Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit hastalığı hakkında bilgi verir misiniz?

fıratbey

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
bu rahatsızlığı olan arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirm bana remicade başladılar şimdi ikinci ilacı 15 gün sonra alacağım kullanan varsa bilgi edinelim teşekkürler

Gecmis olsun.. Remicade ilk doz alimindan sonra 15 gun sonra 2. doz , 45 gun sonra 3. doz ve 2 aylik rutine doner. Yani her 2 ay da 1 serum (IV) olarak verilir. Remicade , TNF-a grubu ilaclardan en yaygin olarak kullanilandir. Bu ilac vucudun Tumor Nekroz Enzimini Alpha duzeyine ceker. Crohn - Ulseratif Kolit ve Ankilozan Spondilit gibi sistemik hastaliklarda kullanilir. Ilac genel olarak yasam kaliteni artirir . Fakat hastaligi tedavi etmez. İlerlemesini durdurur . Prospektusunu okudugunda cok sevimli seyler yazmaz. Hekimler bu ilaci kar-zarar hesabi ile yazarlar. Ben 1 sene remicade kullandim , simdi Humira kullaniyorum. Humira da TNF-a grubu 1 baska ilac.

İlac kullanirken vucudun bagisiklik sistemi baskilandigindan , firsatci enfeksiyonlar icin (verem - mantar vb.) rutin olarak kontrol edileceksin. Ayrica Hemoglobin duzeyinde degisimler olabilecegi icin , her ay yada her 2 ayda 1 tam kan sayimi yaptiracaksin.. Bunlari hekimin zati sana izah edecektir.

gecmis olsun.

çok teşekkür selim kardeş allah razı olsun bu humira remicadeden dahamı iyi bir ilaç onu yazarmısınız yoksa dozumu yüksek ...

Merhaba.

Doktorum benim biran önce tnf alfa tedavisine baslamami soyledi.

Bu tedavi hakkinda görüs ve tecrübelerinizi paylasa bilirmisiniz..

Tesekkur ederim

Merhaba, bende de aynı hastalıktan var ve sizinle bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.. Gecen sene, tekstilci bir komşumuz, polyester ve türevlerinin( polar kıyafetler vs) iltihaplı romatizmayı ağırlaştırdığını söylemişti, ben de çok üşüyen bir insan olduğumdan hep polar pijama takımlarımı giyerdim.. Komşumuzun uyarısı üzerine yorganımdan yastığıma pijamama vs.herşeyi %100 pamuklu kullanmaya başladım ve inanın agrılarım %70-80 azaldı.. AS hastalarına şiddetle pamuklu giyinmelerini tavsiye ederim..

Üst Alt