Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit

muhammet32

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ankilozan spondilitten rapor alabilir miyim?

HERKESE SELAMLAR.BEN ANTALYA'DA YAŞIYORUM VE DERDİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.NAÇİZANE GÖRÜŞLERİNİZİ DE BEKLİYORUM,LÜTFEN ESİRGEMEYİNİZ...
Ben 20 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım.zaten bunun 5 yılı rahatsızlığım konusunda bir teşhis konulamadı.15yıldır da bu hastalıkla uğraşıyor ve onunla yaşıyorum.
son 5 yıla kadar salazopyrin kullanıyordum.sağ ayak başparmağımın eklem yerinde kemik erimesinin başlamasıyla humira isimli iğneye geçmek zorunda kaldım.bu iğne hem erimeyi hemde rahatsızlığımı hatırı sayılır şekilde durdurmuştu.gereksiz nedenler ve bahanelerle iğneye ara verdim.ara verdikten 4 ila 5 ay sonra gözümde üveyite sebep oldu.bunun neticesinde iğneye tekrar başladık çok şükür üveyitim ve romatizmam da normale dönmüştü.belli bi müddet sonra doktor kontrolünde iğneye(humira)ara verme kararı verdik.malesef ki bu ara müddetinde de gözümdeki üveyit tekrar nüksetti.velhasılı kelam iğneye ve tedaviye yine başladık.herşey iyi hoş giderken 1,5 ay önce el ve ayaklarımda ''sedef'' başladı.romatizma doktorum bunu görünce yine iğneyi değiştirme kararı aldı.veee 20 gündür ''enbrel'' iğnesini kullanmaya başladım.sedeflerim geçmeye başladı çokşükür.ARKADŞLAR BENİM HİKAYEM BU.OMUZ BÖLGEMDE HAFİF YAY ŞEKLİNDE BİR KAMBURLUK DIŞINDA; DIŞ GÖRÜNÜŞÜMDE, YÜRÜYÜŞ AKSAMIMDA FALAN HERHANGİ BİR BOZUKLUK YOK.NE ZAMAN Kİ TEDAVİYİ KESTİK BENDEKİ HERŞEY HORTLAYIVERİYOR.AKSİLİK YA 1 AY ÖNCE DE İŞİ BIRAKTIM.ŞU BİR AY İÇİNDE DE HANGİ İŞ YERİNE BAŞVURDUYSAM RAHATSIZLIĞIMI BELİRTTİĞİM DE BANA KAPIYI GÖSTERİYORLAR.NE KADAR DİL DÖKSEMDE ((DURUMUMUN İYİ OLDUĞUNA DAİR)) HİÇ BİR İŞ YERİ RİSKE GİRMEK İSTEMİYOR.YANİ ARKADAŞLAR BU DURUMDA''' ENGELLİ RAPORU'''ALMAM SÖZKONUSU OLABİLİR Mİ???YÜZDE KAÇ ORANINDA RAPOR ÇIKABİLİR???

Üst Alt