Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ardı ardına içtiğim ilaçlar nedeniyle çok kötü oldum..?

serkanabi

Yasaklı Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
Pazartesi günü engellilere tanınan 3 günlük kar tatilinden faydalanmak üzere eve gittim, ve soğuktan olacakki biraz burun akıntım vardı biryerde sarımsağın iyi geldiğini okumuştum ve bu 3 günlük kar tatilini evde geçirmeye niyetim yoktu :) o yüzden 2 diş sarımsağı yuttum üzerine bir adet grip için kullanılan Aferin adlı ilaç ve bir adet asprin forte ve yine bir adet bebe asprini (bir arkadaşım vermişti kalp krizini önler falan diye cebimde duruyodu öylece onuda attım ağzıma:) ) hepsini birden yuttum. ardından o gece müthiş karın ağrıları başladı, sabahı zor ettim, hastanede beklemeyi sevmediğimden öğleden sonra acil e gittim bir iğne yaptılar ve ilaç dahi yazmadılar, asprin in gençlere zarar olduunu falan söylediler, bir de bebe asprini ile karıştırmamın da sebep olmuş olabileceğini. sonra eve geldim. 7-8 saat hiç ağrım olmadı, ondan sonra tekrar başladı ve dün geceyi yine berbat geçirdim, şimdi hastaneye gitsem yine bir iğne yapıp yollayacaklar.

Sizlere sorum benzer bir rahatsızlığı olan oldumu hiç ilaçlardan dolayı, özellikle miğdemin üst tarafı ağrıyor ve yine midemin tam ortasında sanki saatlerce yemek yemeyince oluşan açlık tipi bir ağrı var. Görüşü olan lütfen paylaşabilirmi, bana ilaç ismi verebilecek olan olursa işyeri hekimime hemen yazdırabilirim. Saygılarımla.

geçmiş olsun dr tavsiyelerine uyun ve gripte en etkin çözüm istihrahat tır ilaçla 7 gün ilaçsın 1 haftada geçer dinlenmeniz önerilir

Kardeş sorun grip değil, çok şükür geçti o. Şiddetli karın ağrısı sorunum !!

Dr iğne yapıp yolladı birşey yok dedi. ama ağrılarım devam ediyor... :(

teşekkürler

Siz zaten hekimsiniz,bizim tavsiyelerimiz az gelir size :):)
İş yer hekiminiz ne mezunu,kendi ilaç yazmayı bilmiyor mu :rolleyes:

ayni içeriği taşıyan ilacları üst üste bilmeden almak zararlı bir şeydır hala o hatanın üzerine hata yapmaya çalışıyorsun bu sıkıntını acılden değilde doğrudan mideyi ilgilendiren bir doktora anlatman gerekiyor. bahsettiğin ağrı mide üşütmelerinde görünen bir ağrı gibi;
geçmış olsun.

Yahu şehribanu şu anda ağrılardan kıvranır durumdayım işyerinde. Dr a gittik adam iğne yapıp yolladı, birşey yok dedi. işyeri hekimine gitsem ne olacak kafasına göre yazacak bir ağrı kesici yollayacak, sitede eğer buna benzer bir şikayeti olup ne gibi ilaçları kullanıp hastalığına iyi geldiğini yazabilecek insanlar varsa diye açtım başlığı. şu an pc başında zor duruyorum yaf.

Geçmiş olsun.
Senin rahatsızlığın burada ve acilde çözülmez.Kendinle inatlaşma.sağlığın şakası olmaz.
Git güzelce miğdeni kontrol etdir.
Allah göstermesin ciddi bi şey çıkarsa bu halde hiç bişey yapamazsın...

Serkan kardeşim o kadar ilaç attığın yer Ecza Deposu değil Miğde dikkatini çekerim senin kendine kastınmı var kardeşim inan anlayamadım neyse geçmiş olsun :)

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim, fakat şu andaki durumumu anlayamadınız, 3 gün işe gelmedim + geçen haftasonu dahil toplam 5 gün eder, ve işe geldiğim bugünün sabahı yeniden hastaneye gitmek için izin alamam... sorun burda yatıyor. aslında esas olarak doğal yöntemlerle fikrin olan varsa yazmasını rica ediyorum.

arkadaşım o kadar ilacı atmadan önce bi mide koruyucu alsaydın şimdi belki bu kadar ağrı çekmezdin.sarımsak zaten başlıbaşına bi antibiyotik,ona destek olarak bi kaç ilaç daha almışsın,birde aspirinleri eritmeden içtiysen o da mide duvarına zarar vermiş olabilir.tavsiyem internetten mide ağrılarına iyi gelen bitkiler diye arat ordan bulduğun bitkilerin çaylarını tüket yada doktor maranki'nin sitesine bak o doktorun verdiği bitkiler çok faydalı oluyormuş kullanan yakınlarım var onlardan duydum.

Serkan Bey,mideniz kullanılmayan eşyalar bürosu değil.Üstüne bir de kezzap içseydiniz tam olurdu.(çünkü o kadar tehlike arz eden madde kullanmışsınız)İlaçların etkileşimleri vardır.Bundan dolayı da iyileşeyim derken hepten harab edebilirsiniz vücudunuzu.Aspirin mideye zarar veriyor.Mide koruyu kullanmayı deneyin,herkes kullanabilir bunu,Aprazol,Lansor ya da muadili...Benim tansiyon ve kalp ilacımda midemi deliyor ,hep kendimi aç hissediyorum.Bu ilaçlar iyi geliyor.Geçmiş olsun Allah şifa versin.

bu kadar çok ilacı aynı anda alırsanız olacağı budur mideniz bunu kaldıraramış ve tepki vermiş.ve hala başkasından ilaç tavsiye etmesini istiyorsunuz. ne kadar yalnış ve tehlikeli bir durum.yapmanız gereken en doğru davranış doktora gitmeniz.bunu tercih etmiyorsanız, en azından eczaneden böyle bir talepte bulunabilirsiniz.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Aynı anda pek çok ilacı birden almışsız ve bunlar midenize dokunmuş. Siz bence yine bir doktara gidin. Şikayetinizi anlatın ve tedavinizi olun.

Ne yorum yapılabılırkı serkan bey dr a gıtmemekte kararlı iş yerı saglık problemıyle ılgılı sorun cıkarmakı allah korusun olsenız noolcak..gecmıs olsun..ama agrım oldugu zaman mıdemde ben genelde kekık içerim ve ıyılesır bır deneyın derım bır kupa kekık cayı mumkunse sallama olmasın..

Şeker yer gibi ilaç içmişsin be serkan kardeşim sağlık hiç bir zaman ihmale gelmez hastaneye gidip muayene olmanı tafsiye ederim.
Geçmiş olsun...

O karın ağrımasın da kimin karnı ağrısın bea..:) Ne bulduysan içmişsin..Zehirlenmediğine şükret.. Bence senin midene o bütün bütün yuttuğun sarımsaklar dokunmuştur.. Bi hekimlikte ben yapayım...:D

Az önce doktora gittim ve lansor vede gavıscon adlı ilaçları verdi, sarımsak veya aferin adlı ilaçların bir sorunu yok aynı anda almamdada sorun yok, fakat içindeki bileşikler sebebi ile bebe asprini ile büyük asprinini birbirine karıştırmamam gerekiyormuş sorun bundan kaynaklanmış ve şimdiden sonra birdaha kesinlikle asprini yasakladı doktor. neyse inşallah çabuk geçer. herkes hayatında hatalar yapar dostlar... amacım şu 3 günlük kar iznini sağlam geçirmekdi daha beter olduk :)

Serkan bey doktorluğunuz müthiş etkileyiciydi,tebrik ederim..:):)

Teşekkürler Ahmet abi ve diğer arkadaşlar.

Henüz diplomasız dr um sehribanu. Ama öle haydar bey tarzlarından değil :)

Üst Alt