Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Arka bahçeye açılan kapı

minerva

Aktif Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
10
Büyümek böyle bir şey olmalı güldüklerine artık gülememek,minik mutluluk kaynaklarının azalması,çok sevdiğin bir filmi izlemenin beklentisiyle ödevlerini bir an önce bitirmeye çalışmak, yediğin bir çikolatadan büyük keyif almak, arkadaşlarınla oyun oynarken geçen zamanın hiçde su gibi akıp geçtiğini düşünmemek sadece mutlu olduğunu hissetmek ve günün sonunda bir dizi hayaller eşliğinde tatlı,huzurlu bir uykuya dalmak...O zamanlar büyükler zaman su gibi akıp geçiyor derdi de bu soyut tanımı kafamızda somutlaştırmakta ne kadar zorlanırdık. Oysa şimdi sorun evet o kadar hızlı ve o kadar boş geçiyor ki, çoğu zaman içini nasıl dolduracağımızı bilemiyoruz hatta doldurmaya çalıştıklarımızla daha da derin kazıyoruz o boşlukları.Kendine hedefler belirliyorsun ulaştıklarının üstünü yazmadığın defterinden çiziyorsun ve ulaşana kadar belirlediğin hedefler sana bir sorumluluk yüklüyor ulaştıktan sonras bir sonrası için yeni bir rota çizmediysen yine asılıp kalıyorsun bu anlamsız akıp giden boş zamanlar dilimine...Belkide bu kadar sorgulamadan,düşünmeden yaşamalısın diyorsun hayatı belki bir süre bunu da deniyorsun ta ki yine sorgulaman gereken birikmişlikleri görmezden gelmelerin eşiğinde iken ve yine düşünceler ve yine sorgulamalar ve yine nedensiz ve cevapsız kalan bir sürü sorular...kimi zaman siz çok vericisinizdir asla geri dönüşleri sizin vericiliğiniz kadar olmaz,yıkılırsınız ya da kimi zaman siz aynı şeyi karşınızdakilere yaparsınız hayata karşı yaparsınız ve yine başladığımız yerdeyiz.Büyürken sorunları,sorguladıklarımızıda bizimle büyütmek ne kadar da katlanılmaz ama bir ışıkta olmalı bir kaçış yeri bir b planı hep ön bahçeden yaşanmıyor ya hayat birde arka bahçenin kapısını açmayı denemeli.İçinizdeki çocuğu büyütürseniz o arka bahçe asla yeşil kalmıyacak o kapı en bunaldığınız zamanlarda özgürce açıp,sığınacağınız oyun bahçenize açılan tek kapı.Ön bahçeden hayatı yaşıyorum,vitrinim ön bahçem hatta çoğu zaman her şey ciddi anlamda karışıyor görüntü hep hoş,iç açıcı olmuyor ama arka bahçede durum tamamen farklı orda çocukluğum var,mutlu anlar çok daha fazla çünkü çocuksunuz çocuklar sorgulamaz sadece yaşar ve çocuk dünyalarında her zaman şirinleri görür....

Çocuk bahçemizi kimsenin bozmaması için ve çocukların göz yaşlarının sadece mutluluktan akması için;

çok güzel bir paylasım...yüreğinize sağlık....
hep deriz ya ! ah bir çocuk olsaydım..

Canım benim ya! Valla şarkıda takıldım kaldım ben :) Ellerine sağlık :)

Arka bahçelerimizi hep orada tutabilmek ümidiyle bitanem bi gün arka bahçemizde şirinlerle gülüp oynayalım senle ne dersin :)

Teşekkür ederim Hakan,Durucuğum ve Sevgiciğim seve seve neden olmasın;)

Canım çok güzel yazmışsın..Hayatın karmaşasından bunalıp kaçıp saklandığımız arka bahçemiz ve bizi bekleyen hiç büyümeyen çocukluğumuz...Şarkı da çok hoştu:)

Benim saklamam gereken bir çocuk olmadı hiç. İçimde yaşayan ve alenen bana hükmeden bir kaç kişilikten biri zaten çocuktur. Ben siyaset, felsefe ve bilmem hangi dünya meselesiyle uğraşıp diğer kişiliklerimi beslemeye çalışırken onun üzerindeki etkisini de azaltmaya çalıştım ama olmadı... Bu odada cedrik'i izleyip, diğer odada siyasetin dibine vurmak çok yorucu:)

Not: Yazını paragraflara ayırırsan biraz daha kolay okunur:)

Harika bir paylaşımdı canım,duyguların arka bahçeden yansıması.Yüreğine sağlık,yüreğin hep yeşil bahçelerde olsun,ön-arka fark etmez.
Bu konuda bir önceki gün ben aynısını yaşadım gibi.Büyümenin tasvirini yaptım küçük bir diyalogla.Komşu kızını annesiyle arabaya aldım.Yer sıkışık olduğu için kızcağız sıkışık oturmak zorunda kaldığı için iki büklüm oturdu.Dedim ki Demetcim büyümek bu işte.Bu durumuna göre büyümeyi tasvir et artık hayatı yaşayacaklarını,erken büyümenin yaşattığı bazen güzellikler ama bazende ayakların yerden kesilmiş olsada,yaya gitmiyor olsanda iki büklüm ve rahat değilsin yine de.Hayatta böyle işte.Her şeyi bir arada yaşıyoruz.

Canım çok güzel yazmışsın..Hayatın karmaşasından bunalıp kaçıp saklandığımız arka bahçemiz ve bizi bekleyen hiç büyümeyen çocukluğumuz...Şarkı da çok hoştu:)

Teşekkür ederim canım:)

Benim saklamam gereken bir çocuk olmadı hiç. İçimde yaşayan ve alenen bana hükmeden bir kaç kişilikten biri zaten çocuktur. Ben siyaset, felsefe ve bilmem hangi dünya meselesiyle uğraşıp diğer kişiliklerimi beslemeye çalışırken onun üzerindeki etkisini de azaltmaya çalıştım ama olmadı... Bu odada cedrik'i izleyip, diğer odada siyasetin dibine vurmak çok yorucu:)

Not: Yazını paragraflara ayırırsan biraz daha kolay okunur:)

Cedric'in yakalayacağı ve herkesin göremediği bir detay yakaladığından eminim hodbin:cool:Çocuklar bazen biz büyüklerin mantık dizimlerinden geçirip sonuca varmaya çalıştığımız durumlarda bizim kadar enerji sarfetmeden daha pratik,kestirme sonuçlar bulabiliyorlar ya dua edelim bizdeki çocukta bu yetenek var olsun ve gereken durumlarda ortaya çıkmayı bilsin;)

minerva bunu hep yapıyorsun ve bu eleştiri ilk değil lütfen daha dikkatli ol.(Paragraflar fazla uzun,bölmek gerekliliği konusunda haklısın Hodbin)

Ne güzeldi çocuk olmak, çocuğa ayıp olmaz deyip özgürce davranmak.. Biraz büyüdük ve bunlardan uzaklaştık sanırım ama yinede her zaman içimizde bir çocuk var eskisi kadar yaramaz olmasada..
Herkesin göremediği bir arka bahçe oluşturmak lazım en kısa zamanda :)
Teşekkürler minişim..

farkında olmak ne güzel..arka bahceler ne kadar guzel olursa olsun ön bahcedır gorunen ve hep en guzelı arıoruz..ön bahcemızın arka bahcemızden her zaman daha ılerı daha guzel yasanmıslıklarla dolması dılegıyle,bu güzellikleri barındıran yüregine tesekkurler..

Harika bir paylaşımdı canım,duyguların arka bahçeden yansıması.Yüreğine sağlık,yüreğin hep yeşil bahçelerde olsun,ön-arka fark etmez.
Bu konuda bir önceki gün ben aynısını yaşadım gibi.Büyümenin tasvirini yaptım küçük bir diyalogla.Komşu kızını annesiyle arabaya aldım.Yer sıkışık olduğu için kızcağız sıkışık oturmak zorunda kaldığı için iki büklüm oturdu.Dedim ki Demetcim büyümek bu işte.Bu durumuna göre büyümeyi tasvir et artık hayatı yaşayacaklarını,erken büyümenin yaşattığı bazen güzellikler ama bazende ayakların yerden kesilmiş olsada,yaya gitmiyor olsanda iki büklüm ve rahat değilsin yine de.Hayatta böyle işte.Her şeyi bir arada yaşıyoruz.

Çok güzel bir benzetme canım büyümek belkide çocukken ya kucakta ya da daha geniş,rahat otururken,yaşarken biraz daha alanlarının daraldığını hissetmek her yönden:confused:seninde yüreğine sağlık Melikem.

Ne güzeldi çocuk olmak, çocuğa ayıp olmaz deyip özgürce davranmak.. Biraz büyüdük ve bunlardan uzaklaştık sanırım ama yinede her zaman içimizde bir çocuk var eskisi kadar yaramaz olmasada..
Herkesin göremediği bir arka bahçe oluşturmak lazım en kısa zamanda :)
Teşekkürler minişim..

Bende teşekkür ederim Medişim.Arka bahçemde salıncağın,kaydırağın hazır her zaman beklerim ve bende seninkine konuk olmaktan seninle oynamaktan birlikte çocuk olmaktan mutluluk duyarım.:eek:

farkında olmak ne güzel..arka bahceler ne kadar guzel olursa olsun ön bahcedır gorunen ve hep en guzelı arıoruz..ön bahcemızın arka bahcemızden her zaman daha ılerı daha guzel yasanmıslıklarla dolması dılegıyle,bu güzellikleri barındıran yüregine tesekkurler..

Teşekkürler tombik;)İki bahçemizde güzel olur umarım ve evet yaşadığımız bahçe ön bahçemiz oraya her daim iyi bakmalıyız ama arka bahçemizde bize ilham veriyor o yüzden ön bahçeyede faydası olur inşallah:)

Gerçekten yüreğine sağlık çok güzel yazmışsın arkadaşım ya inan öyle bir dalmışım ki okurken annemin sesi kulağıma geldi birden haydiii akşam oldu çocuklar eveeeee ne günlerdi be :D

Üst Alt