Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atanırsam kendi şehrimde işe başlayabiliyor muyum?

Feline

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
2
Arkadaslar makine muhendisiyim kendi alanimda ikinciyim, Allah izin verir de atanirsam kendi şehrimde işe başlayabiliyor muyum?

Başlarsın kurum evrak istediğinde tayin dilekçeni de ver. Arkasından biraz süre geçtikten sonra cimere de dilekçe ver. Atandığın kurumun personel veya atama yapan yeri ara durumunu bildir. Böyle yaptım işe yaradı. İnşallah atanırsın mesele atanmak gerisi kolay.

Asaletini aldıktan sonra nakil isteyebilirsin bakanlıklarda

Peki aynı şehirdeki başka bir ilçeye verebilirler mi? Mesela; ben şehir merkezinde oturuyorum. Taşra ilçesine verme ihtimalleri var mı? Malum; taşra ilçeleri kırsal bölgeler olduğu için her gün gidiş-dönüş zor olabilir.

@Şamil676767,

Hocam her kurum icin bu gecerli mi acaba mesela makine muhendisi icin ulke genelinde toplamda 6-7 kadro aciliyor ben zaten normal kpss ile usakta makine muhendisiydim engelimden dolayi yapamadim memleketimde calismak istiyorum

@Feline, Mühendis olmuşsun haklarını bilmiyorsun. Hakkın var seni başka ilde başlatsalar da asaletin onaylanmasını beklemeden kendi memleketinde görev yapabilirsin. Atandıktan sonra kurumu sıkıştır. Engelin nedir?

@Şamil676767, ruhsal ve duygusal
Raporumu yeni aldim hocam o yuzden yeni ogreniyorum

Peki atandigim kurumun kadrosunun merkez ya da taşra olmasi farkediyor mu. Mesela,
Tarim ve orman bakanligi (merkez) ya da
Kara kuvvetleri komutanligi (merkez)

@Feline, Kara, deniz, hava kuvvetleri psikiyatri engellileri almıyor.Nereye atandığın farketmez. Çakılı kadro olmasın. Belediye, üniversite gibi.Oturduğun yerdeki Kurumları yazmalısın.Halen daha engelini yazmıyorsun. Şizofren misin bipolar mısın? Atanmadan önce doktorunlada konuş belki psikiyatri engelin den dolayı sana mühendislik yaptırmazlar ona göre düz memurlukları yazarsın. Psikiyatri engellilere "sorumluluk gerektirmeyen işlerde çalışabilir" "ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz" raporu verilir.

Üst Alt