Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ampute ameliyatı olacağım. Tedirginliklerim var..?

özgetombak

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba benim size bir sorum olacak ve hayatımı tamamen etkileyen bi karar olacak bu anlamda ampute yapılan arkadaşlar yaptırdığınızda ne gibi sıkıntılar yaşadınız ve önerebileceğiniz bir doktor var mı

4 yaşında itibaren amputeyim ama doktor konusunda söyleyecek bir şey yok.amputeyim bu şartlarda hep mutlu olmaya çalıştım.kendimi diger insanlardan daha gayretli ve azimli hep gördüm.ne kadar hayalım varsa hepsini gerçekleştirdim. Hiç bir zaman üzülmedim.kaderimdir deyip kabullendim.ampute olmanın da bazen avantajları oluyor.ampute kadrosu ile daha kolay iş buldum. Ampute ile araba aldım.ampute ile vergilerden faydalanıyorum.ve ampute ile hayatta devam

Gecen sene sol ayak diz alti ampute oldum. Tam olarak neyi merak ediyorsun? Hangi uvzun ampute olacak? Tam olarak nereden ampute olacak? Doktor icin hangi sehirdesin? Biraz acarsan yardimci olabiliriz.

Bende 50 yaşında sol ayak ampute oldum topua kadar.İlk başlarda süreç sıkıntılı geçiyor.Sonra alışıyorsunuz.Hayat devam ettiği sürece herşeye alışılıyor ve hayatı idame ettiriyorsunuz.

aesacus ben zaten engelliyim ortez cihaz kullanarak yürüyorum dizden itibaren ampute olacak dedi doktor ama ben bi doktora bağlı kalmak istemiyorum bir kaç doktora daha gitmek istiyorum
aesacus ben kendim kastamonudayım ama ailem ankarada bu sebeble ankarada iyi bir doktor arıyorum

Hacettepe Üniversitesinde Ömür Çağlar'ı öneririm. (Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri - doktorinfo) Iyi ve insan bir doktordur. Mutlaka 2-3 doktora gorun. Ben ameliyata karar vermek icin 4 ayri doktorla gorustum.

Bende amputeden once sorunluydum. Ayak bilegi felcti son 10 senedir. Yara olustu, o osteomiyelit'e donustu, sonuc ampute oldu. Son on senedir cektigim sorunlara nazaran ampute olmak cok degistirmedi hayatimi.

Bacak amputelerinde kritik nokta diz. Eger diz altindan ampute diyorlarsa (diz eklemini koruyarak) proteze alisman, kullanman cok kolay. Ortezden bile rahat edersin. Sadece banyo, denize girmen biraz mesakatli oluyor. Onun disinda neredeyse tum aktiviteleri yapabiliyorsun.

Diz eklemi ustunden amputelerde ise biraz daha zor ama ona da alisiliyor. Ben protez yaptırırken aynı zamanda yanimda biri diz ustu protez yaptiriyordu; benden cabuk yurudu. Ben biraz korktugum icin zorlandim.

Amputeden sonra bir ay akinti (enfeksyon) surdu osteomiyelit'ten dolayi. Sonra yara kapandiginda uc ay daha bekledik gudugun iyilesmesi icin. Bu arada bacak icin verilen kultur fizik haraketlerini hic ihmal etmedim. Uc ayin sonunda olcu alindi ve protez yapildi. Bir ay boyunca proteze alismaya calistim. 2016 Agustosta ameliyat oldum; Kasim gibi protezi takmaya basladim ve 2017 Ocakta işe geri döndüm.

Merak ettigin baska birsey varsa sorabilirsin. Elimden geldigince yardimci olurum.

benim 2012 yılının sonunda iş kazası sonucu sol ayağım topuk hizasından ampüte oldu.tedavi olup protez kullanmaya başlamam 10 ay sürdü.tabi birde proteze alışmak (:)
birde herkesin tedavisi bir olmaz.ben ilk ameliyattan sonra 2 defa daha ameliyat olduğum için iş uzadı.ben hayata hayat bana tutunup bir şekilde yaşayıp gidiyorum.

sol parmaklarım ampute oldu

4 tanesi

tavsiyem dondur aldırma yasımda 21 :(

bzasiruzgar dondurma işlemini de düşündüm ama yirmi yıl ya da beş on yıl sonra çözülme ihtimali olacağını söyledi ve eninde sonunda ampute yapılacağını

özgetombak

Ameliyatı ne zaman olmayı dusunuyorsunuz ? Bence son bahar gibi ekim gibi bacaklari aldirin bu sicak havalarda cok zor olur. 2 ay icinde zaten protez kullanacak sekilde iyilesir. Ama diz kapaklarida alinacagi icin diz ustu protez kullanmaniz gerekecek ve denge sorunlari olur.

Fiziksel anlamdada kendinizi hazirlayin iki bacaginiz olmayacak ve evde olsun vs vs ellerinizin uzerinde yuruyeceksiniz. Bunlara hazirsaniz ki eninde sonunda bacaklar alinacak demissiniz. İki bacagi aldirin hayatinizi bu sekilde idame edin.

Üst Alt