Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat sonrası dikiş izlerinin silinmesi için bir öneriniz var mı?

MUHENDIS2

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar.ameliyat sonrası dikiş izlerinin silinmesi için her hangi bir öneriniz var mı?

ameliyat dikis izi birkac yilda silinr deri kendini yenileyince
nester kesigi silinmiyor hic:( o kadar cok ameliyat oldumki sayisini unuttum hee kesik biraz belirsiz olsada yerinde duruyor:( varsin dursun nolucak baska dert cikarmasin:)

contractubex jel. yeni ameliyat izlerinde kısmen etkili oluyor.

dikiş izlerini baştan dikiş attırırlarken estetik yapılmasını istemen lazımdı

ne tur dikis izi vucudun neresinde ozel dermabrasif aletlerle ya da ozel lasêrle kismen kaybolabilir...gorgonium ya da kelimed merhemleri hemen kullanilsa biraz biraz etkili olabilir. keloid turu yara deri kalitesine ve deri rengine de baglidir...keloid kesilip tekrar dikis dikilebilir cilt alti sous cutané daha ince bir iplikle

ben biyopsimi açık ameliyat şeklinde oldum...
doktorum içten dikiş yapmış olduğunu iz kalmayacağını söyledi..ipsiz estetikli dikiş yapmış hiç iz kalmıcak dedi bende dedim aman iz kalsın ne olacak ki dedim oda niye kalsın hiç kalmıcak dedi .)
2 ay oldu şimdilik...
izi var pembemsi boynumda :D

Contractubex jel. etkili olur,azaltabilir biraz ama geçirmez tamamen.

Kesin çözümü var mı bilemiyorum ama; bi Estetisyen'e başvurmak daha mantıklı gibi,benim doktorum öyle demişti. Lazerle filan azaltabilirler baya. Çoğu ize çözüm var artık. :)

dermatıxı jel ameliyat izleri için süper bir ilaç.Deneyenlerin hepsi memnun kaldı.

Ya onca derdin içinde düşündüğünüz devede pire bırakın :) bu işleri bence...

izler zamanla zaten azalıyor, ve hassas bölge dikiş yerleri çok takılı kalmamak lazım :)

Üst Alt