Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem vefat etti. Anemin adına alınan ÖTV'siz aracın intikali!?

esengüler

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba hocam;
%90 engelli raporu ile annem adına araç aldık.Annem 3 martta vefat etti.Babamla beraber 6 kişiyiz arabanın tüm ücretini ben ödedim.Mirasçılardan biri icra takibi var ve ben aracı kendi adıma geçirmek istiyorum.Diğer mirasçılar feregatname sözleşmesi yaparak bu işlem yapılabilir mi ? Annem adına sadece engelli araç var onun dışında herhangi bir malvarlığı yok.

2)Diğer sorum ise şu icralık olan kardeşimin ötv payını ödeyip onu listeden çıkarabilir miyim? yada reddi miras ile kendisi çıkabilir mi ?
3)Arabaya henüz haciz konulmadı olması durumunda kardeşimin payına mı haciz gelir araç bu durumda satılır mı ?
4) Herhangi bir işlem yapmasam 5 sene sonra kendi üzerime alsam sorun olurmu ? Sigorta kasko annem üzerinden yapılır mı yine ?

Cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkür ederim

Üzerinde herhangi bir malvarlığı yoksa sadece ötv ile alınan araç varsa durum nasıl oluyor ? Ayrıca mirasçılardan birisi icra durumu var bu durumda araca haci gelirse sadece kendi payı kısmına mı geliyor ? aracın tamamnını tek bir kişi ödemiş olsa bile bu durumda ne yapılabilir ?

Üst Alt