Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ani gelişen beyin sapının felci..?

DüşünürBilir

Yasaklı Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Merhaba,
Hayırlı günler, size bir konu hakkında danışmak istiyorum benim bir arkadaşım 29 yaşında 1 çocuğu var geçen gün hiç bir şey yokken bir anda istiğfar etmeye başladı ve başının çok ağrıdığını söyledi hemen hastaneye götürdük acilden giriş yaptık biraz ilgisiz kalındı ayaktan hasta ve kanamalı olmadığı için triaj ilk yeşil alana verdi aşırı kötüleşince (elden ayaktan kesildi) sert tepkimize karşılık kırmızı alana aldılar ve BT çekildi muayene edildi 1 saate yakın içerde kaldı ve doktor açıklama yapmaya geldi beyinin en önemli görevlerini sağlayan beyin sapının felç olduğunu söyledi ve hayati riski olduğunu söyledi damarı açtılar biraz daha iyiye giderken bu sefer sağ tarafa pıhtı attı 10 gündür yoğun bakımdaydı dün servise çıktı sol tarafı felç ve konuşamıyor aynısını bende yaşadığım için düzeleceğine inanıyorum benim sorum şu bu arkadaşımın ÖSS var ismini yazmayayım şirketin reklam olmasın bu kişileri arıyoruz zar zor açıyorlar telefonu açtıklarında da bilmiyoruz demekten başka bilmiyorlar yardım almak istiyoruz hem manevi hem maddi diyoruz bunun için nereye başvurmamız lazım diyoruz başvuramazsınız iz diyorlar bundan sonraki süreçte arkadaşıma nasıl destek olabilirim oda engelli oldu diyebiliriz bu noktadan sonra F.T.R. vs. tedavilerinden sonramı bu rapor işlerine koşturmak gerekiyor benim bilgisizlikten baya geç olmuştu onun bu süreçte yararlanabileceği tüm maddi manevi hakları nelerdir?
Not: Sgk'lı çalışırkken bu olay başına geldi belkide iş aktinin fesihi söz konusu olabilir..
Teşekkürler.

Üst Alt