Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Post Polio..?

mavigul

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Çocuk felci hastasıyım ve 14 yıldır post polio ile mücadele ediyorum. Ankara'da yaşıyorum. Birçok doktora gittim fakat netice alamadım.

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hiç müracat etmedim. Bu hastanede tedavi görmüş arkadaşlardan öneri almak istiyorum. Özellikle bu hastanede post polio konusunda tedavi görmüş ve sonuç alabilmiş kimse var mı?

Post polio konusunda uzmanlaşmış doktor ismi de verilirse memnun olurum. Post polioyu bilmeyen bir doktorla karşılaşmak istemiyorum artık.

Şimdiden teşekkür ederim.

bu hastanede ben tedavi gördüm c4 c5 omirilik zedelenmesi tam 9 yatışım var bu hastenede hastane ortamı çok güzel temizlik işçilerinden tutun doçent tine kadar herkes ilgileniyor bence iyi bir hastane

Bu hastane hakkında tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

ben ankara fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi hakkında bilgi almak istiyorum sağ hemiplejiyim hastahane hakkında bilgi verirseniz sevinirim

fizik tedavide uzman bir hastane doktorlar deneyimli...

Arkadaşlar bu hastanenin e-mailin bilen varmı kendi sitesinden mektub gitmiyor?

arkadaşlar gittim gördüm botoks uygulanacak 1 aya kadar çağıracaklar botoks yaptıranlar varmı ALLAH hepimize şifa versin

öncelikle geçmiş olsun ankara fizik ve rehabilitasyon merkezi ni hiç tavsiye etmem çalışmalarını hiçmi hiç beyenmemiştim ben allah yardımcın olsun

ankara gata yı dene bence

Merhaba Arkadaşlar,

Ben bu hastanede 2005 ve 2006 yılı arasında uzunca tedavi gördüm polio sekeli rahatsızlığım tekerlekli sandalye kullanıyorum belim ve sol bacağıma inen ağrı şikayeti ile gittim, post polio olmamdan şüphelenip yatış verdiler ama ayağa kaldırma çalışmaları başladı 9 ay süren çok eziyetli tabiri caizse işkenceli bir tedavi sistemni uygulandı, ayağa kalktım ki zaten kalkabiliyordum yaptıkları kontraktürleri açmak oldu sonrasında çok pahalı ital bir yürüme cihazı yaptırdılar kendi anlaşmalı firmalarına ve beni taburcu ettiler kocaman bir hayal kırıklığı ile eğer yürürsen post polio olursun sadece ayakta durmalısın dediler, taburcu olduktan sonra cihazdaki sorunlar ve yoğun ağrılar ile gittim ama işleri bitmişti artık yüzüme bile bakmadılar medikal firma parasını dr tezini tamamlamıştı, uzun süre kendimi toparlayamadım hep tedavi olmak için yaşamam gerektiğine inandım yürüme cihazlarımı değiştirdim ancak ayağa kalktığım zaman sorunlar bitmek bilmiyordu ( idrar kaçırmaktan yoğun ağrı ve titreme ) gibi sonra T.S.K dan bir hocaya gittim o bana hiç bir şey yapmadım biraz mantıklı yaklaşarak hayata dahil olmam yönünde motive etti ve psikolojik tedavi ile o süreci atlattım ama 2 yılı aşkın bir zamanda acı çektim. Dr. lar o hastanede çok çabuk uzman doç. hatta prof. oluyorlar gidip görmek lazım, ama post polio nun ne olduğunu biliyorlar en azından size tavsiyem gidin ama uzun süreli ve eziyetli sonunun ne olacağını bilmediğiniz tedavileri asla kabul etmeyin...

Merhaba Arkadaşlar.
Öncelikle hepinize Allahtan acile şfalar diliyorum! Çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiyiniz için.
Ben Gülnare 33 yaş. Kardeşim Samir 30 yaş. cocukuktan Engeliyiz.(yürüye bilmiyoruz).Azerbaycanlıyız,Azerbaycanda yaşıyıruz.Bakude nöroloje hasdehanede,Mskoada professor yanına gitdik. Hiç bi citdi tedavi yapa bilmemişler.cocukluktan 12 yaşmıza kadar tedavi (inaclar ve masaj) aldık. 26, 27 yaşmza kadar hiç bi tedavi almadk. bunun içinde çok gücsüz ve zayif olduk. Mesala kolarımzda,ayaklarmızda quve yok.1 kilo şeyi zorla kadırarız. hiç ayaka kalkmyoruz,ayaklarmızı kıpırdatıyoruz, hiss ediyoruz. 7 yıl oldu Bakuye tedavi almay yılda 1 kere gidiyoruz. orda masaj, fizioterapia ve başka fizik tedavi yapyorlar. 10.09.2011 ci tarihde İrana doktora gittik. iranda DNT analizi yaptik, analizin cevabi SPİNAL MÜSKÜLER ATROFİ ( SMA ) hastalık tastik olundu ve size gönderdiyimiz şu rapor yapıldı. Ben ve kardeşim daha çitdi fizik tedavi almak istiyoruz. Hangi hantanede veya kilinikada tedavi ala biliriz? Bizim için ne kadar şansımız var?
Bana dikkat etdiyiniz için size teşekkür ediyorum.

vahide;

Öncelikle geçmiş olsun vahide. Deneyimlerini paylaştığın için tşk ederim.

GATA şansım yok yada çok zaman bekleniyormuş o yüzden ben tercih ettim parmaklarım kıvrılıp açılmıyor artık uffff valla kafam karıştı botoks uygulaması oldumu bir de bu konuda bilgi alabilirsem seviniririm

botoks kesin çözüm olmuyor botoksu yaptırdıktan 6 ila 1sene arası tekrar eskisi gibi oluyormuş tedavinin yapıldığı yer

evet bunu duymuşdum 6 ay var önümde bunun bilincindeyim canımı dişime takarak çalışacağım. sende sağol bana yazdığın için

Üst Alt