Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat ve sonrası yaşanan duygular...

Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. Ben arthgrogryposıs multiblex kongenita hastasıyım. Defalarca ama defalarca ameliyatlar geçirdim son olarak ise dizlerimin ya kesileceğini ya da dondurulacağını söylediler ve 17 Kasım'da ameliyat oldum. Dizim dondurulmuş fakat platin takılacağını ve bacağı kısaltacaklarını hiç söylemediler. Uyandığım zaman bacağım dümdüz şekilde kalmış, kısalmış ve çok ağır bir şekilde kalmış. O an ne hissedeceğimi ve ne söyleyeceğimi bilemedim. Sadece şok oldum. Tepki vermek istedim fakat tepki bile veremedim. Bilmediğim bir ameliyat olmak kalbime çok ağır geldi.

Sizlerin farklı bir şekilde girip farklı bir şekilde ameliyattan çıktığınız oldu mu?

cadı-cansu , Geçmiş olsun

Femur da olan parçalı kırıktan dolayı platin takılıydı, vücudum bi zaman sonra platini kabul etmedi, enfeksiyon yaptı. Dediler platini çıkartacağız yerine kemik tozu döküp kırığa kaynak yapacağız. Neyse ameliyata girdim, çıktığım da yarı uyanık haldeyim ama nasıl canım yanıyor bağırıyorum. Yahu ben femur dan ( Dizin üst kısmı ) ameliyat olacaktım, benim kasığım ağrıyor. Allah' ım yareppimmm benim bu kasığım niye ağrıyor..? Neyse uyandım kendime geldim kasığıma elimi bi attım oda neee orası bantlı....
Neyse vizit vakti geldi toplandılar odaya, dedim benim ameliyat yerim femur du...? Kasığıma ne oldu...? Kasığından kemik aldık, kırık olan yere kaynak yaptık.

Ekim ayında yine ayak tabanımdaki yaradan dolayı ameliyat olmam gerekiyordu, ameliyatı yapacak adi herif öyle bir anlattı ki, orayı oyacağım, temizleyeceğim, antibiyotikle yıkama yapacağım vs.. İyi dedim. Tahliller, Mr sonucu derken gün verdi, gittim ama bana ne aç gel dedi, ne yatacaksın hastanede dedi hiç bir şey demedi, verdiği randevu zamanı gittim. Dedi acile in bekle beni orada, alla allaaa acil de ne işim var benim..? Beklerken geldi. Gel dedi girdik acil müdahale odasına. sedyeye uzan dedi uzandım, bu başladı bir şeyler yapmaya ve dedi orayı diktim ve kalk yürü dedi. Allahım yareppim enfeksiyonlu yere nasıl dikiş atar bu herif...?
Neyse rapor için odasına gittim, dedim ya hocam siz bana böyle böyle yapacağınızı söylediniz, şimdi dikiş attım dediniz. Ne iş..?
Ya, dediğim işleme gerek yoktu şöyle böyle bir sürü yalan dolan hikaye. Şimdi o dikiş attığı yer yeniden açıldı ve ayağımda enfeksiyon devam ediyor..:( Şimdi sil baştan yeniden hastane bul, doktor bul, tahliller, yine ameliyat sıkıntısı :(

gönülyarası

Geçmiş olsun, Siz Enfeksiyon hastalıklarına muayene olmadınız mı? hangi bölüme gittiniz. Normalde olması gereken önce enfeksiyonlu yerin kurutulmasıdır.

@Nurtan

Teşekkür ederim,
Enfeksiyonlu yer kurutulamıyor :(
Ortopedi bölümüne gittim ve enfeksiyonlu yeri kazıyıp temizleyip antibiyotik koyup kapatacağını söylemişti.
Enfeksiyon bölümüne yönlendirdi gittim, o da ameliyata bende gireceğim, ameliyata geldiğinde haber ver başlamadan damardan antibiyotik vereceğim demişti. Ameliyat olmaya gittiğimi sandığım da, enfeksiyon doktoruna uğrayıp ben geldim diye haber verdim ama ne hikmetse gelmedi bile. Özel hastane olunca para için ( fırıldak ) oldular. Onlar için insan sağlığı bu kadar ucuz.
Dikişten sonra enfeksiyon doktoru damar dan antibiyotik başladı, bu sefer de antibiyotik yan etkisinden dolayı boğazlarım şişti yara oldu, ağzımın içi yara oldu, yemek yiyemedim aşırı kilo kaybettim vs vs. Enfeksiyon doktoruna söylediğim de utanmadan bir de dalga geçer gibi sen Corona olmuşsun, gel 250 TL ye test yaptıralım sana demesin mi...:mad:
Ankara Medicana ( Enfeksiyon ve Ortopedi ) bölümlerinden uzak durun. Özellikle Doç. Dr Mehmet Atıf Aksekili

gönülyarası

Hastaneyi etiketlemek hoş olmayabilir. siz isterseniz başka hastaneye gidin. Devlet Hastanesi olabilir. dediğiniz gibi tedavi de yanlış giden durumlar farklı sonuçlar doğurabiliyor. tekrar geçmiş olsun.

Üst Alt