Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem'e

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
images

Geldiler ve bize anneni anlat dediler. O kadar basit bir şekilde "anne" deyişleri vardıki bilmeyen biri onlarım masadan sandayeden bahsettiklerini sanardı anne. ANNE dedim ve sustum, çünkü seni anlatmaya yetecek kelimeleri bulamadım, bulduklarımı kullanmaya boğazımdaki düğüm izin vermedi...

Anne sen benim başımdaki göktün, güneşli havalarda güneşin gücünü kıran bulut, yandığım anlarda yağmurumdun. Kara kışlarda baharım, bitmeyen ayrılıklarda vuslatımdın. Sevgilim yokken sevgilim, sevgili bulduğum anlarda terkedip gittiğimdin ama sen hep seni bıraktığım noktada beni bekledin. Öyle alıştırmıştın kendini ve yüreğini. Kolay değildi dokuz ay beklediğin bebeğini birkaç günlük sevdaları uğruna terketmek. İçten içe bakıp gülümserdin bana ben sana gelipte anne ben aşık oldum dediğimde. Şimdi neden gülümsediğini anladım ANNEM. Meğerki ben hep sana aşık olmuşum. Sevdiğimi sandığım her insanda seni aramışım ANNEM.

Birgün seni bırakıp gittim ve döndüğümde doya doya boynuna sarılırım dedimya. O gün neden sarılamadığımı merak ettiysen şimdi sana söylüyorum. O gün eğer boynuna sarılsaydım veya geriye dönüp sana baksaydım ben o kapıdan çıkıp gidemezdim ANNEM. Çıkıp gittim ve döndüğümde beni bir mezarın başına getirdiler. Hayat aynen düşündüğümüz gibi. Sevdiklerin varsa var ve onlar yoksa zaten hayat yok. Seni aradı gözlerim ve beni sana getirdiler. ANNEM nerede ona sarılacağım dedim. Mezar taşını gösterdiler ve şte sarılabiliyorsan buyur sarıl dediler. Sarılamam veya sarılmam sandılar ama senin değdiğin herşey sen oluyor, sen kokuyor ANNEM. Mezar taşın bile sen kokuyordu ANNEM. Kimse anlamasada sen oradaydın ve ben seni gördüğüme yemin ederim.

Şimdi tatlı ANNEM ben bu düşüncelerimi seni anlatmamı isteyenlere anlatsam bana deli derler dimi? işte bu sebepten ben seni bunlara anlatamıyorum. Bu yürek bu yarayla çok yaşamaz ANNEM. Gör bak en yakın zamanda bende gelirim ANNEM.

Hasretinin ateşinin yaktığı yaram için vuslatının güzel merhemini istiyorum.

SENİ HİÇ BİR ZAMAN HAKKIYLA SEVEMEDİM AMA ŞUNU BİLKİ SENİ BİR ÖMÜR DEĞİL DÜNYA VE AHİRETTE HERŞEYDEN ÇOK SEVDİM ANNEM....

ahmet_hoca 12.5.2010

Anne; hiçbir karşılık beklemeden , çıkar gözetmeden seven fedakar insan.ve o verdiği sevgiyi hayatta hiç kimsede bulamayacağımız tek insan...
Bir anne içinde dünyanın en değerli varlığı evlatları oluyor.anne olunca daha iyi anladım...
teşekkürler yürekten gelen bu güzel hisleri paylaştığınız için...

Aşklar bitebilir ama annenin kalbinde evlat aşkı asla bitmez.Her evladı kara sevda derecesinde seven bir aşıkı vardır o da annedir..
güzel,kalbine kalemine sağlık..Ahmet

ne diyebilirimki çok güzel kaleme almışsınız hiç kimse kimseyi annesinden çok sevemez, annemi anne olduktan sonra çok daha iyi anladım:)

tüm yorumlarınız ve zaman ayırdığınız için teşekkürler arkadaşlar

Üst Alt