Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat sonrası oluşan sinir zedelenmesi sonucu meydana gelen hareket kaybı..?

erbalkan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
hocam merhaba.. ben 3ay once sakrum da dev hücreli tümör teşhisi ile ameliyat oldum.. ameliyatim gayet iyi geçti. ama tam kuyruk sokumumda oldugu ıcın ordaki sinirler zedelenmiş dedi doktorum sağ bacagımı hıç hissetmiyodum. acılcagını soledı doktorum . evet sımdı baya acıldı.. daha hızlı acılması ıcın fızık tedavıyı önerirmisiniz..ve tam anlamıyla ıyılesırmı zedelenen sinirler. yoksa yurumemde aksaklık kalırmı .. cvplandırırsanız cok sevınırım..

valla kardeş bu kadar kısa sürede his geri geldiyse hareket de gelir umarım.(hareket var mı onu belirtmemişsiniz.)mutlaka fizik tedavinin önemi çok büyük bu tür olaylarda.tavsiye ederim.
ama sinirlerin ne kadar tahribat gördüğü ve ne kadarının geri döneceğini değil ben dünya bilemiyor.benim gibi omurilik felçlilerde geri dönüşüm olsa da mutlaka bi hasar bırakıyor.ama valla açıkcası ben o kadar aksaklığı da razıyım.
onun için aksaklığı falan kafana takma.yat kalk haline şükret his döndüyse muhtemelen de hareket de döner inş.

tesekkur ederım yorumun ııcın . evet hareket geldı .. yanı bilegımı asagı yukarı kalddıramıyodum sımdı kaldırıp ındırebılıyorum ama az ..yarısı geldı dıyelım hareketın. ınsallah gelır.. o zman benım acılen fızık tedavıye baslamam gerekıyo. tahrıbat cok degıl sanırım . cunku ordan gecen sınırler ıdrarı ve buyuk abdestı de kontrol edıyo ve onlar duzeldı.. sorunum yok tuvaletle. heralde gelır gerı.. bu arada herzaman ama herzaman sukredıyorum halıme. tömor oldugunu ögrendıgımde bıle şukrettım. tedavısı var sonucta.. daha kotusude olabılırdı.. ılgın ıcın cok tesekkur ederım

Kesinlikle haline yat kalk şükret kardeş.gelişmelerin bu kadar kısa zamanda çok çok ii.derhal fizik tedaviye başlamanı tavsiye ederim.
Dediğim gibi bu kadar kısa sürede bu gelişmeler olduysa gerisi gelir inş.sen moralini bozmadan fizik tedaviye devam et kardeş.yapabileceğim bişey olursa çekinme.
Kal sağlıcakla

saol .. sanada cok gecmıs olsun . herkese allah yardımcı olsun.. hastahaneler artık maç sonu stad önü gibi kalabalık..herkes hasta..

Üst Alt