Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atandıktan sonra kurum yeni engelli raporu istiyor mu?

Kaesu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar atandıktan sonra kurum yeni rapor talep ediyor mu yoksa mevcut olanı mı istiyor? Bilgisi olan var mı?

Yönetmeliğe göre edemez istisnası varmıdır bilmiyorum ama atama için çalışabilir raporu isteyebilir.

2019 dan önce alınan süreli-sürekli raporlar..yönetmelik açık ve net olduğu halde yeni rapor isteyen kurumlar olabiliyor.

@Kaesu,

@OğuzHan112,
Benim rapor 10 yaşındayken aldım süresiz ve doğuştan işitme engelliyim. Şimdi 21 yaşındayım erişkin raporum yok fakat bu ay erişkin engelli raporu aldım diyelim sonra kuruma atandım kurum yine yenisi erişkin raporu talep ederse, yeni rapor alabilmem için bi süre beklemem gerekiyor yenileme süresi gibi... Bu sıkıntı olacak sanırım

Hayır öyle değil.

Şuan için yeni rapor alırsanız bir sıkıntı yok.

Sadece eski raporlarda bazı kurumlar yeni güncel rapor isteyebiliyor.

Eski raporu kabul edebilirler..fakat erişkin raporu isteyebilirler.

Şu anki raporunuzla başvurun bakalım..kabul edilebilir-edilmeyebilir.

@Kaesu,

Eğer yeni rapor alacaksanız.. tekrar güncel rapor istemezler.

Eski raporlar için her kurum yeni rapor istiyor demiyorum.. bazı kurumlar 2019 öncesi raporlar için yeni rapor isteyebiliyor.

@Kaesu,

Sanırım samsunda oturuyorsunuz samsunda ortaöğretim ekpss derece yapan var mı? 95 ve üstü puan?

Üst Alt