Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşkın gerçek sahibi...

Love

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Mevlânâ diyor ki "Seni toprakla karışmış bir yudumcuk güzellik şarabı böyle deli divane ediyor; artık onun safı ne yapmaz?"

Kimi seversek, neyi seversek sevelim (dünyaya ait her ne ise sevdiğimiz) bir ikaz alırız ki O'nu unuttuğumuzdandır bu. Mevlânâ'nın bu sözünü okumak kafamı çoook karıştırdı. Aynı zamanda karma karışık labirentten çıkmama da vesile oldu sanırım. Bir yudumcuk güzellik şarabı'ndan sarhoş olmaktan, böyle bir yudum şarap peşinde koşmaktan vazgeç artık nefsim ..... Ben şarabın kaynağına talibim ve buna göre davranmalıyım. Bir yerde duymuştum bizler Cennet potansiyelli, sonsuzluk için yaratılmışız o yüzdendir dünyanın bize dar gelmesi, ruhumuzun bedenimize sığmaması. Neden deniz, gökyüzü bize huzur verir?.. Çünkü ucu bucağı yoktur görünmez, bize sonsuzluğu hatırlatır. Ruhumuz orada ancak ait olduğu yerdedir kendisi gibi bir sonsuzluk karşısında huzur bulur...

Dünyada hayal kırıklığına uğramayan aşık yoktur, galiba aşk cennet için yaratılmış...

Mevlana ile ikiniz: Ruh, cennetten dünyaya gurbete gelmiş, tatmin olamayışı ondan, "vatanım vatanım" deyişi ondan; diyorsunuz zannımca....

Mevlânâ der ki: ''Ey yüreklerinde aşk derdi olmayanlar, kalkın ve âşık olun!''
Âşıklar hep dertli olur. Vuslata ulaşmak isterler. :)

hodbin;bt3663' Alıntı:
Mevlana ile ikiniz: Ruh, cennetten dünyaya gurbete gelmiş, tatmin olamayışı ondan, "vatanım vatanım" deyişi ondan; diyorsunuz zannımca....

sanırım aynen ondan :)

Üst Alt