Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Arteriovenoz Malformasyon AVM rahatsızlığında gamma knife tedavisi..?

Lasagne771

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba

Abim 6 gün önce büyük bir beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırıldı ve 2 gün yalova da hiçbirşey yapılmadı doktorları ameliyat olsada olmasa da hasta ölücek denildi.
Bursada İstanbul da hastane aradık çoğu zor olacağını söyledi ve medcalpark goztepe hastanesinde ulaştık hastayı hemen istediler ve hastayi yoğun bakımda tutuyorlar arteriovenoz Malformasyon yanı beyin damarlarının yumak haline gelmesi sonucuna ulaştılar ameliyatının hayatı riski olmadığını ama motor fonksiyonları sağlayan bölgeye çok yakın olduğu için felç kalacağını söylediler ve gamma knife tedavisi yapacaklarını ilettiler.

Şuan kanamayı tamamen durdurdular ve hastanın durumu iyiye gittiğini soylediler. Gamma knife tan sonrada tekrar kanama geçirebilir ve hayatını kaybedebilir dediler.
Bu tedaviden sonra 1 sene içinde duzelecekmiş ama bizde endiseliyiz. Kanama büyük oldugu için bilinci hala tam anlamı ile yerinde degil.

Bu hastalık yüzünden gamma knife olup sağlığına kavuşan kişiler bana mail yolu ile yada telefon ile ulaşabilirler mi? Çok tessekkurler. Herkese tekrar geçmiş olsun.
538 285 96 31

Lasagne771

Merhaba, geçmiş olsun öncellikler bende avm hastasıyım gamma knife tedavisini medical park Göztepe hastanesinde gördüm sizinde doktorunuz muhtemelen Türker Hocadır , banada yumağın zamanla küçülerek etkisiz hale geleceğini söylediler yaklaşık 1 yıl oldu küçülme var inşallah şifa bulursunuz.

Kanama gecirdiniz mi? Gecirdiyseniz ne büyüklükte bir kanama oldu? Abimin beynin sağ tarafında ve motor fonksiyonların sağlandığı bölgeye yakın olduğu için felç kalma durumu olduğu söylendi. Ameliyattan vazgeçildi ve gamma knife olucagi söylendi. Gamma knife tan sonra nasıl bir süreç ile karsilastiniz? Doktor prof. Dok. Türker Kilic bey.

yok ben kanama geçirmedim , kanama geçirmeden teşhis kondu epilepsi nöbeti ile o yönden biraz şanslıyım , yaklaşık 7 sene evvel anjiografi yöntemiyle (dsa) yumak olan kısım için damar içi zamkla kapama operasyonu geçirdim, geçen yılda rahatsızlanarak gittiğim Türker hoca kapama yapılan yumağın açıldığını söyledi ve gamma knife tedavisi yapacağını belirtti bu tedavi sonrası hafif baş dönmesi ara sıra oluyor ama onun dışında pekbir yan etkisi yok, süreç bu yumağın tamamen küçülerek kapanmasını bekliyoruz inşallah

Gamma Knife tedavisi görüp tam sonuç alan arkadaşlar burada tedavilerini paylaşırsa daha bir yararlı olur

Cevaplarınız için çok teşekürler. Bu saatten sonra artık beklemek zorundayız. Sizede çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Gamma knife tedavisi gören baska arkadaşlardan da bilgiler bekliyorum. Teşekkürler.

okancmr

Okan bey ulaşabilirmisiniz bende türker hoca tarafından gamma knife tedavisi oldum Avm için. henüz 4. ayımdayım ama bir sene sonra ne olur bilemedim sizin süreç nasıl oldu ve şuanda bittimi tamamen

Üst Alt