Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ameliyat yerinden neden sıvı gelir?

Konular
14
Reaksiyonlar
40
s.a arkadaşlar, iki sene önce büyük bir motor kazası geçirdim ve sağ bacağım diz üstünden ampute oldu. Sağ kolum ise dirseğe yakın bir yerden parçalı ve açık bir kırığım vardı ilk kemik kırılmış ama ikinci kemik sağlamdı (motor montum olduğu için korumuş yoksa kolumda kopacakmış) ve kırığımda 7 cm bir kemik kaybı vardı o yüzden bacağımdan bir doku alınarak koluma kondu ve platin (10 adet vida takıldı) ile desteklendi kolumun kaynaması 8 ayı buldu ve koluma dıştan görünen 40 adet dikiş atıldı

SORUM ŞU; BU AMELİYAT 2 SENE ÖNCE YAPILDI VE 3 FARKLI DİKİŞTEN DEVAMLI BAZEN YAPIŞKAN BİR SIVI (ŞEFFAF) BAZENDE KANLI SARI BİR SIVI GELİYOR İLTİHAB GİBİ AMA PİS BİR KOKUSU YOK BU 3 AKINTININ 2 Sİ 3 AYA YAKIN BİR SÜRE SONRA KURUDU VE KAPANDİ AMA 1 TANESİ HAYLA AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR FARKLI MARKALARDA ANTİBİYOTİKLİ KREMLER SÜRDÜM BANAMİSİN DEMİYOR DR. ÇIKTIM BUNDA BİRŞEY YOK DEDİ KREM SÜR GEÇER DEDİ AMA GEÇMİYOR BİR TÜRLÜ BUNA BENZER BİR DURUM YAŞAYAN OLDUMU ACABA? Bacağımın kesilen yerinde de buna benzer bir durum yaşadım ama içinden kalın bir ip çıktı dışarı kendi kendine ve sonra akıntı yapan yer kapandı ve kurudu.

@kaybedenler kulübü.. çok uzun zaman olmuş ameliyat olalı. Şeker hastalıgında yara dikiş geç iyileşir diye biliyorum. Şeker hastalıgınız varmı? Gittiginiz dr. Degiştirin isterseniz. Aynı branşta farklı bir dr. Gidin belki farklı bir ilaç verebilir. Çok geçmiş olsun

İç dikişlerle ilgili yani sütür kalıntılarını vücut bazen tolere etmez ve vücuttan atmak ister.

İç sütürler genelde eriyerek kaybolur...bazende tariflediğin gibi iltihabımsı akıntı ile dışarı atılır..

Muhtemel sütür kaynaklı bir durum.

Genel cerrahiye bir gösterin.

@kaybedenler kulübü..,

@CORTU, şekerim yok ama üst seviyeye yakın. şeker'den olsa bacağımda ki dikiş'lerde iyileşmezdi ama. bacağımın kesilen yerine 70'e yakın dikiş atıldı.

@OğuzHan112, sütür dediğiniz şey ip sanırım? Banada öyle geliyor çünkü bacağımın kesilen yerinde de böyle bir durum yaşadım ve çıkan ipi görünce bayağ şaşırmıştım ben ameliyat iplerini ince biliyordum çünkü dışa atılan dikişler genelde daha ince oluyor. Hatta benim dış dikişlerde iki çeşit ip kullanmışlar herhalde ip bitti :) biri siyah ip diğeri ise mavi naylon ip (misina gibi bir şey sert yani)

Evet sütür atılan dikişlerde kullanılan iplerin genel adı..

İp bitmez merak etmeyin 😂

Yaraya göre... ameliyata göre faklı sütürler kullanılır..içe atılan dikişler genelde erir ancak atılan düğümler bazen erimeyebilir..

Sizin sütür kaynaklı olduğunu düşünüyorum..3 yıl sonra bile dışarı atılan sütürler olabilir.

Teyit amaclı genel cerrahi ile görüşün.

@kaybedenler kulübü..,

@OğuzHan112, çok teşekkür ederim bu arada tüm engelliler biz ailesinin bayramını en içten dileklerimle kutlarım saygılar sevgiler...

@OğuzHan112, evet haklısınız çünkü bacağımdan çıkan ip hem kalındı hemde kalın bir düğüm vardı 👏 siz harbiden 112 yani acil çalışanısınız sanırım 🤔

6 ay önce safra kese ameliyatı oldum. Benim dikişlerim de mavi renkti. Sıkıntı yaşamadım. İlerde yaşamam inşallah dikişlerim azdı. Üzeri açıktı. Sizde en kısa sürede doktora gidin.

Ben ayak başparmağimdan ampute oldum .Dediğin gibi iltihap oluyordu ve özellikle geceleri sancidan uyuyamiyordum ve beyaz mum fitili gibi bir ip cikmisti disari sonra kendiliginden gecti.

Arkadaşın durumu sütür kaynaklı..zamanla geçer.. yorumlarımız gerçeği yansıtsa bile tanı ve tedavi amaçlı değildir..

Özelden bir mesaj atarmısın kardeşim...özel mesaj almaya kapalısınız.

Sizin verdiğiniz bilgileri düzeltmek regüle etmek değil amacım..mümkün olduğunca doğru ve gerçeğe yakın bilgiler vermek çabasındayım..bu tavrımız yalnış anlaşılmasın.

Bir yeri düzeltip..diğer tarafı yıkmak gibi bir niyetimiz olmaz asla.
@CORTU,

Son düzenleme:
@OğuzHan112 ben yanlış birşey yazmadım. Kendi ameliyatımı örnek verdim. Mavi renk ameliyat ipi kullanmışlar. Onu anlattım. Her ameliyat farklı oldugunu biliyorum. Yazdıklarımda ben @kaybedenler kulübü.. Ne @OğuzHan112 nin söylediğini. Yapın dedim. Mesajlara bakabilirsiniz..

İyi bayramlar..

Çümleten herkesin bayramını kutlarım.😊

@CORTU
Sakin olll.. yazdıklarınla ilgili bir şey söylemedim ki..zaten söylemeyecektim.

Başka bir şey için bana Özel mesaj atın demiştim... konularla alakalı değil di yani😊

Herkes fikrini tabiki paylaşacak..belliki yalnış anlaşılma var.

@CORTU
Yukarıdaki yazdığım mesajım da.. verilen bilgileri düzeltiyorum algısına kimse kapılmasın diye... öyle bir mesaj yazıverdim.

Herkes tabi ki fikrini bildiğini paylaşacak 😊

Tekrar hayırlı bayramlar diliyorum..😊🙋

Üst Alt