Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Arabesk Diziler!

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Kumanda annemle babamın elinde olunca Samanyolu’nun dizilerine tahammül etmek durumunda kalıyorum. Karakterler düz, işlenmemiş… hikâye arabesk, eski Brezilya dizileri gibi… Dört beş bölüm esas çocuğa ya da esas kıza yapılmadık entrika, dümen kalmıyor, biz de boğazımızda iğrenç bir hisle, bu saf ne zaman olayların farkına varacak diye düşünüp duruyoruz. Altıncı bölümde gerçekler ortaya çıkıyor ama maalesef o bölümde aldığımız mutluluk kaç bölümdür çektiğimiz ızdıraba değmiyor.

Ekşi sözlükte yazıyor olsaydım, Arabesk Dizi’yi böyle tanımlardım.

Tek tesellim Dindar kesimin bu işlerde yeni oluşu, yavaş yavaş daha düzgün eserler üretileceğini umuyorum.

Güzel bir konuya temas etmişsin Hodbin kardeş.

Ben pek dizi seyretmem, hatta pek haberde izlemem.
Bazen bir misafirlikte yada bir ziyaret esnasında, dizi başına geçmiş abartısız hüngür hüngür ağlayanları görüyor duyuyor ve üzülüyorum. İnsan bedenini Rabb'imiz öyle mükemmel bir şekilde yaratmış ki, her vucudumuza giren mikrop bizim sağlığımızı bozamıyor. Çünki vucudumuz hemen o mikroba karşı direnç gösteriyor, engelliyor. Ne zaman ki mikrop vucudumuzun direncini kırıyor işte o zaman yataklara düşüyor ve ilaçlarla takviye yapıyoruz. Sabır da bir nevi ruhumuzun kalkanı konumunda. Rabbimiz onu bize dünya hayatında karşılaşacağımız sıkıntılara bela ve musibetlere direnç gösterip ruh sıhhatimizi korumamız ve ahirete giden bu yolda sağlıklı olmamız için bahşetmiştir. Ama ne yapıyoruz, gerçek olmayan ve hatta bizimle ilgisi bile olmayan hayali senoryalarla bize verilen sabrı tüketiyoruz. Sonra hayatımızda sabır gerektiren bir durumla karşılaştığımızda direnecek gücümüz kalmıyor, ve sonrası malum…

Ben isterim ki izlediğimiz diziler bize artı bir şeyler kazandırsın, ama bizim sabır stoklarımızı eritmesin,boşaltmasın. Bizde dizi konusunda seçici olalım diye düşünüyorum, çok şükür aklımız yerinde.
Madem taşıyoruz neden kullanmayalım değil mi !!! :)

bu kadar dizi izlemeye zamanın var mı yavv.:).bak raflarda kitaplar yağmura tutulmuş ağlıyor..

Aslında hayatı izlemek yerine yaşamak daha güzel olurdu ama nedense bir çok kişi tv başına oturup izlemeyi tercih ediyor ve bütün kanallarda diziler hemen hemen aynı şeyleri değiştirip değiştirip sunuyorlar önümüze..
Ben izliyormuyum evet bende izliyorum ama kaç haftada bir denk gelirse o da tek bir dizim var gülmek için izliyorum :)

bütün kanallardaki diziler hemen hemen aynı bi kac komedi dizisi varda onları izliyoruz , onun dışında belgesellere devam hoca

Bizim evde dizi birak tv izlenmez hale geldi sükür kütüphane oldu...Rabbim her eve nasip etsin

Bence gelişmekle ilgisi yok. Bilinçli yapılan bir eylem. Hedef kitleleri belli. Bu kitleye anlamadıklarını sunarsan vermek istediğin mesajı veremezsin.

Tv yi muhtemelen sizlerden daha fazla izliyor değilimdir, dizilere de denk gelirsem bakarım fakat özellikle yirmili yaşlarıma kadar tv ile aram çok iyi oldu... bu deneyim az bilgiyle çok fikir üüretmeme yardım ediyor:)

ben bassettiğin kanalın dizilerini asla izlemedim ama tek tek televizyon filmi olanları izliyodum zaman zaman...
sır kapısı dediğimiz ibretlik olan hikayeleri...
bunlarda gayet düzgün öğretici şeylerdi...
aslında kim kime dum duma olacağına böyle eğiti öğreti olması daha güzel...başka kanallarda o kadar bassettiğin şekilde dizi var ki...
arabesk olmasını geç...saçma,boş,mantıksız komedi dizileri var ki yani gülmek eziyet bence...şaklabanlık diz boyu...
böle baktığımızda arabesk dediğin dram dizileri çok mantıklı bir yanı var çünkü bir amaç gayesi var sonunda bir takım çözünürlük var...

Sirine;bt5101' Alıntı:
ben bassettiğin kanalın dizilerini asla izlemedim ama tek tek televizyon filmi olanları izliyodum zaman zaman...
sır kapısı dediğimiz ibretlik olan hikayeleri...
bunlarda gayet düzgün öğretici şeylerdi...
aslında kim kime dum duma olacağına böyle eğiti öğreti olması daha güzel...başka kanallarda o kadar bassettiğin şekilde dizi var ki...
arabesk olmasını geç...saçma,boş,mantıksız komedi dizileri var ki yani gülmek eziyet bence...şaklabanlık diz boyu...
böle baktığımızda arabesk dediğin dram dizileri çok mantıklı bir yanı var çünkü bir amaç gayesi var sonunda bir takım çözünürlük var...
Ben izlerken çektiğim eziyeti tarif ettim, fayda açısından farklı şeyler söylenebilir...

;););) tabi yani zevkler ve renkler tartışılmaz dizilerin verdiği duygu her insanda farklıdır..

Kanalların çoğundaki diziler genellikle son derece kalitesiz, zayıf karakterler, zayıf senaryo, zayıf yönetimle hazırlanmış programlar. Hiç birini izlemiyorum. Samanyolu TV'dekiler ise bunlardan daha beter... ama denk gelirsem izliyorum... Çünkü işin içine mistik ve esrarengiz öğeleri eklemek için saçmalığın da ötesine ulaşıyor.. Dramları izlerken gülmekten kopuyorum.. komedilerde hüngür hüngür ağlıyorum.

Eskiden kapı kapı dolaşarak satılan küçük uydurma dini öykü kitapları olurdu. Bana onları hatırlatıyor.

Adamın teki Lost diye bir dizi yapıyor.. doğru dürüst dekor bile harcamadan, bir adada orman içinde çekimler yapıyor.. dünyada milyonlarca kişiyi kendisine tutsak ediyor. Bizdeki zaten vasat olan dizilere bir de toplumsal ve mistik mesajlar eklemeye kalkınca hepten ucu kaçıyor.

Tahmin etmezdim ama hodbin'in görüşüne katılıyorum. Bunlara arabesk diziler demek bence arabeske haksızlık olur. Arabeskin bile belli bir kalitesi var.

Mâkul bir tutumunuzda hodbin de size katılır ödeşirsiniz :) Aslında eleştirilerinizi bir parça insafı aşar nitelikte buldum ama noktası noktasına mutabık olmayı beklersem muhaliflikten hiç krtulamam değil mi:)

Üst Alt