Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ataksi belirtileri ve süreç hakkında bilgisi olanlar var mı?

madly1903

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.Ataksi ile ilgili internet üzerinden biraz araştırma yaptım ancak yeterli bilgiye ulaşamadım şöyleki benim 21 aylık bir çocuğum var,yürürken dengesizlik yaşıyor ve düşüyor,koşarak bile gidebiliyor ancak sarhoş gibi sağa sola sallanıyor.Bende geç yürümüşüm kalıtsal bir yönü olabilir.Çocuk doktorumuza gittiğimizde bunun bir ataksi belirtisi olabileceğini bu yüzden nöroloji uzmanına görünmemizi istedi.Kafamda oluşan soru işaretlerini anlıyorsunuzdur umarım.Oğlumun bilişsel ve fiziksel gelişiminde bir olumsuzluk yok,tek sorunumuz denge.Bu nedenle şu andan sonra ne yapmam gerek,öyle bir durum yaşayan oldumu içinizde,mr kan,dna testleri için erkenmi ne yapmam gerekiyor,bu rahtsızlğın teşhisi ne şekilde konuluyor,bilgilendiriseniz sevinirim....

doktora gıdıp teshıs koyulmadıyse yanı kendınız okuduklarınıza gore suphe uzerıne yazıyorsanız
cocuunuzun kulak sorunu varmı
ılk kulaktan baslayın derım ama tabı o hastalıgı bılenler sıze yol gosterebılır genede

fazla zaman geçirmeden,bir çocuk nöroloğuna muayene ettirin..

Çocuk Nöroğuna gidip,içinizin rahat etmesi için Genetik Test yaptırın.Ataxia olup olmadığı kesinlikle belli olacaktır.Eğer Ataksi yoksa,dengesizliğin orta kulaktan veya hangi nedenden kaynaklandığının yollarına bakarsınız.Belirttiğiniz olumsuzluklar ben de 17 yaş sıralarında iyice alevlenmişti.
Geçmiş olsun.İnşallah Ataksi değildir.

Üst Alt