Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aranızda diyetisyene giden var mı?

Danışan

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Aranızda diyetisyene giden varmı acaba? Duyduğuma göre hastanelerde diyetisyen doktorlar varmış..

O kadar çok diyetisyene gittim ki hem özel hem devlet, artık her çeşit beslenme şeklini öğrendim. Yıllardır kilo sorunum var, çözemedim, şunu anladım insanın en iyi doktoru kendisi, öğrendikten sonra kendiniz beslenmenizi düzenlerseniz daha başarılı olunuyor bence....

Serdar2719

Doğru var ve hizmet alabilirsiniz. Farklı bir özelliğiniz varsa ve özensiz birine denk gelme riskini almak istemezseniz özelde bu hizmeti almak daha yararlı olabilir.

Serdar2719

Devlet hastanelerinde diyetisyen standart bir diyet listesini eline tutuşturuyor (herkese de ayni listesi uzatıyor, kibrit kutusu kadar peynir ifadesi burdan geliyor)

Özel hastaneler daha profesyonel bakıyorlar işe, önce faturası kabarık bir kan tahlili ile birlikte sevdiğiniz yemekler doğrultusunda kişiye özel bir liste veriyorlar, haftada bir de kontrole gidiyorsun;) Bu doktorlardan bazıları internet üzerinden de destek veriyor. Diyetisyen olmak bardı ;)

Kilo vermek için sabırlı ve istikrarlı olmak gerekiyor, genelde Pazartesi sabah başlayıp, Pazartesi öğleden sonra diyeti bitirenlerdenim. Umarım dilediğiniz kiloya kavuşursunuz.

Karatay diyeti yap napcan diyetisyeni:)

ben de cok gittim obezite var bende obezitelere ait tedavi klinikleri bile var diyetisyen neden olmasın özelde su fark var daha konforlu kilona gore diyet listeni ayarlarkn nelerin etki ettiğine de bakılıyor hormonal ya da herhngi bska bı hastalık varsa o bransa yolluyor ekstra aile hekiminiz bile diyet listesi verebilir kolestrol yuksek cıkarsa benim aile hekimim bana demişti bi dürüm yersem o gün aksam yemeği yasak derdi😅

Üst Alt