Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak Bileğimi yukarı kaldıramıyorum. Bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

evkali

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Merhaba;

Ben yaklaşık 1.5 sene önce diz kapağımdan kaza geçirdim ve bundan 3-4 ay sonra ayak bileğimi yukarı kaldıramamaya başladım. Ama aniden değil yavaş yavaş oluştu bu olay. Şuan ayağımı aşağı doğru itebiliyorum fakat geri yukarı doğru kaldıramıyorum.

Ben 4 ayrı doktora gittim 4'üde sinir testi uyguladı ve sinirlerimin zedelendğini ve bunun kaza sonucu değil başka bir sebepten oluştuğunu çünkü kazadan 3-4 ay sonra oluşması sebebi ile ona bağlamadılar. 30 gün fizik terapiye gittim etkisi olmadı. Yürürken bileğimi oynatamamam sebebi ile ayak tabanım çoğunlukla yere sürtüyor bazen bileğim aniden düşüp takılmalar yaşıyorum.

Bu tür olayla karşılaşıp düzelen var mı acaba bilginiz bulunuyor mu veya tavsiye edebilceğiniz herhangi bir şey çünkü cidden bazen çok sıkıntı yaşıyorum.

Şimdiden yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Bileğim sürekli düşüyor buda takılmama sebep oluyor yakında bileğimi kırıcam diye korkuyorum resmen.

Ayak bileğinini dik bir açıda dondurtmanız mümkün bir ameliyat yeterlidir.

evkali

peronel siniriniz sağlam mı,,öncelikle EMG ile buna baktırmalısnız,,,nörolojinin alanı,,,geçmiş olsun

Üst Alt