Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten sonra hastalandığını düşünen var mı?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
615
Reaksiyonlar
257
Askerlikten sonra hastalandığını düşünen varmı?

Ben 2006 yılından sonra askerlikten sonra hastalanmıştım.

dostum ben ortopedik engelliyim her akşam işten eve geldiğimde sürekli hayal kurup ise nasıl gitmem nerden para çıksa bulsam falan gibi şeyleri düşünüyorum ve işten iyice sıkıldım büyük basin büyük derdi olur yönetici olduğum için sorumluluk çok stres çok bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum kacasim oluyor herşeyden bilmiyorum ne yapacağım tedavimi görsem bilemedim

Bende işe yeni başladım iup dan ama sabah kalkinca gidesim gelmiyor iş yerine bahane uydurup hastayim doktora çıkacağım dedim.bu normal mi ? Arkadaşlar

@Alman,

Yok uzun yıllar fabrikalarda çalıştım.Merak ettiğim acaba psikolojik mi onu merak ediyorum.zaten emekliliğe hak kazandım sigorta siluresinin dolmasıni bekliyorum.

Son düzenleme:
günlük yevmiyeli ve dönemsel iş, iş değildir. Dönemsel dert ise insan gider tatil beldelerinde çalışır üstüne maaşı kadar bahşiş de alır. Taşıma suyuyla değirmen dönmez. geçin o işleri.

@Sansarius sanane kardeşim emekliliğine zart zurt kalmış evim var arabam var istersem bedava çalışırım.ne meraklısıniz mualefet olmaya en çok sen çalış tmm sensin

Ben bipolarım. Bundan dolayısıyla barışta ve seferde muafım. Ama dedemde bipolardı. Ondan bana geçti genetik olarak. Dedem hep söylerdi askerde oldu bana ne olduysa diye...

2005 ağustos celbinde "muaf olduğum halde" askere gittim. O zamanlar kendimi Koca Seyit Onbaşı zannediyordum ; böyle paranoid hezeyanlarım vardı. İstanbul / Tuzla'da askerlik muayenesinde şizofreni raporlarımı sakladım; göstermedim. Bu şekilde İzmir / Bornova ilçe jandarma komutanlığına (kısa dönem olarak) sevkedildim. 1 hafta ilaçsız kalınca dengem bozuldu. Bölük komutanına şizofren olduğumu söyledim. Askeri psikiyatriye sevkettiler. Elimden silahımı alıp karakol nöbetçisi yaptılar. Kaldığımız koğuşta gece 2-3 gibi nöbetten dönenlerin gürültüsü yüzünden uyku düzenim bozuldu. 10 gün dayanabildim. Askeri psikiyatri doktoruna ben bu şekilde yapamayacağım dedim. İstanbul GATA'ya yatışım yapıldı Hastanenin fiziki şartları kötüydü. Ve bir sürü kafayı sıyırmış, psikopat arasında kaldım. Hatta bir seferinde 3 kişi birden , yeni gelen hastaya kafa göz daldılar. Böyle şeylere de şahit oldum. 13 günlük yatışın ardından 3 aylık hava değişimi verdiler. Bunun bitiminde de "çürük" raporu aldım. Böyle bir askerlik deneyimi yaşamış oldum.

@perseküsyon, uzun dönemlerin çoğu geri hizmete tabiyken, kısa dönem ve seyit onbaşı imkansız. Belki de bu yüzden muayene ve izlemeyi önemsememişlerdir.

@Sansarius, ben lisans mezunuyum. Önceki mesajda yazdığım gibi kısa dönem askerlik yaptım. Muayene ve izlemeyi önemsemeseler, silahı elimden alıp karakol nöbetçisi yapmazlardı.

@aydünyavaz, tabi ki zor oldu .

Son düzenleme:
@perseküsyon,

askerlik şubesindeki ilk muayene ve sivil sağlık geçmişi izlemesinden bahsediyorum. Sen belirtmezsen bakmazlar. Sonradan fark ediyorlar dediğin gibi ve önemsemiyorlar. Geri hizmete adam lazım çünkü. Benim anlamadığım şey içerdeyken farkedildiyse neden yatırdılar ki? Fark edildikten sonra RDM sivil kayıtlara ulaşırdı ve erken terhis işlemi başlatırdı. Hava değişimine felan da gerek yoktu.

@Sansarius,

Başkan, işte askeri hastaneye tekrar gidip "ben artık yapamıyorum" diyince direk İstanbul GATA'ya sevk edip yatırdılar.
Keşke senin yazdığın gibi RDM sivil kayıtlara ulaşıp erken terhis etseydi . 3 ay hava değişiminde evde tıkıldım kaldım. Çok sıkılmıştım ; zaman geçmek bilmiyordu. Sonunda çürük raporu aldım ve niye hava değişimi verdiler? ben de anlamadım

Son düzenleme:
@perseküsyon,

hacı bana askerlık ortasında muaf / curuk raporu mudur nedır ondan verdıler yasım genctı ve asırı mıllıyetcı tarzı yetıstırılmıstım. komutana bana kız vermezler memur falan yapmazlar dıyıp red ettim 15 ay yaptım askerlıgı ızdırap seklınde. sımdı 40 yasına dayandım. eger sımdıkı aklım olsa olgun bı ınsan olsaydım raporu alırdım kafam basmadı o zaman. o yasta dunyayı memleketı tek basıma kurtarabılecegımı falan dusunuyordum. 10 kat daha fazla hasta olup eve dondum teskere aldım :(

Aydın..bayağı bir zamandır sizinle ilgili takiplerim oldu..paylaşımların,açtığın konular vs.

Çok zeki ve akıllı bir insansın,insanlara karşı saygılı ve efendi birisin..ben sana hasta değilsin diye diye bu paronoyalardan kurtaracağım seni.

Öncelikle şu profil resmini değiş,kullanıcı adını da güzel bir isim koy..neyi çağırırsan beynin onu önüne getirir..👍

@aydünyavaz,

Üst Alt