Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alzheimer hastası annemin dudağındaki yarayı iyileştiremiyoruz!?

Tuna tuna

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar , 89 yaşındaki Alzheimer hastası , yatalak annemin , alt dudağının hemen altında 1 cm çapında bir yara oluştu , 4-5 aydır patikon ve yara için melhem kullanmamıza rağmen bir türlü yarayı kurutamadık , yemek verirken kaşık oraya değince çok canı yanıyor ve yemeği yemek istemiyor , sizlerden ricam bu yarayı nasıl kurutabilirim , şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle geçmiş olsun yaşlılık böyle işte yaralar iyileşmez hastalıklar peşpeşe gelir Allah yardımcınız olsun bir doktora danışın derim ben ama hastalıklardan kaynaklanan bir şey olabilir yaranın kapanmaması Tuna tuna

şekeri var mı annenizin genelde şeker hastalarının yarası kapanmıyor diye biliyorum hemen bir doktora basvurun sonucta enfeksiyon riski var gecmiş olsun

Evet var Mehmet bey , geçen yıllarda da alnında çıkmıştı bu yaradan doktor insilün değerini biraz yükseltti ve yara kapanmıştı , bu yara herhalde mikrop kapıyor yemekten falan diye düşünüyorum , kalça protezi uygulandı ve hastaneye götürüp getirmesi baya bir meşakat , belki yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkar diye düşündüm , olmazsa mecbur götüreceğiz hastaneye . Tşk.

bağlı bulunduğunuz belediyenin sosyal hizmetler birimine başvuru yaparsınız hemen ilgilenirler kocaelide belediyenin sosyal hizmetler birimi cok iyi hizmet veriyor hastahane götürme getirme evde sğlık hizmeti gibi sizde belediyenizin sosyal hizmetler biriminden yardım istebilirsiniz allah şifa versin

Teşekkür ederim Mehmet bey olmazsa öyle yapacağım.

Mehmet kardeş benim annemde rahatsız ayaklarından yuruyemiyor rahatsızlandığı zaman hastane getirmek çok Zoe oluyor böle durumda sosyal hizmetlerr biriminimi aricaz evdemi muayene yapıyorlar nasıl oluyor tahlil isterlerse neolcak

Şap yarayı kurutmada faydalı oluyor ,geçmiş olsun.

UnFeeLinq
Aynen öyle düşünüyorum , belki hijyeni tam sağlayabilsek yara kediliğinden kapanacak .

İbrahimt5
bu şap , berberlerin kesiklerde , kanı durdurmak için kullandıkları şey mi ?

dudaklar naziktir diger cilt parcalarina gore. batikonla yanlis yapiyor olabilirsiniz.
doktora gitmeyi ihmal etmeyin.
yaziiik. aciyordur. bir an once rahatlarsa sevaptir.

dediğim gibi bulunğunuz sosyal hizmetler birimine ve bulunduğunuzbelediyenin kendi bünyesindeki sağlık hizmetlerinden yararlanmak icin bilgi alabilirsiniz yardım alıp alamıcağınızı

Arkadaşlar , bu yara , bir ay önce plastik cerrahide yapılan ameliyatla sonlandırılmıştır , "Alzheimer hastası" olduğu için dudağındaki yaranın dikişlerini dişiyle keserek açılmasına sebep olduysada , yara kapanmıştır , dudak biraz yarık kalsada buna da şükür diyoruz , Alzheimer hastalarının ameliyatlarında çok dikkat edilip her türlü olasılığın düşünülmesi gerekiyor , bunu hastanedeki doktorlar ne yazık ki yapmıyorlar , iş size düşüyor , bu tip hastaların 7/24 başında uyumuyarak gözetlenmesi ve gerektiğinde el ve ayaklarının uygun ( tıbbi malzeme satan yerlerde satılıyor ) aparatlarla yatağa bir süreliğine sabitlenmesi gerekebiliyor .

Üst Alt