Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ansiox isimli ilacı kullananlar..?

Tabii ki kullanmalısın. Kullan, sendeki etkisini tam anla, doktoruna tam aktar, sonra doktorun kararına göre tedaviye devam et.

Şunu anlamakta zorlanıyorum. Bir şikayetiniz oluşuyor ve doktora gidiyorsunuz. Doktor şikayetiniz doğrultusunda bir teşhisde bulunup ilaç yazıyor. Buraya kadar her şey yolunda güzel.. Size göre de doğrusu bu olmalı ki, seçtiğiniz yol bu.

Ama sonra anlamadığım kısım geliyor. Hiç bir şeyinizi bilmeyen insanlara ilacı kullanayım mı diye soruyorsunuz.. Evet forumda benzer ilaçları kullanan kişiler olabiliyor, hekimden sorma çekenden sor gibi deyimlerimiz sıkça bulunuyor ama hiçbir şeyinizi bilmeyen insanlara kullanayım mı demenizi anlamıyorum.

Anksiyete teşhisi mi koyuldu ?

@HuYSuz79,
E nabızda ki teşhisim görünmüyor. Sadece psikiyatrik muayene tanısı yazıyor. Benimde anlamadığım şu, hayatında ilk kez psikiyatr'a giden birine hemencecik yeşil reçeteli ilaç başlamak ne derece doğru. İnsan tedirgin oluyor haliyle.

@OturanBoğa,
Peki abim ilk defa ilaç içecek birine hemencecik yeşil reçeteli ilaç başlamak ne derece doğru. İnsan tedirgin oluyor haliyle.

Derdini önce burda Anlatsaydın gardaşıö sevgili prof arkadaşlar ve bizler sana tanı korduk. 🤗

Geçmiş olsun. Alışmalısın bizler alıştık.

Ansiox 0.5mg

Herkesin bildiği Xanax isimli ilacın mudilidir..yeşil receteli etken madde (alprazolam) olan anksiyete veya panik atakları rahatlatmak için, antidepresan ilacların yanında yardımcı olarak kısa süre kullanımlar için recete edilir.

Uzun dönem kullanımlar için recete edilmez..bağımlılık oluşturur..bazı hekimler bu ilacı yalvar yakar olsanda yazmaz..en fazla 1 kutu.

Sadece Ansiox yazdıysa gerçekten enteresan.

@furkander33,

Uzun dönem kullanımlar için recete edilmez
1 hafta kullanıp bırakacak mışım.

İşte bende onu anlamaya çalışıyorum. Ilk kez ilaç içecek birine niye şak diye yeşil reçete.

Bu arada pazartesi akşamından bugünün bu saatine kadar uyudum sayılır. Ara ara kalktım birşeyler yiyip içtim ama kafamı tutamadığım için yine uyudum. Şu an açıldım.

@furkander33, Başka ilaç yazmadı mı ? Genelde başka ilaca yardımcı olması, yan etkiyi azaltması amacı ile verilir. Bir iki haftalık kullanımda bu şekilde olur. Yeşil reçeteli olması sizi korkutmasın abartı aslında biraz. En azından bu ilaç için

Üst Alt