Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara’ya “Nur” geldi

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Ankara’ya “Nur” geldi[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]26 Aralık2015 Cumartesi günü son Mesnevihan (Hz. Mevlana’nın eseri Mesnevi’yi her yönüyle en iyibilen kişi)sevgili Hayat Nur Artıran Hanımefendi’nin sohbet ve imza gününe katıldık. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Sabah uyanınca annem, aa kar yağmış, apartmanın arkasındaki parkta bir parmak kar var, dedi.Çünkü odamdaki pencereden dışarısı görünmüyordu. Yeğenime teyit ettirdim ve gidemeyeceğiz diye korktum.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Muhterem H. Nur Artıran Hanımefendi AnkaraCongresium'daki UYANIŞ Fuarı'nda 26 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 15:00-16:30 arasında, "İnsan, Kainat ve Ötesi" konulu bir sohbet verdiler.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]16:30 -17:30 saatleri arasında da imza günüyaptılar. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Kendisiile sohbetin yapılacağı üçüncü kata çıkınca Allah nasip etti elhamdülillah, tevafukkarşılaştık. Beni hemen tanıdı. Celal kardeşim deyişi gönlüme ferahlık verdi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Sevgili Nurhocamızla zahiren de görüştüğüm için çok bahtiyar oldum. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Şimdi iki şeyi merak ettiniz sanırım. Nasıltevafuk ettiniz ve seni nerden tanıyor? Kısaca bunları açıklamak ve sonrahocamızın yaptıkları sohbetten kısaca bahsetmek istiyoruz. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]KAR[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Öncelikleşunu belirtmek isteriz. Acizane her olayda bir hikmet olduğunu düşünürüz. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Annem, sabah bir parmak (1cm) kar var, dedi ya,öğlen dışarı çıktığımızda hiç kar göremedik. Bunu, Nur hocamızın Ankara’yagelmesine bir işaret olarak algıladık. Yazımıza başlık oldu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]ALLAH’INJESTİ [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Ankara Congresium’a 14:30 civarı geldik.Yoğunluktan eksi ikinci (-2) kattaki otoparka indik. Abisi Celal’e hizmet içingelen kardeşim Faik hemen rampayı kurup beni arabadan indirdi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]İmza gününe üç yakın dostum, kardeşim ve annemolmak üzere altı kişi gelmiştik. Aceleyle asansöre yöneldik. Bindiğimiz genişasansör, zemin katta inecekler için durdu. Biz üçüncü kata devam edeceğinidüşünürken eksi ikiye tekrar indi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Anlayamadık ve bu ne acayip asansör dedik o an. Sonradirek üçe çıktı. Sohbetin olacağı salona doğru ilerlerken Nur hocamızlakarşılaştık. Sanırım kulis odasına doğru ilerliyordu. Bu tevafuk çok ince birkader planıydı. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yazılarımdan tanıdığınız Sevgili can dostum veahlakını örnek aldığım Efkan Vural hocam ricam üzerine beni kırmamış ve yalnızbırakmamıştı. Ve tabi çok sevdiğim dostlarım Mustafa Alkaş ve Kadir Yılmaz’dayine beni kırmayıp eşlik etmişti. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Görev yaptığı ilçeden beni hazırlayıp orayagötürmek için bize gelen kardeşim Faik’ten Allah razı olsun. Ve tabi canımınyarısı anneciğim de ısrarıma dayanamadı, bizle geldi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Dostum Kadir tekerlekli sandalyemi iterekgötürürken birdenbire tam köşede sevgili H. Nur Artıran hocamızla karşılaşıncaheyecandan ne konuşacağımı bilemedim. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Samimice Celal kardeşim, Sen bizim canımızsındiyerek sarılıp alnımdan öpmesi beni çok duygulandırdı. Kendimi ağlamamak içintuttum ama hocamız gidince birkaç dakika sonra annemin gözü yaşlandı. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Asansörün bizi oyalaması tam o köşedekarşılaşmamız içindi şimdi anladım. Ben Rabbimizin bu jestini Nur hocamızınsamimi niyetine bağlıyorum. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]NEDENCENAB-I ALLAH JEST YAPTI?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Bir süre önce yazdığım email ile kendisine 26Aralıkta orada olacağım inşallah çünkü sizinle yüzyüze görüşüp tanışmayı çokistiyorum, dediğimde, bana yazmıştı ki;[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]“Sevgili Celal Kardeşim, ne kadar mutlu, kutlu,bir haber bu çok teşekkürler bizleri bahtiyar kıldınız..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Sizinle zahiren olarak da karşılaşacağımız, görüşüpkonuşacağımız anlar bizim içinde çok değerli anlar, demler, safalar olacaktır.”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]H. NURARTIRAN HANIMEFENDİ BENİ BLOG SAYFAMDAKİ RESİMLERDEN TANIYORDU[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Birkaç cümle ile H. Nur Artıran Hanımefendi iletanışmamızı anlatayım. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Ben, Ocak 2014’te yazdığımız “H. Nur Artıran -Ab-ı Hayat” isimli yazımıza gelen bir yorum ile Aşk Bir Davaya Benzer isimliFacebook grubuna katıldım. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Nur Hocamıza yakın olan Sevcan Vatansever hanım,birgün Facebook’la telefon numaramı istedi ve ertesi gün H. Nur Artıran Hocamızarayarak doğum günümü kutladı. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]MANEVİUYANIŞ SOHBETİ[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]H. Nur Artıran Hanımefendi samimi dille, Kuran-ıKerim’den ayetler, Efendimiz’den SAV hadisler, Hz. Mevlana, İbn-i Arabi,Necmeddin-i Kübra, Yunus Emre, Hacı Bayram-ı Veli, Şefik Can gibi ulusultanların sözleri ile çok üst seviyede lezzetli bir sohbet verdi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Nur Hocamızın yaptığı ruhumun keyif aldığı bugüzel sohbetini telefonuma kayda almıştım. Yazı çok uzamasın diye kısacabahsedelim izninizle… [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]“İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar.” DerEfendimiz SAV. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Konumuz olan uyanmak ise yaşarken gafletuykusundan uyanıştır. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Bu uyanmanın yolu Efendimizin hadisinde gizlidir.“Nefsini bilen Rabbini bilir”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]İnsanın nefsini bilmesi çok kitap okumayla değil;ben niye bu dünyadayım, niye yaşıyorum, diyerek manevi ilimleri öğrenmek veuygulamakla olur. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]İlim ilim bilmektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]İlim kendin bilmektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Sen kendin bilmezsin [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Ya nice okumaktır [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Okumaktan murat ne [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Kişi Hak'kı bilmektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Çün okudun bilmezsin [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Ha bir kuru ekmektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yunus Emre[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Ankara ve Ankara yakınındaki şehirlerden çoksayıda dinleyicinin ilgi gösterdiği sohbette Muhterem H. Nur ArtıranHanımefendi "mânevî uyanıklık" ve "insanın kendini bilmesi"arasındaki bağı ve bunun önemini Mesnevî beyitleri, âyetler ve hadis-i şeriflerile açıkladılar. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Büyük bir ilgi ile takip edilen bu özel sohbetsonrasında ise Muhterem H. Nur Artıran Hanımefendi imza günü etkinliğindeokuyucular ile buluştular. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yazıdageçen anlatımların zahir ve batın uyanıklığımıza vesile olmasını niyâzediyoruz. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yazımızı bu şiirin devamıyla bitiriyoruz:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Okudum bildimdeme [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Çok taatkıldım deme [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Eğer Hakbilmez isen [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Abes yeregelmektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Dört kitabınmânâsı [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Bellidir birelifte [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Sen elifibilmezsin [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Bu niceokumaktır [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Yiğirmi dokuzhece [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Okursun uçtanuca [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Sen elifdersin hoca [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Mânâsı nedemektir [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Yunus Emre derhoca [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Gerekse binvar hacca [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Hepisindeniyice [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Bir gönülegirmektir[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yunus Emre[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Sevgili H.Nur Hocamız bin kez Hac yapmaktan daha sevaplı bir amel yaptı. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Zatengönlümde ve dualarımdaydı ama artık gönlümdeki yerini perçinledi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Sizi çokSeviyorum Nur Hocam. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt