Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anks.. Derken Bile Korkutucu..

Kan-Vol

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
[h=3]Anks.. Derken Bile Korkutucu..[/h] Mekri: 25 Yaşlarında, Orta Halli ve Engelli.
Mekri Benim Adım.. Adımdan Da Belli Olduğu Üzere Farklı Çalışır Kafam Benim.. Gördüğünü Sanan Gözlerim Hergün Nemlidir. Göz Pınarlarım Kurudur Aslında.. Bakmam Herkes Gibi Dünyaya. İnanmam Sözde İnsanların ki Gibi. Sabır ve Şükür, Felsefem Olmuştur Hep. Kendini Hayvan Kategorisinde Görmeyen İnsanlara İnat Her Zaman Daha Net Gelmiştir Bana Hayvanlar ve Robotlar. Bir Köpekle Konuştuğum Zamanlarım Var Benim. Gökyüzüne Bakıp Teşekkür Ettiğim Nice Zamanlar. Dua Ettiğimiz Zamanlarda Olmuştur Elbet. Beni Ben Diye Seven İnsanlar, Hayvanlar İçin. Ama Tanrı Geçenlerde Öldü. Tanrı Diyorum Allah’ın İsmi Bu Yazıyı Okuyan Hadsizlerin Ağzında Kirlenmesin Diye. Ve Tekrar Diyorum Tanrı Öldü. Bana Diş Geçiremeyen İnsanların, Başkalarının Zaaflarıyla Oynamasıyla Birlikte.
Herşey Art Arda Geldi. Arkasından Aşk Öldü. Kardeşlik, Dostluk, Sevgi, İnanç,Hepsi Öldüler Birer Birer. Başka Duyguların Değer Kazandığını Düşündü Bazıları. Gözlerinde Çok Büyüttüler Taptıklarını. Kendilerini Sevdiler Bir Tek. Ama Battıkları Farketmediler Hiç. Ve Ardı Sıra Batırdıkları Evlatlarını.Duaları “Bizi Bu Dertten Kurtar” Oldu Elbet. Her Işık ve Kurtuluşta Unuttular O’nu. Net Değillerdi Ben Gibi.. Düşünmezlerdi Yaptıklarını Bir Anda Bırakıp O’na Sarılmalarının O’nun Gücüne Gideceğini.. Tek Bildikleri Ön Sıralarda Poz Vermeye Çabalamak Onlar İçin Çok Önemliydi.. Ve Bilemediler Hiç Orta ve Arka Sıralarda Geçen Gülüşmeleri ve Muhabbetleri. İnfak Nedir Bilmediler. “Davul Dengi Dengine..” Dediler. Bunu Derken Bile Yoruldular. Hiç Akıllarına Gelmedi El Uzatmak. Atasözlerinin Görünen Manalarına Sıkışıp Kalmış, Çevirememiştiler Bakış Açılarını, Bencilliklerinden.
Mekri Benim Adım. Ali de Derler Bana. Ben İstersem Etkilenir İnsanlar Konuşmlarımdan.Görünüşüme Bakıp Ezikleyenler Çoktur. Ama Bir Çoğu Yoğurdu Üfleyerek Yer Sesimdeki Titremeyi Duyunca. Kibir Yapayım Dedim Birazda. Bunu Da Çok Güzel Öğrettiler Bana…
Kalbim Artık Karadır Benim. Sorgu Ve Sual ederi Haddimi Bilmeden. Ve İsyan Etmekteyim O’na. Ölüp Yanlız Bıraktığı İçin. Ve Beni Ayakta ve Sakin Tutan Şeyler Bambaşka Artık.
Aklımda Sürekli Dolanan, Bir Adamı Mantıksızlığa Sürükleyen; Bir Materyalist, Narsist Kadından Başka Kim Olabilir ki?Bu İki Kavrama Gönülden Bağlanmış Kadının, İslamik Tavırlarla Bir Başkasının İradesine El Atması Ne Kadar İnanç Sahibi Olduğunu Gösterir ki? ÖZdekçilik Kavramını Özdeşçilik Diye Okuyan Kadının Çırpınışları Annelikten Değil Hadsizliktendir ki Hak İdda Ederek Sömürmüştür Evladının Duygularını. Ve Destek Atmıştır Yıkılmasın Diye Üzerine Kurduğu Engellerin. Para İle Sağlamlaştırmıştır. İşte O gün Tanrı Öldü,Yanlız Bıraktı Beni Seydişehir’in Sosyetik Sokaklarında..Ve O gün Kör Oldu Gözlerim.Giderken Götürdü Yanında.
En Güzel Eşsiz Hazinelerden Olan Anne-Babayı Biz Bilirken, Onlar Kendilerini Yansıtan Meyveleri, Evlatlarını Aldılar Ayakları Altına. “Rıza Rıza…” Diyen Evlatlarına Şart Koştular. Hak Dediler Huk Dediler. Çıkarıp attılar Yaş Meyve Çekirdeklerini İlerde Yeşermesin Diye.
Bu Kadar Yoğunum. Civa Kadar Ağır.
Ve Benden Susmamı İstiyorsun Ya. Mekri Benim Adım.. Susmasını Bilirim. Ama Şunu Unutma. Davacıyım. Bizi Hak İle Tehdit Edenlere Cevabım, Hakkım Helal Değildir. Bugün Olmasada Yarın Tanrı Bizi Tekrar Bulur..
Mekri Aly

Üst Alt