Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aslında İnsan Nasıl Mutlu Olur?

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aslında İnsan Nasıl Mutlu Olur?[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yazıda size üniversite anılarımdan bahsedeceğim. Bu anılardahepimizin alacağı dersler açık olduğu için hayatımı anlattığım kitabımdan aynenkopyalamak istiyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Üniversiteyerleştirme sonuçlarının açıklandığı şu günlerde bu yazımız, okuyanlara ışıkolur inşallah. Çünkü Efendimiz SAV “Mümin uyanık olur” buyurur.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]ALLAH İYİLERLE KARŞILAŞTIRSIN[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Konya Selçuk üniversitesi kampüsü Alaettin Öğrenci Yurdunda ilkhaftasonunda odadaki arkadaşlardan birisi saz çalıyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu ilk haftasonunda odadakiler kaynaşmıştı. Saz çalan arkadaşınsesi pekçok sanatçıdan güzeldi. Birkaç türkü daha çaldı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Odadaki diğer arkadaşlar kantine, yemekhaneye falan dağıldılar. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Merhaba gardaş, Ben Ahmet, Adana’lıyım, dedi. Merhaba ben Celȃl, Konya– Ereğli’liyim ama Ankara’da oturuyoruz. Çok güzel saz çalıyorsun, kursa mıgittiniz, dedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yok kendim öğrendim, dedi. Hangi bölümde okuyorsun, dedim. İşletme,birinci sınıftayım, dedi. [/FONT][FONT="Arial"](Şuan İş Bankası bölge müdürü)[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O sırada saz sesini duyan yan odadan biri geldi. Samimimuhabbetiyle içim kaynadı ona. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Egenin tatlı şivesiyle ve güleryüzüyle hepimizi kendine hayranbıraktı. Evet Erkan arkadaşımdı o… Ziraat mühendisliğinde okuyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Pazartesisabah yurttan okula gittim. Yaklaşık 1300 metre, yürüyerek yirmi-yirmibeşdakika idi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sınıfımızda masum, temiz yüzlü biri vardı. Hani bazı insanlar sizikendine çeker ya, tenefüste yanına gittim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Derin derin sigara içiyordu. Bir derdi olmalıydı. Mahsun ve garipbir hali vardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Merhaba ben Celȃl, tanışalım, dedim ve elimi uzattım. Merhaba benMetin, dedi. Evet onunla aynı sınıfta veaynı yurttaydık. Çok iyi dost olduk ve iki sene hiç ayrılmadık. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Konya’da Kampüsteki Alaeddin öğrenci yurdunda iki yıl kaldım. Oradaüç arkadaşla samimi oldum. Biz ayrılmaz dört kişiydik. Ahmet, Celȃl, Erkan,Metin... [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Annemin ve dedemin hep duası vardı; Evlatlarım, Allah sizi hepiyilerle karşılaştırsın. Evet o duakabul olmuştu. Hepsi candan, fedakar arkadaşlardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İlerde anlatacağım ortaya çıkan hastalığım nedeniyle ve şimdikigibi sosyal medyanın olmayışı sebebiyle yıllarca görüşemedik. Hepsi evlendi vedeğişik illerde çalışıyorlar. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Şimdi telefonla ve Whatsapp’tan sıksık birbirimizle görüşüyoruz. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Akşamlarıokuldan yurda dönünce hep birlikte zaman geçirirdik. Çok güzel anılarımız var.Anlatsam bu kitap yetmez. Birkaç anıyı paylaşmak istiyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Çarşıdandört adet kasket şapka almıştık. Yurtta, üçbin kişilik yemekhanede hemenfarkediliyorduk. Her şeyimizi paylaşırdık. Bir defasında hepimizde para bitti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O Cumababamı aradım. Parayı ancak pazartesi havale edebilirdi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ohaftasonunu iki simit alıp dörde bölerek geçirmiştik. O simidin tadı hala damağımdadır. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hayatımın en güzel yıllarıydı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]CANKUŞ FM[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben meslek lisesini bitirdiğimden elektronik bilgim iyiydi. Yurttabir FM verici yapmıştım. O zamanlar yeni açılan özel radyolar revaçtaydı.Yurtta her odada radyo dinliyorlardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bizim FM yayını akşamları birkaç saatti. Yurtta herkes bizidinlemiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Erkan arkadaşımızın hem diksiyonu güzeldi. Hem de çok güzelespriler yapardı. Konuşması Manisalı olduğundan ege şivesi idi. Radyomuzunspikeri Erkan’dı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yurttaelektrik kullanamazdık. Odalarda prizler yoktu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Fmvericiyi ve müzikleri çaldığımız walkmen teybi pille çalıştırırdık. Erkananonsu yapardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ardındanmikrofonu walkmanin hoparlörüne dayardı. Biz de ses çıkarmadan otururduk. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Fm radyomuzla ilgili anılarımız çoktur. Komik bir anım hatırımageldi: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]BenAnkara’da liseye giderken akşamları radyo dinlerdim. Beğendiğim bir şarkıçalarken hemen kayıt düğmesine basar, kayıt ederdim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bukasetleri Konya’ya da getirmiştim. Akşam Fm radyomuzda yayın yaparken C-bloktanyani kız yurdundan bekçiye telefon gelmiş. Bekçi bizi tanıyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Odamızageldi, dedi ki: “Kız yurdundan aradılar, Ebru Gündeş’ten bir şarkı istiyorlar.”dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hemenaklıma kaydettiğim kasetler geldi. Kasedi pil harcamamak için kalemle sardırıpayarladık. Erkan anonsu yaptı. Şarkı çalmaya başladı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Tamyarısına gelmişti ki “Süpeeer Fm” cingılı çaldı. Erkan mikrofonu kaptıhemen; [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“BurasıCankuş Fm, sakın ha! radyonuzun frekansıyla oynamayın” dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Odamızdakiarkadaşlarla epey gülmüştük. Kesin radyoyu dinleyenler de gülmüştür. :)[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Erkanbugün ulusal bir radyoda sunuculuk yapsa, çok reyting alacağından şüphem yok.Zira ses tonu da mikrofonik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]ŞEYTANIN VESVESELERİ[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Birdefasında ben Metin’e Ankara’yı gezdirmek için Ankara’ya bize götürdüm. Birsabah kahvaltısında babam Metin’e sordu. Oğlum, sen ayda ne kadar harcıyorsun,dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Metin, 150 bin yetiyor İsa amca, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Babam bana döndü; Gördün mü, sen hala ayda 450 bin yetmiyor,diyorsun. Tamam baba, ben sana sonra anlatayım bunu, dedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]GeceMetin’i salona yatırdıktan sonra babam odama geldi, konuyu sordu, nasıl, diye… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Baba, Metin’in babası yok, ailenin maddi durumu zayıf. Biz yurttadört samimi dostuz. Ahmet, Erkan ve ben Metin’i okul bitene kadar desteklemeyekarar verdik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Özellikle ben, Metin’le hem okulda, hem yurtta beraber olduğum içinben ne yersem ona da alıyorum, baba. Hani sen de iyilik yapmayı seversin ya,dedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Alnımdan öptü, seninle gurur duyuyorum Celȃl’im, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ama o zamanlar içimden gelen sesleri hiç dinlemedim. Mesela şunuçok yaşadım; [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]YemekhanedeMetin’le yemek kuyruğundayız. Metin parası az olduğu için sadece çorba almıştı.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben isetepsiyi dökerek taşıyacağımdan korktuğum için pahalı da olsa, köfte almıştım.Biliyordum, Metin onunla doymazdı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İçimden bir ses, boşver, ona alma, paran azalır, çorba ona yeter,diyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben ise dinlemiyor ve Metin’e şu teklifi yapıyordum. Sen iki tabakçorba al, bende iki tabak köfte alayım, paylaşalım ortak. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Böylece ben çorba içerdim, Metin’e köfte ısmarlamış olurdum, o dabana çorba… Bunu çok yaptık. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah’ın bana iman vermesini gençliğimde yaptığım içten gelereksamimi iyiliklerime bağlıyorum. Bir hadisi şerif okuyunca bunu düşündüm. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bunu Metin’den izinle örnek olayım diye anlattım. Onu çokseviyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"](Metin çok zekiydi. Çalışırken dışardan üniversite bitirdi ve şimdielektronik mühendisi olarak çalışmaya devam ediyor. Şimdi iki çocuğu var, bizesık ziyarete gelirler. )[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]ASLINDA HUZUR NEYDİ[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bir Cumagünü param bitti. Babam maaşını haftaya alacaktı. Metin’in de parası bitmişti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O Cuma ikimiz öğleden sonra açlıktan derse girmedik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yurda gidip yatalım, akşam Erkan’dan yemek parası alırız, dedik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yurdageldiğimizde bir arkadaş bana, Seni anons ettiler, danışmaya çağırdılar, galibabir posta gelmiş, dediler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Heyecanlandım, acaba Gönül mü gönderdi, diye merak ederek danışmayagittim. Sana posta havalesi ile para gelmiş, PTT’ye uğra al, dediler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Çoksevindim, ilaç gibi gelecekti. Postanenin kapanmasına daha vardı. Metin’lekampüsten şehre indik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bir gurbetçi akrabamız Abitler Özdemir İsviçre’den 50 Frankgöndermişti. Nasıl sevindim, anlatamam. Metin’le ilk iş lokantaya gidipetliekmek yemiştik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonra telefonda durumu anneme anlattım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonradan O iyiliksever gurbetçi akrabamız da duymuş, çok mutluolmuş. Ben okuyan öğrenciyi çok severim, demiş. Üniversitede okuyan birçokakraba genci desteklemişti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben şimdi bunu babamın yaptığı iyilikleri bağlıyorum. Benortaokulda okurken babamın şunu yaptığını hatırlıyorum mesela. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Üniversitede okuyan bir akraba genç, babasından bir şifreli çantaistiyor ama babası, durumum yok alamam, diyor. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Babam bu olayı bir şekilde duymuş ve o şifreli çantayı aldı ve ozamanlar kargo olmadığı için otobüsle göndermişti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O gurbetçi akrabamız daha sonra bana birkaç kez daha paragöndermişti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT="Arial"]Aslında mutluluk ve huzur nedir biliyor musunuz? Çaresiz bir insanaçare olmaktır.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Abitler Özdemir enişte 1999’da İsviçre’de öldü ama unutulmadı. Benon yıldır namazlarımda ona dua ederim. Allah ondan razı olsun, rahmet eylesin. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt