her dayanılmaz ağrı cektigimde veriyorlar. Bu ilaca ihtiyac duymadan yasayabiliyorsan cok iyi

Üst Alt