Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşk Korkaklara Göre Değil

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Doğum sancıları tutmuş ama doğuramayan bir anneden farksız yüreğim. İçimdekileri ve yaşadıklarımı haykırabilmeyi ne çok isterdim. Düşüncükçe çıldıracak gibi olduğum düşlerim, hayallerime ve birlikte sürdürmek istediğim yaşamlarım var. Sevdiklerime herşeyin üstündesiniz diyesim var ama buna ne ben ne de onlar hazır bile değil. Karlarla kaplı bir buz dağından baharlar ülkesine yol alan yolcular gibi yüreğim. Ne etrafında ona dost olabilecek biri var, ne de bu yolda öldüğü zaman onu takdirle yad edecek birileri.

Her ağzını açan bu yola çıkmaya hakkın yok diyecek, herkes sen hatalısın diyecek belkide. Hatta aklım bile bu yol bize yasak, bu yolcuklar bize zarar diyecek. Yüreğim yine yalnız başınasın. Dünyaya gelirken annesinin dualarıyla gelen bir bebek bile senden daha korumalı. Bu yolda yalnızsın yüreğim. Gititğin yol günahlarıyla, dikenleriyle ve utançalrıyla sadece senin. Bu yolda yalnızsın ve sende bilirsin ki herkes geri dönse bile sen geri dönemezsin çünkü bu yolun geri dönüşü yok. Yüreğe çizilen yollar asla kurumaz çünkü yürek yarasından her zaman kan sızar. Yara aldınmı yüreğim bil ki o yara asla kapanmaz. Kapanmayan yaraların, görülmeyen gözlerin, duyulmayanların seslerin olacak. Çünkü aşk yolculuğunda her yürek yalnızdır. Ne sen onları duyarsın ne de onlar seni. Çünkü her yürek kendi aşkında kavrulursan kendinden başka hiç birşeyi göremez yüreğim, Şaşırma yüreğim sende kendinden başkalarını zaten görmüyor ve duymuyorsun.

Bana öyle bakma yüreğim. Benim aşk yolunu bitiripte baharlar ülkesine yetişen dostlarım hiç olmadı, olduysa bile benim haberim olmadı. Sende bir gün baharlara ulaşırsan sussacaksın ve kimseye bu yolun sonunda baharlar var diyemeyeceksin. Çünkü baharlara kavuşmak yürek kanlarıyla ıslanan yollardan geçer. Bahar ülkesinin ağaçlarını ve çimenlerini yeşerten kalp yaraları ve o yaralardan akan kanlardır. Anladınmı şimdi yüreğim aşk denen şey neden bu kadar kırmızı, neden aşk denince herkesin aklına gözyaşı ve acı geliyor. Acı ve gözyaşıyla kurulan yerde herşey o acıyla yeşertilir.

Aşk ülkesinde neden güneş kırmızı bilirmisin yüreğim? Çünkü ona bakan her aşığın gözleri ağlamaktan kan kaplamıştır. Sende yol bitince gözlerinden akan kanların etkisiyle kırmızı göreceksin. Alış bunlara yüreğim, çünkü aşk yolu acısız ve meşakkatsiz olmaz.
Korktunmu yüreğim, çektiklerinden ve çekeceklerinden. Sakın korktum deme çünkü artık bu yolun geri dönüşü yok. Oturur yaralarınla uğraşırken ecel denen şey gelir ve seni alır götürür. Aklında tek bir pişmanlık vardır ki o da neden aşkımı yaşayamadım pişmanlığıdır. O pişmanlığı yaşamak istemiyorsan yoluna yürü derim hemde kendi yaralarının üzerine basa basa. Sevmekten ve sevilmekten korkma. Baharlar ülkesinden dönen olmadı ama o ülkenin varlığına herkesten çok sen inan.

Neden bana öyle bakıyorsun? Söylediklerimemi inanmıyorsun yoksa korktunmu? Bu yola çıkanların çok azı baharlar ülkesine kavuşuyor yüreğim. Neden durdun ve neden vazgeçtin? Korktun sende değilmi? Sende her korkağın yaptığını yapmayı düşünüyorsun değilmi? Yüreğindeki bu yarayla çok ilerleyemezsin yüreğim. Sende her korkak gibi yarı yolda öleceksin. Geri dönen her korkak gibi yüreğindeki yarayla ve geri dönenlerin utancı gözlerinde kimsesizce ve sessizce ölüp gideceksin. Ne dersem boş değilmi? Sana son sözüm bu ve bir daha konuşmayacağım.

Boşver be yüreğim, aşk korkaklara göre değil...

ahmet_hoca 11.03.2011

[SIZE=2]ve her bakıldığında tapılası yüze
[/SIZE][SIZE=2]göz[/SIZE][SIZE=2]lerden girilip bedene dolanılmalı tüm damarlar
kan olup akmalı ve her duyulduğunda sesi
nefesler gezinmeli tüm hücreleri hapsolunmalı tende

yarin teni ateşse yanmalı
yarin sözü buzsa donmalı
içiçe geçmişken her şey
gerekirse ölmeli

_ki bilinsin
[/SIZE][SIZE=2]aşk[/SIZE][SIZE=2] korkakların işi değil_[/SIZE]

ELİNE YÜREGİNE SAGLIK KARDEŞ COK GÜZEL

harika bir şiirle yazıya can ve renk kattığınız için teşekkür ederim

sizinde ellerinize ve yüreğinize sağlık

aşk için ölmeli aşk o zaman aşk

ahmet hoca çok güzel bir yazı yazmışsın yüreğine sağlık yani diyorsun ki yüreğin varsa gözün kesiyorsa gel bizim dergaha:)

fate;bt5564' Alıntı:
aşk için ölmeli aşk o zaman aşk

ahmet hoca çok güzel bir yazı yazmışsın yüreğine sağlık yani diyorsun ki yüreğin varsa gözün kesiyorsa gel bizim dergaha:)

valla aşk dergaha için yüksek bir cesaret şart çünkü Allahı bulma yolunda herşeyden vazgeçecek kadar cesur olabilmeli aşık :)

Mediha;bt5565' Alıntı:
İtiraf ediyorum ben korkağın tekiyim :)

yok yok sen çok cesursunda kendini saklıyorsun gibime geldi

ben korkağım demek bile cesareti gerektirir :)

Ben, baharlar ülkesini, insanın kendi yüreğinde inşaa edeceğine inanlardanım...
Yüreğine sağlık ahmet_hoca...:)

Bleda;bt5588' Alıntı:
Ben, baharlar ülkesini, insanın kendi yüreğinde inşaa edeceğine inanlardanım...
Yüreğine sağlık ahmet_hoca...:)

teşekkür ederim bleda

Evet aşk korkakların işi değil ama o aşk yoluna girdiğiniz zaman, zaten sizi yönlendiren ve doğruya götüren manevi huzur yolu ve ibadetleriniz sizinle beraber ve asla yanlız değilsiniz.Yeter ki bu aşk Yaradan'a olsun..

Yüreğinize sağlık Ahmet Bey..

teşekkür ederim ece

aşk zaten yaradana giden yoldur bu yolun ilk bineği maddi sevgi ardından taatlerle ve insanın gerçek aşka ulaşması için gereken adımlarla ilahi aşka ulaşmasıdır

sendende korkulur vallah kalemine yüreğine sağlık very good :)

Üst Alt