Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin dul aylığı bahane ediliyor ve sosyal yardımlardan yararlanamıyorum!?

ersinfido

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Size kısaca bir hikaye anlatacağım;

Askerde idim 9 tane şehid verdik, askerliğimin bitimine son 6 günü Beni acil olarak Erzincan asker hastanesine götürdüler. durum cok ciddi idi. Askeri tabib refakatci askerime sordu bunun nekadarı var askerliğinin bitmesine dedi. 6 günü var komutanım dedi. komutan İstirhat kağıdı verip ilaclarla birlikte gönderdi. askerliğini böyle bitirsin dedi. karakolda yatar oldum. terör sebebli ağır çöküntü olmuştu. Bir belge filan bişiler vermediler.

terhisi verip gönderdiler.

zaten benim ifade etme idrak etme o an yoktu zaten. hiçbirşeyi bilemeyecek halde idim.

askerden geldim ;

Sorunlar katlandı.

çalışamaz bir halde idim.

Hastane doktorum ; Sana rapor verelim gidip bir maaşa başvur dedi.

sosyal güvencemde yok haliyle , Gss yaptırdık 50 tl her ay oraya veriyoruz.

Benim Babam Maden kazası şehidi. yetim büyüdük

Anneme babadan dul maaş verdiler. bu miktarı tahmin edebilirsiniz.

Neyse maaş başvurusu için Kaymakamlık a gittik.

bana senin annenin maaşı var diye Zengin muamelesi yapıp ; Sen buna başvuramazsın dediler.

%80 ağır engelli çalışamaz asla ibareli belgesi oldugu halde.

ben sigara içiyorum daha doğrusu ucuz tütün sarıyorum.

Annemin hakkı olan parayla beni alakadar eden devlet mantıgını çözemedim.

gerci şuan bile cebimde pek harclıgım da olmadı yaaa... Karnım doysun yeter. ucu cuna ay sonunu annem getirsin yeter.

Ev kira , Anneme bişi olursa Ben sokaklarda mı sürtecem ? hiçbirşeyim yok gelir olarak.

Annem çalış diye baskı yapıyor yetiremeyip mecburiyetten.

birkac sene evvel annem Sağlık karnesini değiştirmek icin gitmişti.

oradaki memur dediki anneme;

Teyze senin eşin maden kazasında vefaat etmiş ; senin Ayrıca iş kazasından da maaş alman gerekli fakat

senin Ssk dul maaşını ikiye bölüp birini iş kazası diye göstermişler.

oysaki senin ssk ayrı iş kazası ayrı bağlanması gereklidir. 10 senelikte hesap edilip topluca sana ödenir.

Ayrıca Maden de vefaat eden eşiniz Taşeron firmada oldugundan Şirket işçiyi 15 gün çalışır 15 gün işten cıktı Götermiş.

5000 gün olacağına 10.000 gün olması gerekli idi bu sebebtende alman gereken rakamın yarısını anca alabiliyorsun.

cok az bir maaş alıyor.

sgk Memur abi; teyze bunu düzelticez fakat 10 seneyi aşmış o yüzden hakkınız yanmıştır.

3 tane ufacık yetim cocuk düşünün birde kanun ve haklarını hiç bilmeyen bir kadıncağız.

bu yetimlerin haklarını yiyip 10 sene yakalanmayan Aff a ugruyor sanırım.

Devlet bikere nasıl bir devlet ki aynı işçiyi 15 gün çalıştı 15 gün cıktı diye gösteriyorlar (halbuki 30 gün=1 ay tam mesai orda işci) bunu görüpte hoooop sen napıyon deyip tepesine çökmüyor devlet ?

ersinfido, hikayeni paylaşmışsın ve baya zorluklar yaşamışsınız...

şu an durum nedir bir gelişme var mı? Herhangi bir yardımdan yararlanıyor musun? yararlanmıyorsan dönüş yap şartlarını bir degerlendirelim senle.

Vay arkadaşım bide hayat herseye rağmen güzel diyorlar

Üst Alt