Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da Kekemelik kursu tavsiyesi olan var mı?

Mertes

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar Ankarada yasıyorum kekemelik problemim var . Ankarada Başkent konuşma egitim merkezi diye biryer buldum adresi bura Başkent Kekemelik Eğitim Merkezi Ankara 2 hafta hergün gidecegimi ardından 2 ay da haftada 1 gün kontrole gidecegimi egitim sonrası akıcı konusabilecegim söyleniyor . ücret 1.300 tl imiş . Sizin bildiginiz kaliteli etkili biryer varmı . benim gibi ankarada olan arkadaslar gittikleri merkez vs varmı sonuç ne oldu ve bu merkeze gitmelimiyim arkadaslar yararlı olurmu ?

Bu tarz yerlere pek güvenim yok benim, ama yaşın kekemelik tedavisine gayet uygun bu zamanlarını iyi değerlendir çünkü ileri yaşlarda kişilik oturduğundan tedavi olumlu sonuç vermiyor.senin de çaban ile donanımlı hastanelerde de tedavi görebilirsin. bende de senin yaşlarında kekemelik çok fazlaydı zamanla o kadar azaldı ki farkedilmiyo bile şuan. yani senin çaban çok önemli hangi merkez olursa olsun. Yine de bir merkez tedavi için süre veriyorsa heleki bu süre çok kısa bir zaman ise inanmamak gerekiyor

peki kardeşim sen ne yaptın nasıl yendin bunu anlatırmısın bana biraz ? bende pek güvenesim gelmiyor ama sanırım sabit bir sistem var programlı her hastaya bu uygulanıyor diye düşünüyorum . 2 haftalıgına 1.300 tl verceksem ve sorunum çözülmeyecekse benim tedavi eden şahsı öldürmem gerek .. Kardeşim sen herhangi bir merkeze gitinmi sorunu nasıl üstesinden geldin ? birde bende nefes sorunuda var sanırm bazen kelimeleri söylerken sesim git gide kısılıyor veya aniden tıkanıyorum bununda üstesinden gelmem lazım

ben senin yaşındayken hastaneye gitme konusunda bilinçli değildim,bana hep yüksek sesle kitap okumam söylendi zaten kitap okumayıda çok sevrim. sağdan soldan kim ne söylerse onu uyguladım en önemliside hep konuştum hep konuştum kitap okudum kalabalık ortamlarda konuşamazdımben. konuşmaya başlayınca kekelerdim ve herkes benim ağzıma bakardı sanki,daha çok heyecanlanır daha çok kekelerdim işte bunu yendim inadına konuştum önçe insanların yüzüne bakmadan örneğin öğretmenimin yüzüne bakmadan konuştum sonra bakarak konuşmaya başladım alaylı bakışlarada aldırmamaya çalıştım,bu süreç zordur sabır ister,moralimizi yüksek tutmamız kerekir.25 yaşında hastaneleri gezmeye başladım,nefes çalışması falan verdiler hem grup olarak hemde tek tek tedavi gördüm ama yarıda bıraktım hep çünkü çok azalmıştı hiç konuşamayanlar vardı grupta.kendi kendime önceden bende bu arkadaşlar gibiydim bu kadar azaldıysa tedaviye gerek yok diye düşündüm yanlış yaptım.25 yaşından sonra 2 defa tedavi görme hamlesinde bulundum. 3. hastene beni kabul etmek istemedi yaşım tedavi için ilerlemiş olduğundan.sana tavsiyem inadına konuş,kitap oku yüksek sesle moralini yüksek tut bu konuda ve donanımlı hastanede tedavi ol. hala şimdi bir kelimenin ilk harfi ünlü ile başlıyosa hafif zorlanıyor çabuk atlatıyorum bunu yenemedim.geçmiş olsun

Gariptir bende ünsüzlerde çok takılıyorum . Hastanenin bu konuda yeterli bilgiye sahip oldugunu düşünmüyorum ben . kurslar daha fazla bu sorunu yaşayanlarla dolu oldugu için daha bilgili oldugunu düşünüyorum . siz hangi bölüme gittiniz psikolojiye yönlendirme oldumu

Hayır ben direk odyoloji'ye gittim ve bu bölümde tedaviye başladım.

yiğenim ankarada bir merkeze gitti çok faydasını gördü tabii çokta çalıştı yenmek için.ayrıca tekerlemeler vermişlerdi şimdi düzeldi.tavsiye ederim

Ben Ankara Kekemelodi konuşma merkezine gittim ve faydasını da gördüm istersen gidip sende bi görüş derim ben.

Başkent Konuşma ve Psikolojik Destek Merkezi ne gitmeyin bence ben gittim verdikleri eğitimle kekemeliği düzeltemezsiniz paranız boşa gitmesin ordaki bütün gelen arkadaşlarımla halen konuşuyorum eğitim esnasında kekelediğiniz zaman. zorlandığınız zaman sana kızıyorlar niye dikkat etmiyorsun, bu böylemi söylenir, harfleri bastır yapamıyosun edemiyosun falan filan diye gittiğim zaman sinir olmuştum tavırları bi piskoloğa yakışır şey değil zaten bu sorun olmasa senin yanında işim ne piskolog olsan zaten ılımlı davranman gerekir sen kimsinki millete bağırıyosun ankarada başarılı konuşma terapisti yok onu söyleyim 2 3 yere gittim benden parayı aldılar hergün kitap oku konuşmalara çık kalabalık ortamlara çık diyolar veriyon parayı iki nefes aldırıyo kitap okutturuyor hepsi o 2 3 şey için 1300 1500 tl veriyon bana dedilerki bizim dediğimiz herşeyi yap kesin düzeleceksin onlar 10 dediyse biz 50 kere yaptık halen de bak kurslara gitmiyorum orayı bıraktım zaten 1 ay gittim ben tavırları zoruma gitti ben zaten günde 50 sayfa kitap okuyan bi bayanım halen düzelmedi. bu yazıyı okudukdan sonra belki kızacaklar ama ispatlarım yani kusura bakmasınlar ben hakkımı helal etmiyorum :)
bizim gibi insanlar zaten okulda olsun. iş yerinde olsun. bu sorun olduğu için çekiniyoruz takılacağız diye onlarda böyle yaparsa kime güvenelim :)

Arkadaşlar bende de kekemelik vardı polislik için mülakata girmiştim konuşmam yüzünden mülakatı geçemedim, bir akrabam bana başkent konuşma eğitim merkezini önerdi kendi çocukları burada eğitim almış ve çok memnun kalmışlar. Bende ankarada bu merkeze gittim gerçekten beklediğimin çok üzerinde bir sonuç aldım mülakatı başarıyla geçtim allah bir değil bin kere razı olsun...

başkent konuşma eğitim merkezinde bizde eğitim aldık bakalım yaptıklarını hergün yap kalıcı sonuç olacakmı reklam olsun diye yorum atmayın kursdaki çalışanlar mahsus yorum atıyor ya hayırdır rezilmi oldunuz hakkımı helal etmiyorum onlara

Başkent kekemelik eğitim merkezi ni kesinlikle öneririm 2 ay önce kızımı bu merkeze götürdüm gerçekten dedikleri gibi 2 haftada çok güzel sonuç aldık okula başlayınca öğretmeni bile farketmiş artık okulda okumaları ve konuşması çok iyiymiş bu bizi çok mutlu etti teşekkürler... :))

Kekemelik ve dil konuşma bozuklukları konusunda proğramı olan ve Odyoloğ uzmanı olan MEB bağlı 8 tane civarında Özel Eğitim Merkezi var. Ben bir yakınım için araştırdım. Odyoloji alanında ilk bölüm açan Hacettepe de veya RAM lardan bu merkezlerin isimlerini öğrenebiliyorsunuz. Bu merkezleri İnternetten araştırdım. Çoğu Çankaya ve Yenimahalle merkezde. Bazıları ücret talep etti. Kafama yatan Yenimahalle de Mavi Yıldızlar Özel Eğitim Merkezi oldu. Odyoloğların diplomalarını ben istemeden teker teker gösterdiler. Hocaların hepsi tecrübeli ve işinin ehli. Herhangi bir ücret talep etmediler.

Üst Alt