Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan Spondilit hakkında değerlendirmeler

jixsi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ankilozan spondilit iltihabi bir hastalık olarak öncelikle ırsi dir.7 ila 35 yaş aralarında görüldü görüldü görülmedi bir şey olmaz. görülen arkadaşlarım yani bizler öncelikle iltahap azdırıcı gıdalardan uzak durmalısınız ( sigara.alkol.bira.mayası.şeker.çay unlu mamuller başta olmak üzere vb.) kesinlikle uzak durulmalı bizimn hastalığımız iltihabi hastalık olmakla beraber iltilap azdırışı gıdalar veya zararlı maddeler kul-lan-ma-ma-lı-yız. kullanırsanız ameliyat da olursunuz donupta kalırsınız herşey olur çünkü müzmin bir hastalıktır ( geri dönüşümü olmayan ) bir hastalıktır. dünyada bu hastalığa bir care bulunamadı sadece ve sadece DUR-DU-RU-LA-Bİ-Lİ-Nİ-YOR. DURDURMALISINIZ bu sadece hastalığın ilerlememişler için söylüyorum ilerleyen arkadaşlarım malesef o şekilde kalıcaklar ilerlemeyen arkadaşlar DİKKATLI okusunlar.iltihap azdırıcı gıdalarda uzak durun ..RUTUBETLİ ORTAMA SAKIN GİRMEYİN KAÇIN ORDAN ) ... iltihap giderici GIDALAR ALIN ( omega 3. D vitamini .güneşlenin ısırgan otu vb ) DOKTORUNUZDAN öğrenin detayını SICAK SU KAPLICALARA GİDİN geri geri YÜZÜN BOL BOL YÜZÜN İMKANININ OLDUĞU KADARIYLA egzersiz yapın yapamıyorsan NAMAZ KILIN 5 vakit olmasa bile en az 1 vakit aslında 5 vakit kılmamız gerekiyor ama iş imkanları yaşam derdi hastalık bahane çok ama allaha inancımızla bir müslüman topluluk olarak NAMAZ KILMAMIZ GEREKİR TÜM EKLEMLERİ NAMAZ SAYESİNDE ÇALIŞTIRIYORSUNUZ hem kendimizin hemde bu hastalığımız için allaha dua edelim. yaratan verdi yaratan alır kimse doğarken ankilozan sipondilitle doğduğunu bilmez ırsi çünkü doğuştan yani arkadaşlar hastalık bizi yenmeden biz yenelim yada durduralım ben 1 yıllık ankilozan sondilit hastasıyım ilk ay çok acı çektim sabahları sadece 20 dakka ve şimdi ne ağrım var nede sızım normal hayata devam ediyorum ve azımli olun ilerlemeden durdurun ben durdurduğuma inanıyorum ama ilaçlarımıda ihmal etmiyorum ömür boyu kullanıcam SÖHRETLERDEN ÖRNEK ( DEPREM DEDE DEDİĞİMİZ METE IŞIKARA VE RAHMETLİ SUNA PEKUYSAL ) bunlarda eğilme çok az ama yaşları 70 in üzerinde yürüye biliyorlar ne platin var nede milatin :) dikkatlı olduktan sonra bu hastalığın tedavisi çıkana kadar belkide çıkmıştır sağlık mafyasından türkiyeye gelene kadar bir 10 yıl geçer iğneler çıktı buda çıkar inşallah ben bekliyorum biliyorum çıktı çıkıcak bu ilaç şimdi sağlık mafyası emrel den ve diğer iğnelerden para kazansın onuda çıkarır pıyasaya hayat bu aslında kobay fareler değil bizlerizzz kansere çağre buldular dokuları yeniden oluşturan ilaçlar buldular bir robota beyin taktılar bunumu bulamayacaklar buldular aslında ama piyasayı bekliyorlar bizlerde ceremesi çekmek kalır ... demek istediğim şu çok dikkat edin sakın ama sakın üşengeçlik yapmaın iş işten geçmeden 10 yıllık 15 yıllık as lı arkadaşlar bizim kadar şanslı değillerdi çünkü romatizmanın ne olduğunu daha 1970 -1980 yıllarında öğrendiler doktorlar onlara nasıl tedavi versinlerki kendisi bilmiyorki ne olduğunu medet arıyoruz iltahap azdırıcı maddelerden uzak durun iltihap düşürücü maddelere ağırlık verin NOT: gastirit olan arkadaşlarım çok dikatli olması gerekiyor gastirit ( mide iltihabıdır ) ve türkiyede 20 milyon dan fazla inssanda vardır bu iki hastalık birleştimi yandık ki ne yandık . endol ve selezoprin bağırsakta çözülür gastirit mide ve bağırsak iltihaplanması yapar ve ilaç mideyemi baksın eklem iltihabınamı YANİ İLAÇ ETKİSİNİ YİTİRİR BESLENMEYE DİKKAT çok kötü ama gerçek bu HASTALIKTA ASIL DOKTOR SİZLERSİNİZ ve GERİ KALAN YOK DERNEKMİŞ YOK TOPLUM DAYANIŞMASIYMIŞ YOK DOKTOR MUŞ ONU YAPALIM BUNU YAPALIM DER PARASINI ALIR BİZİM SIRTIMIZDAN ÇOK PARA KAZANIRLAR AMA TAM ANLAMIYLA BİLGİ VEREMEZ BİZE BİZDEN BAŞKA ÇOK SAĞLAM BİR ŞEKİLDE KİMSE BİLGİ VEREMEZ 150 YTL VERMESEYDİM DOKTORA BELKİ BEN ŞİMDİ AĞRIDAN ÖLÜYOR OLUCAKTIM SONRA DERLERDİ BEL KALMASI DARBE YEMİŞSİN YOK SEN DÜŞTÜR ULAN Bİ FİLİM CEK KAN TAHLİLİ YAP GERÇİ ODA FAYDA ETMİYOR ÖZEL KAN TAHLİLİ YAPMADAN BELLİ OLMUYOR BU HASTALIK YANİ KİMSE PARA VERMEDEN BU HASTALIĞIN NE OLDUĞUNU BİLMEMEZDİ BELKİ HALEN DAHA HANİ HASTAHANELER BEDAVA YA SIRA ALIP DOKTORA GÖRÜNEN ARKADAŞLAR ŞİMDİ BEl KAYMASIYMIŞ DİYE EVİNE GİDEN AS OLDUĞUNU BİLMEYEN ÇOK İNSAN VARDIR SİZ SİZ OLUN ÖZELLİKLE SİGARA İÇMEYİN VİCUTDA ZATEN İLTAHAP VAR SİZDE ÜZTÜNE TUZ BİBER OLMAYIN İÇMEYİNNNNNNNNNNNNNNNNN İÇERSENİZ BU HASTALIĞIN EN KÖTÜ AŞAMASINA GELİRSİNİZ bu arada as olan arkadaşlar malülen emekli olabilirsiniz yeterki primleriniz malulen emekli olma prim sayısına ulaşsın raporda alırsınız vermezler demeyin mecbur vericekler çünkü tedavisi yok geri dönüşümü yokkkkkk benim tanıdıklarım hepsi aldı bende alıcam para tuzaklarına düşmeyin mecbur bakıcaklar vergi indirimi alırınız özürlü kartı çıkarırsınız artık cahil olmayın SEVGİLERİMLE HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN ............BİLGİSAYAR BAŞINDA BU CÜMLELERİ YAZARKEN SIRTIM AĞRIDI :):))))))))):)) HAYATA KÜSMEYİM BOL BOL YÜRÜYÜN TEMBEL OLMAYIN ETKİLERİNİ GÖRECEKSİNİZ------ÇOK ÖNEMLİ NOT..... MASTURBASYONU AZALTIN EN ÇOK HAFTADA BİR KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİN ....BAYANLARDA ORGAZM SÜRECİNİ ADET GÜNLERİNDE YAKIN YAPMASINLAR KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİN VE SON OLARAK EVLİ OLANLAR EĞER ERKEK ÇOÇUĞUNUZ VARSA HEMEN ( HLA-B 27 ) KAN TESTİ YAPTIRIN ÇÜNKÜ AS HASTASI OLAN AİLE BİREYLERİNDEN ERKEK ÇOÇUĞUNA % 50 BU ÇOK BÜYÜK BİR RAKAM HASTALIK GEÇER KIZ ÇOÇUKLARINDA BU HASTALIK ÇOK KÜÇÜK BİR ORANDA BULAŞMA SANSI VAR % 10 EVLİ OLANLAR DİKKAT ERKEK ÇOÇUĞU OLANLAR % 50 ANKİLOZAN SPONDİLİTTİR DAHA BEBEK YAŞTA TEDAVİ OLSUNLARKİ BİRDAHA O HASTALIĞIN İZİ HİÇ OLMAZZZZZZZZZZZ
HASTALIK BELİRTİLERİ ........................... ÇOÇUĞUNUZUN AYAKLARINDA YANMA HİSSİ OLUYORSA YÜRÜRKEN KEMİKLERİ KÜTLÜYORSA TUVALETİNİ YAPARKEN UZUN SÜRE ARALIKLARLA İDRAR YANMASI OLUYORSA KUYRUK SOKUMU DEDİĞİMİZ KALÇA OMURİLİKTE SÜREKLİ ACI VEREN BİR AĞRI VARSA UZUN SÜREN ARALIKLARLA ( SAKIN ÜŞÜMEKTEN DEMEYİN CAHİL OLMAYIN ) SABAHLARI YATAĞINDAN KALKTIĞINDA AĞRI İLE UYANIYOR OLUP UYANDIKTAN EN FAZLA 1 SAAT SONRA ACI FALAN KALMADIĞINI SÖYLERSEE MİDESİNDE GENE UZUN SÜRELİ ARALIKLARLA BU ( MEYSİM DÖNGÜSÜNDE DE OLUR ÇOK DİKKAT GASTİRİT İLTİHAP ) İLTİHAPLANMALAR BAŞLAMIŞTIR DEMEKTİR .......??? SAĞLICAKLA KALIN

verdiğin bilgiler için çok teşekkür edeerim "jixsi"
sana bir sorum olacak ben 6 yıl as hasasıyım ve doktorlar serum tedavisi ile bu hastalığımdan kurtulacağımı söylüyorlar. senin herhangi bir bilgin varmı?
teşekkürler....

Üst Alt