Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat sürecinde maaş kesintisi ve SGK prim ödemeleri nasıl oluyor?

hakgor

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Merhaba,
Doğru yere mi yazıyorum bilemedim yanlışlık olmuşsa şimdiden af ola.
Özel sektörde çalışıyorum. Yaklaşık 250 gün sonra 3600 pirim gününden emekli olabileçeğim. Yaklaşık 15 yıldır ertelenen çift kalça protez ameliyatını artık daha fazla erteleyemeyecek duruma geldim. Bu konuda sizlere sormak istediğim sorularım olacak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
1. Kalça protezi ameliyatı olan arkadaşlarım bana bu konuda ne tavsiye verebilirler. Nasıl bir protez, nasıl bir hastane, sonrasındaki fizik tedavi vb. sürecin başından sonu neresiyse oraya kadar olan her konuda bilgi verirseniz sevinirim.
2. Ameliyat sonrası fizik tedavi süreci var mı varsa bu ne kadar sürüyor ve süreçteki maaş kesinti oranı nedir? Yatarak tedavi sanırım 1/2 oluyor. Fizik tedaviyi nasıl değerlendiriyorlar?
3. Ameliyat ve varsa sonrasındaki süreçte SGK pirimini iş yeri ödemeye devam ediyor mu yoksa aynı maaş olayı gibi prim ödeme durumu da askıya mı alınıyor? Eğer böyle olursa raporlu olduğum süre boyunca emeklilik durumu ertelenmiş olacak. Emekli olduktan sonra ameliyat olmam durumunda ise ev kiramı ödeyemeyeçeğim anlamına geliyor ve ayrıca çok ertelenecek bir durumu kalmadı.
Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt