Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşırı unutkanlık ve isimleri hatırlayamam neden olur?

dreamfail

Aktif Üye
Konular
162
Reaksiyonlar
88
30 yaşındayım. Bipolar bozukluk ve hipotiroid hastasıyım. Eskiden bipolar için lityum kullanıyordum. Lityum hipotiroid yapabliyor ve ben lityumu bıraktıktan sonra kan değerlerimde T3 ve T4 değerleri normale döndü.
Aşırı unutkanım. Sürekli gördüğüm kişilerin dahi ismini hatırlayamıyorum. Yerlerin gidişi yerini dahi bulmakta güçlük çekiyorum. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Psikiyatri, nöroloji ve endokrin doktorlarına gitmen iyi olur. İç hastalıkların dahil nörolojik ve psikiyatrik hastalıklar bellek problemlerine sebep olabilir. Kimse uzaktan hastalığından emin olamaz olsa da müdahale edemez.

@dreamfail, Bazı antipsikotiklerin demans (bunama) etkilerine benzer etkiler yaptığını duymuştum.
Ama yazdığınız unutkanlık biraz ileri gibi.
Doktora söylediniz mi ne diyor?

@-ARAGORN-, @Boşasaymayirmibirharf, teşekkür ederim. Atipik antipsikotik içeli o kadar uzun süre oldu ki ondan mı yoksa başka bir sebepten mi anlamakta zorlanıyorum. İlaç dozajlarım (çok şükür) uzun süredir remisyonda olduğum ve hiç dalgalanma yaşamadığım için azaltılmaya gidiliyor. Artık biraz daha diş sıkacağım anlaşılan.

Üst Alt