Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlik döneminde psikolojik rahatsızlığım oldu. Gazilik talebinde bulunabilir miyim

spartaküs

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
2
1990 yılında askere gittim, teskere almama son iki ay kala psikolojik rahatsızlık geçirerek hastahaneye kaldırıldım. psikotik bozukluk (tarif edilemiyen tip) tanısıyla 10 hastanede yatırıldım. ondan sonra sağlık kuruluna çıkarıldım, pisikyatri doktorları bana çürük verecektiler ben kabul etmedim. rahatsızlığımdan dolayı bana 45 gün hava deyişimi verdiler ve askerliğim bitti. bir nevi bu rahatsızlıkla askerliğimi bitirdim.
yani benim askerlik dönemimden önce böyle bir rahatsızlığım yoktu. aradan yaklaşık 10 yıl geçti, hala rahatsızım. %45 çalışma gücü kaybım var. çalışamıyorum.
benim sizden öğrenmek istediğim, genel kurmaya başkanlığına gazilik talebinde bulunmak için dilekçe gönderdim, genel kurmaydan bana gelen yazıda, benim hava deşimimden sonra 20 gün daha askerlik yapıp öyle teskere aldığımdan, yani sağlam olarak teskere aldığımdan gazilik talebim kabul edilmemiştir.
diyarbakır devlet hastahanesinde yaklaşık 16 yıldır pisikolojik tedavi görüyorum. hastalığımla ilgili bir gelişme yok. 4 hastahaneden kronik pisikoz tanısıyla %45 rapor aldım.
böyle bir durumda gazilik için dava açsam elime olumlu bir sonuç geçer mi?
bana bilgi verirseniz sevinirim

ben hava deyişiminden sonra gitmemişim askerlik boyunca kullanmadığım izin hava diyişiminden sonra hesaplanmış yani (kullanmadığım 20 günlük izin askeri izin olduğu için 20 gün askerlik yapmış görünüyorum eyer bu 20 günlük izin olmasaydı ben askerliğimi hasta olarakbitirmiş görünecektim adı geçen hastalığım psikomatik bozukluk veya kronik psikoz tedaviyle geçecek bir hastalık olmadığı uzman görüşü alınırsa ortaya çıkar + ben psikyatri hastasıyken yani akli dengem yerinde deyilken sağlık kurulundaki doktor bana çürük vermeyi teklif etti fakat ben kabul etmedim yani isteğime göre bana çürük vermedi sizce bu doktorun davranışı yasalmı ben kesinlikle hava deyişiminden sonra askere gitmemişim hasta olarak askerliğimi bitirmişim bu durumda sizin bildiğiniz bana yardımcı olucak bir avukat veya bir kurum varmı

Üst Alt