Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat yerinde fıtık oluştu. Deneyimlerinizi ve önerilerinizi yazar mısınız?

Konular
152
Reaksiyonlar
1
arkdaşlar karnımdan 5 inci defa ameliyat olacam. kesi yerinde fıtıklaşma olmuş. yaram çok büyüktü zor günler geçirdim bu yüzden iyileşmedi, akıntı oldu,dikişler patladı vs.. 1 seneye yakın zamanda iyi oldu. kesi çok büyük olduğu için fıtık da büyük:( göğüs kafesini hemen altından mesanenin ortasına kadar). 2 yama konulacak dediler.

her ameliyatımda barsaklarda tıkanma,yapışıklık,yoğun gaz vs.. gibi sorunlar yaşadım zor günlerdi benim için. ayrıca kalıcı kolostomi olduğu için ameliyat bir kez daha zorlaşıyor. pazartesi günü olacam ameliyatımı..

tabiki kaderde ne varsa onu yaşarız,rabbim hayırlsını nasip etsin hakkımda ve hepimizin..

sizden bir ricam olacak benim için dua edin olur mu? herkes gibi benim de dua ya ihtiyacım var arkdaşlar.. sağlıcakla kalın...teşekkürler

apse yi kurutamadım yaa:( yardım?

arkdaşlar 3 kutu cipro 750 mg kullandım hala kullanıyorum, girişimsel radyoloji de drenaj yöntemi ile 2 defa boşaltıldı fakat hala 28x19 mm yaklaşık 3 cm lik bir apse mevcut ne yapacağımı bilemedim?

geçmesse artık ramazan dan sonra açık kesi ile boşaltalım dedi dr bey ama, ben de bıkıtım kes dik işlerinden..

+bir soru 28x19mm olan kistik oluşum(apse) 2 defa 20lik enjektörle 8ml alındı. bu oran 28x19mm e tekamül edermi? hesaplayamadım ben:(

bölgesel apse de en iyi antibiyotik hangisidr acaba? genelde cipro veriyolar ama.. multisef falan iyi gelir miki ? bülent abii ...

Geçmiş olsun kardeşim bende ayagımdakı kuş gözu yarayı kapatamadım bir türlü derlerya kedi şiyini görmüş yara sanmış inatcı oldumu iyileşmiyor .sizin sorununuz daha büyük Allah c.c. şifa versin, iyi doktorlarla karşılaştırsın.

Bu konuda deneyimi ve önerisi olan var mı arkadaşlar?

girişimsel radyolojide apse boşaltılıyor fakat 10 gün sonra (ortalama) yine aynı hacmine ulaşıyor:(( yani dr larda bişey demiyor. mr da anatomik bir bozukluk yok dediler, usg de çıkıyor 3x2 cm baya rahatsız ediyor beni. son olarak üniversitede açık yapacaklar:( tercihim değil açık ameliyat ama mecburum sanırım..

fikir verecek arkdaşlarımdan yorum bekliyorum..

Üst Alt