Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alternatif tıp ve bioenerji ile ilgili görüşler

bioenerjibodrum

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
bioenerji uygulamaları ile ilgili sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışacağım

biliminde kabul etttiği üzere bioenerjinin ağrı kontrolünde etkisi çok fazla.bunun yanında bel ve boyun fıtığı romatizma,kas yırtılması,tenisci dirseği be bileği,tümör kontrolüeklem romatizması,migren,kanser,reflü,ülser ve idrar yolları rahatsızlıkları gibi hastalıklarda.tıp tedavisinin yanında çok başarılı

Bu işi parayla mı yapıyorsun ,öncelikle bunu öğrenmek isterim ,bioenirjiyle ilgilenen biriyim

Birde biliminde kabul ettiği gibi derken materyal bilimin mi yok sa metafiziğin mi belirtseydin iyi olurdu

ücret alıyorum ancak bu şart değil.haftanın birgünü bodrumda tamamen ücretsiz imkanı olmayan önerilen insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.bunun dışında da yolda yada dışarda gördüüm ,acı çekttiğini fark ettiğim,yada ücretinden dolayı tereddüt eden herkese hiç bir şey talep etmeden yardım etmeye çalışıyorum.ilgilendiğiniz için sizde bilirsiniz.bu yetenek benim çalışıp edindiğim bir konu değil,bana verilmiş bir yetenek bunu tamamen para karşılığı yapamam.ancak imkanı olandan almanında bir enerjisi var.artı fayda sağlamayanda bir ücret talep etmiyorum. Diğer konuya gelince biliyorsunuz alternatif tıp yönetmeliği çıktı.bu tasarı halindeyken bioenerjinin hekimlerle birlikte olması tartışılıyordu.hatta acil sevislerde ağrı kontrolünden faydalanmak tartışılıyor.bilim derken tıp biliminden bahsediyorum.bir çok konu ölçülebilir nitelikte fıtığın iyileşmesi yada tümörün küçülmesi gibi.yapılan uygulamalarda guatr ın bir seansta 1/3 oranında küçüldüğü yada fıtığın yerine oturduğu tespit edilmiş.artı bir çok meslek grubundan insanın farkında olmadan iyileştirme sürecine katkıda bulunduğu biliniyor.hemşireler gibi.bu işle ilgilenen ve yeteneği olan 3 arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorumnbirebirde de yanıma geliyorlar ara ara ve birlikte uygulama yapıyoruz,eğer sizin içinde yapabileceğim bir şey olursa sevinirim

alternatif tıbba inanıyorum. destek veren araştıran yardımcı olan herkese dua ediyorum. fakat lütfen insanlara çok ümit vermeyin ve onları maddi konularda zorlamayın. bu dengeyi nasıl kuruyorsunuz bilmiyorum ama içinizdeki terazi yetmez bu dengeyi kurmaya onu söyleyeyim. insanlar hastalığın pençesinde her çare sesine kulak veriyor ve medet umuyorlar.
biliniz ki farkında olmadan kıracağınız kalpler hayata küsebilir ve siz bunun hesabını veremezsiniz.
yaptığınız işi hayırlı bir şekilde yaptığınızı düşünerek size başarılar diler ve teşekkür ederim. fakat aksi bir durum da da sizi Allaha havale ediyorum.

burada bunu ne kadar istesemde anlatamam tayyip bey.inanın sizin düşündüğünüzden daha dikkatli davranıyorum.hiç kimseyi sömürmüyorum.kanser gibi sipesifik hastalarda hiç bir zararının olmadığını bilmeme rağmen hastanın hekimine danışmasını ve onay almasını istiyorum.yıllardır bir tarafları felç olan insanlar yürümeye başladıkları zaman bunu fırsat bilip yüksek paralar sağlamaya çalışmıyorum.bu yaz bodrumda yürüyen 4 adet kısmi felçli hasta 100 er tl verdiler sadece.insanları normal tedavilerinden uzaklaştırmıyorum hiç bir zaman.bir önceki yazımda belirrttiğim gibi fayda sağlamayandan bir şey almıyorum.bence ahlaki boyutun ve dürüstlüğün ispatı bu.çaresiz hastalığın pençesindeki insanları sömürmek çok kolay yoksa.görüşmek üzere

murat bey bu konuda ne aşamadasınız.isterseniz tabki yardım ederim

Gökhan bey maddi durumu yerinde olan insanlardan ücret talep etmeniz gayet normal ,sonuçta bir emek hizmet veriyorsunuz ,bioenerji vb alternatif tıbba her zaman ilgi duyan biriyimdir ama hangi seviyede olduğumu bilemiyorum özelden yazışalım mı

mrb gökhan ben sol hemipleji hastasıyım bioenerji aşmam faydalı olr mu acaba
istanbulda birkaç k,işi var bu işi yapan erol konuk, kenan boyraz,hatice ersever vs. tavsiye edebileceğinizbu kişilerden veya başka birileri varmı acaba isranbul ve civarından

vay bee, tumor kontrolu, kas yirtilmasina bile care olabiliyorsa benim cektigim done done ameliyatlar oldugum koleastotam icinde bi care vardir belki bunda. ben bunu niye gormedimki:confused: eleman burdayken bi danisir doktora gidip kulak dogratmadan sifa bulurmuyum bioenerjiden diye danisirdim. bioenerji tedavisi yaptiripta ne gibi dertlerden kurtuldugunu yazarmi acaba sifa gorenler:confused: uykularim kaciyor, deli dolu sen sakrak yasamaya bakiyorum ama ameliyat olma dusuncesini bi unutamiyorum:(

biliminde kabul etttiği üzere...

Hangi bilimin?

Bioenerji zırvalıktan ve şarlatanlıktan başka bir şey değildir. Daha bir çıkar elde etmeden böyle bir şey yapanı görmedim.

Ayrıca bir şarlatanlık türünü dile getirirken BİLİM sözcüğünü kullanmak tek kelimeyle AYIPTIR!

BİLİMİN kuralları vardır:

1. Evrendeki bir fenomenin gözlemlenmesi
  2. Bu fenomene dair, gözlemler ile tutarlı, ancak kesin olmayan, hipotez adında deneysel bir açıklama getirilmesi
  3. Hipotezin tahminlerde bulunmak için kullanılması
  4. Tahminlerin deneylerle veya ek gözlemlerle test edilmesi ve sonuçlar ışığında hipotezde gerekli değişikliklerin yapılması
  5. (3) ve (4) numaralı adımların hipotez ve deney arasında tutarsızlık kalmayana kadar tekrarlanması
Yani işin özeti; bilimsel bir yöntem ÖNGÖRÜLEBİLİR sonuçlar üretmelidir. Sonuçlara hipoteze uygun açıklama getirebilmelidir. Daha biyo enerji gibi saçmalıkların bunu başarabildiği görülmemiştir.

İşi daha basit anlatmak gerekirse, biyoenerji ile tümör küçülttüğünü iddia eden birinin, rasgele seçilmiş ve başka hiç bir tedavi almayan en az 10 denek üstünde bu yöntemi denemesi, ve kontrol grubunda olan 10 başka hastadan daha iyi bir sonuç elde etmesi gerekir. Böyle şarlatanlıklardan fayda gördüğünü iddia eden kişilerin büyük çoğunluğu konvansiyonel tedaviler almaktadır. Ve istatistiksel olarak fazladan biyoenerji almalarının başarı şansını arttırdığı hiç bir zaman gösterilememiştir.

işin içinde para varsa dikkatli olun... Hele normalin çok üstünde ücretler isteniyorsa...

istismara dönüştürdügümü nerden çıkardınız

doğru söylüyorsunuz

ingilteredeki uygulamaları inceleyin.konuyla ilgili bilginiz olsun en azından. kimse hekime gitmeyin yada verdiği tedaviyi yarıda bırakın demiyor.ön yargılı olmayın
kapıdan merhaba diyenin para için ameliyat edildiği bir dönemde bu meslek grubunun bir ferdi olarak ahlaki açıdan durumu abartmayın.

kenan beyde erol beyde işinin en iyileri dürüst kişilerdir

2011 Mayıs ayında sağ karotis(şah damarı) tıkanarak geçici bir felç durumu oldu,babamın ısrarıyla Muğla ili Yatağan ilçesinde bulunan bir bioenerji ile ilgilenen birine gittim,sol tarafımda tamamen uyuşma ve nöropatik ağrılar var. ilk gidişimde 100tl ücret aldı ve yararı oldu,daha sonraki gidişlerimde para almadı fakat giderek rahatsızlığım artarak aynı duruma geldi.Kısacası hiç bir faydasını görmedim.

fasa fiso işler, dünya kadar bilimsel araştırma labaratuarda araştırma için ömür törpüleyenler salak, bir bu reikiciler, çakracılar biyoenerjiler uyanık öyle mi? inanmayın bu tarz şeylere

gökhan bey bioenerji eğitimi aldınızmı yoksa kendiliğinden gelişen bir özellikmi bende bioenerjiyle ilgileniyorum fikir alış verişinde bulunmak isterim

adam doktora gitmeyin demiyor ki,para falan da istemiyor,kimseyi mecbur etmiyor,sadece ben boyle bi ish yapiyorum diyor,isteyen gider,istemeyen gitmez,onyargili olmaya gerek yok arkadaslar
hastanelerde hangi doktor para almadan hasta bakar? bionerji de gercekten hastaya iyi geliyorsa para almasinda sorun yok
ilme malum olmayan cox sey var,hepsini inkar mi edelim?

Üst Alt