Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin engelliliği sebebiyle mazeret izni talebim reddedildi!?

sencer55

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
16
Öncelikle konuyu yanlış yere actiysam lütfen kusuruma bakmayın.
Sevgili üstadlar
Engelli annem ile farklı illerde ikamet ediyoruz.Sahsim devlet memuru ve annemin yüzde 98 engeli ile mazeret tayini yazdım fakat red cevabı geldi. Annemin hastalığının herhangi bir tedavisi yok(Parkinson plus /Multi sistem atrofi hastası). Red cevabı gerekcesi ise Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir. Bu durumda sağlık birimde çalışan bir yakınım bakıma muhtaçtır raporu verirsek herşey hallolur dedi. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Anlamadım @sencer55,
Siz zaten raporu mazeret olarak göstererek tayin istemediniz mi

Bir de hangi kurumda çalışıyorsunuz

Benim tedavisi mümkün olmayan bir rahatsızım olmasına rağmen dilekçemi kabul etmedi hiçbir yer. Ben çok uğraştım en sonunda , aile bakanlığı benim çaresizliğime kulak verdi.kurumlar arası geçiş yaparak öyle tayin oldum

Son düzenleme:
Ben orman genel müdürlüğünde çalışıyorum. Evet raporu mazeret olarak sunup tayin istedim fakat müdür bey üstte kalın harfler ile yazdığım şekilde bir red verdi. Yani hastanın ya bulunduğum şehirde tedavisi olmayacak yada transfer sırasında hayatı tehlike taşıyacak durumu olacak kisacasi. Bende yakınıma sorduğumda bu raporun yanında bakıma muhtaçtır sağlık raporu verirsek itiraz edemez eğer ederse sana yasal hak doğar dedi. Lakin annenin raporu zaten tam bağımlı ve süresiz. Bu iki raporu sundugumda bana tekrar aynı şekilde red verebilir mi

Sen zaten sunmuşsun Ve ret cevabı almışsın maalesef. Bakıma muhtaçtır ibaresini alarak Bir de öyle dene.

Çünkü müdürlerin muvafakat vermesi de önemli. Onların vicdanına kalmış biraz da aslında

arkadaşlar bilgi amaçlı yazıyorum. şuan elimde durum bildirir raporum var. bakıma muhtaçtır diye ve sanıyorum ki sağlık kurulu başkanı dedi ki buna red gelirse önce kurumu mahkemeye sonra ise müdürünü maddi manevi tazminat davası aç dedi. yarın tekrar bir dilekçe vericem ve sonucu yazarım.

@sencer55,

valla dosttum sonuçu şahsen mrk ediyorum bende Ogm De sürekli işçi olalak engelli kadrosundan girdim %84 engelli raporum var anneminde %40 mazeret tayini icin başvuru yapcam fakat 1 yıl dolması gerekiyormuş :) öle diyollar neyse mazeret tayini icin süreci şahsen mrk ediyorum sonuçda ne oldu:) durum bildirim raporu ne kadar etkili oldu ben şahsen bulundum İlin farklı bir ilçesine tayin istiyorum mazeretler nerdeyse aynı

Üst Alt