Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AŞK

_DELAL_

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
BUGÜNLERDE AŞKI YENİDEN SORGULUYORUM.HANİ DİYORDUYA OSHO"AŞK CİNSEL ÖNCESİ BİR HAZIRLIKTIR.CİNSEL SONRASI YA BİTER YA SEVGİ OLARAK DEVAM EDER"ASLINDA ÇOK DOĞRU.AŞK ÖNCELİKLE HORMONAL BİŞİ .İKİ ENERJİ BİRBİRİNİ ÇEKİYORSA DUYGU YOĞUNLUĞU VARSA HORMONLARINIZ HAREKETE GEÇİYOR.LİBİDOLARIMIZ YÜKSELİYOR.ÇOK İLGİNÇ AMA DUYGULARDA DEĞİŞİK DAVRANMAYA BAŞLIYOR.ÖZLÜYORSUNUZ ,ÜZÜLÜYORSUNUZ,YAKINDAN TANIMASANIZDA SESİNİ DUYMAK İSTİYORSUNUZ.SONRA ZİHİN DEVREYE GİRİYOR ONU HAYAL ETMEYE BAŞLIYORSUNUZ VE YİNE LİBİDOLARINIZ YÜKSELİYOR..BU BÖYLECE BİR SÜRE DEVAM EDİYOR...ADI AŞK OLUYOR...ASLINDA ETKİLEŞİMDE OLDUĞUN İNSANLA ÇİFTLEŞME İSTEĞİDİR BENCE...BÖYLECE İLETİŞİME GİRİYORUZ...SANIRIM BU VAROLUŞSAL BİR GEREKLİLİK DUYGUSAL İLİŞKİLERİ BAŞLATMAK İÇİN...SPİRİTÜEL, TÜM İLİŞKİLERİN ÖZELLİKLEDE DUYGUSAL İLİŞKİLERİN YANSIMA OLDUĞUNU SÖYLER..YANİ KİŞİSEL GELİŞİMİMİZ İÇİN BİZE AYNALIK YAPIYOR.DOLAYISIYLA RUHSAL GELİŞİMİMİZ İÇİN NEYE İHTİYACIMIZ VARSA ONA SAHİP OLAN İNSANLAR ÇIKIYOR KARŞIMIZA (TABİKİ BU İKİ TARAF İÇİNDE GEÇERLİ)...
ASLINDA KOŞULSUZ SEVGİYİ SORGULAMAK DAHA DOĞRU SANKİ....NEDİR KOŞULSUZ SEVGİ?;);)

İnanmaktır öncelikle; güvenmektir. Karşılıklı beklenti içinde olmamaktır. Hayata dair umudundur. Yaşama sebebindir. Sadece hayatta o varmış gibi değil, o hayatına girdi diye herşeyi sevip, saygı duymaktır. Onunla mutlu, onsuz hep eksik kalmaktır. Onu sadece düşlemek değil; her ne olursa olsun, onu yaşamaktır, yaşatmaktır içinden. O hayatında olduğu için hayata sıkı sıkı sarılmaktır. Onu kabullenmektir.
Planlama yaparken önceliğin hep odur. İzlediğin flimde, dinlediğin müzikte hatta en sevdiğin yemekte onu aramaktır.

[FONT=Helvetica]Aşk kendisinden başka hiçbirşey vermez ve kendisinden gelmeyen şeyi almaz.
Aşk sahiplenmez ve sahiplenilmez. ( Khalil Gibran )[/FONT]

[FONT=Helvetica]Birşeyin sahibi olduğun anda onu [FONT=inherit]öldürürsün. Ve dünyada milyonlarca insan, kendi aşklarını kendi elleriyle öldürmüştür. Onlar kendi ellerine bakmalı ve ellerindeki kanı görmeliler. O kan kendi aşklarına ait. Ve onlar ızdırap içindeler, aşkı öldürmeyi asla istemediler, asla böyle birşeye niyetlenmediler ama içinde bulundukları bilinçsizlik yüzünden birşeylerin sahibi olma eğilimine girdiler. Onlar eğer birine aşık olurlarsa, o kişiyi tamamen sahiplenmek isterler. Erkekler kadınları sahipleniyor, kadınlar erkekleri sahipleniyor, anne babalar çocuklarını sahipleniyor. Öğretmenler yapabildikleri her şekilde öğrencilerini sahiplenmeye çalışıyor, politikacılar ülkeleri sahiplenmeye çalışıyor, dinler milyonlarca insanı ve yaşamlarını sahiplenmeye çalışıyor... Onların hepsi katil. Çünkü sahiplenmeye çalıştığın an, öldürdüğün andır.[/FONT][/FONT]
[FONT=Helvetica][FONT=inherit]Yaşam sadece özgürlük varsa ortaya çıkabilir. Eğer aşıksan, aşık olduğuna sürekli daha çok özgürlük verirsin. Ve aşk, kimseye ona sahip olması için izin vermez. Çünkü aşk senin ruhunun bizzat kendisidir. Eğer birine ona sahip olması için izin verirsen, intihar etmiş olursun. OSHO[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit]sevgi bir tutku değildir [/FONT]sevgi bir duygu değildir.sevgi birisinin bir şekilde seni tamamladığının derinden anlaşılmasıdır.OSHO[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit]
[/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Aşk ikinizin de aynı hızla gelişmenizi, aynı yüksekliklere ulaşmanızı ve Güneş ışığında, rüzgarların önünde, yağmurların altında birlikte dans etmenizi ister.[/FONT]
[FONT=Helvetica]B[/FONT][FONT=Helvetica]irlikteliğinizin bir sanat haline dönüşmesi gerekir.
Aşk, varoluşun içinde yer alan en harika sanattır.OSHO
[/FONT]

Sanatı seviyoruz :)

Ben karşılıksız sevgi nedir? diye sordugunda fikrimi söyledim yani bana göre sevgi yazdıklarım gibi birşey . Aşk için fikirlerine saygılıyım. Ama sevgiye dönecek olursak kendinden vazgeçmekte dahil olabilr.

Yusuf islam[FONT=sans-serif] ..teşekkür ederim yorum için...ben koşulsuz sevgiyi henüz çözebilmiş degilim[/FONT]:)

bana kalırsa koşulsuz sevgi yoktur. yapımız gereği, her canlının hissettiği her çeşit sevgi ve duygunun altında kendi çıkarları yatmaktadır. farkında olarak veya olmadan... yaradılış bunu gerektirir. tabiiki bunlar benim kendi düşüncemdir. elinize sağlık güzel bir yazı olmuş..

Üst Alt