Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan Spondilit hastasıyım. Ağrılarımı kesecek bitkisel ilaç öneriniz var mı?

BurakBesli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba;

24 yaşındayım Ankilozan Spondilit hastasıyım. Şuan salazyprn ve melox fort kullanıyorum fakat ilaçları 1 hafta bıraktığımda ağrılarım hafif hafif artmaya başlıyor. Hergün toplamda 1 1.5 saat yürüyüş yapmaktayım. Herhangi bir bitkisel yada farklı bir ilaç öneriniz varmıdır hastalıktan kurtulurmuyum diyemiyorum kalıcı birşeymiş doktorun teshişine göre.

face de ankilozon spondilit ile ilgili 2 ad say fa da var aynı zaman da .Ben ce bitkisel ilaçlara hiç bulaşma tıp dan şaş ma derim , doktorlara güvenmelisin ,ben de 23 yıllık ankilozonspondilit hastasıyım .

Dünyadaki en faydalı bitkinin aloe vera bitkisi olduğunu biliyorum:rolleyes:

Peki rahatlatıcı ilaç nedir tam olarak hangi doktora gitsem melox melox melox yokmu başka birşey

AS malesef cok agrili 1 hastalik. Sayet Salozopryn ile rahatlamiyorsaniz, hekiminize danisin TNF grubu ilaca gecebilirsiniz (Remicade - Humira vey Enbrel).. Bu ilaclar cok riskli ilaclar ama malesef agrilar cekilmez olunca , kar zarar hesabi ile mecburen kullaniyoruz. Ben Humira sonrasi eskiye gore daha rahatim..

Burak bey bana da 2000 yılında ankilozan spondilit teşhisi konuldu. Ben de salazopryn ve rantudil forte kullanıyorum. Bir ara ( 2yıl boyunca) enbrel kullandım. Rahatlatan bir ilaç fakat bağışıklık sistemine zarar verdiği için bıraktım şu an yine eski ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum. Ben de bugüne kadar bitkisel ilaç çok araştırdım ama kesin bir sonuca ulaşamadım.

Geçmiş olsun. Bende AS hastasıyım . kelin ilacı olsa başına sürecek. Bulursanız paylaşırsanız sevinirim.

Yok herşeyi arıyorum herşeye bakıyorum bulamıyorum. Bazıları hastalık sıcağı sevmez diyor bazıları soğuk sevmez diyor. Yüzmek çok iyi geliyormuş. Sıcak kum iyi geliyormuş bu tip yöntemler baya rahatlatıyormuş fakat kafama takılan asıl soru sıcağı sevmiyor diyenler nasıl olur da sıcak kum iyi geliyor diyor bazıları da anlam veremiyorum.

merhabalar

Sayın Burak BEŞLİ öncelikle geçmiş olsun!!! Arkadaşım buradan bana ulaşırsan sana yardımcı olabilirim.saygılar...

sayın murat beslı. bende AS hastasıydım ve yuzde 90 sekılde ıyılesme sagladım. suanda 2 haftada bır salazoprın kullanıyorum sadece. agrı kesıcı ve kortızonları bıraktım ve bu tedavı surecım 6 ay gıbı bır surede oldu. benımle ırtıbata gecersen detaylı bılgılendırırım yada buradan merak ettıgım seylerı sorabılırsın.
bıtkısel ılaclara bulasmamanı tavsıye ederım.
ben yuzuyorum genelde haftada 1-2 kere ayrıca saunaya gıdıyorum termal havuzda yuzuyorum ıyı gelıyor zaten ankılozon spondılıt dedıgımız sey normal romatızma degıldır . ılk baslarda sıcak hıc ıyı gelmez ınsana . soguk ıse cok fazla etkılemez klımalar harıc tabı klımalar cok etkıler.
ama suanda tedavım cok sukur ıyı gıttıgı ıcın artık sıcak benı etkılemıyor pek. havuz yanı yuzme ıyı gelır ayrıca hareketlı olacaksın herzaman . vucut hep hareketlı olmalı kasların acılması bakımından. spor onemlı . eger ıs hayatında yerınde sayan hareketsız bırıysen dısarda ıllakı spor yapmalısın. bende zamanında senın gıbı bıtkısel ılaclara bakmıstım yok kopekbalıgı kıkırdagı vs. ama bence bulasma sen . alazoprın cok uzun vadede etkısını gosterıyor ama kortızon cok asırı ve hızlı etkılı bır ılac . dozlarını zamanla azaltıyorsun zaten . velhasıl kelam bılgı almak ıstersen gıttıgım doktordan tut ıctıgım ılaclara kadar bılgı verebılırım soruları olanlar sorabılırler.

2004 te as teshisi konuldu bi cok ilac kullandim hatta bitti ilaclrida cok kullandim ama nafile hepsi suan hic iyi durumda deyilim belim kirik saniyorum kirikmis gibi hareket edemiyorum 31yasindayim sonumu dusunemiyorum allah herkese sifa nasip etsin derdi veren sifasinida verir elbet

Kardes benimde kalca kemiginden basladi agrilar ilk zamanlarda sağ taraf agriyordu simdi sol taraftada basladi doktor endol verdi endol hapini alinca iyi agrim yok ama nezamana kadar boyle gider yasim 25 bu hastalikla nasil basa cikacam calismakta zorluk cekiyorum, moralim cok bozuluyor iyi gelen birseyler varsa yardimci olun lutfen.rahatsizligim 1senedir.

Peki nasıl iyileşme gösterdiniz

Murat Bey peki nası iyileşme gösterdiniz

Hastalığınız nasıl seyretti 23 yılda peki ? Kaç yaşında tanı aldınız . Herhangi bir eğrilik oldu mu bu süreçte ?

ANTİ TNF Grubu ilaçlarına #Simponi'yi de ekleyebilirsiniz. 50mg olanı kullanıyorum. Kalem olanını kullanıyorum . ayda 1 defa kendim uygulamasını yapıyorum. çok basit ve zamandan çalmıyor. Hemşire hastane ortamına gerek bile yok.

uyarı olarak bu iğnelerin anlık yan etkisi nadiren de olsa bayıltma şekli varmış. anlık bayılabilirsiniz. ailenizden aklı başında birileri olduğu zaman iğneninizi rahatlıkla vurabilirsiniz. Bayılma durumlarında ambulansı arayıp şu iğneyi raporla kullanıyordu diyen birisi olması lazım. yoksa gelenlerde neden bayıldığını bilmezse o da sorun teşkil eder. Haa bayılmanın etkisi 24 saat diyorlar. Birisinin başına gelmiş o anlattı.

Prednol öneriyorum. Doktor değilim ama eczanede çalışıyorum. Eczacınıza danışın derim.not(bitkisel ilaç değildir, farmakolojinin yararlandığı en önemli ham madde zaten bitkilerin özleridir)

Üst Alt