Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayaklarım yaz-kış üşür! Benzer durumda olan var mı?

soneman

Üye
Konular
49
Reaksiyonlar
5
kendimi bildim bileli ayaklarım yaz kış üşür
aynı durumda olan çare bulan varmı
herkeze cok geçmiş olsun

kansızlık cıkmadı coğu testi yaptırdım bi sonuc yok

onun sebebi genellikle dolaşım bozukluğudur, yani vücuttaki kanın dolaşımında sorun vardır...

Keçi boynuzu pekmezi ye kardeş soğuk pres ilanından soğuk a karşı alerjik vardır.

hareketsizsen kan dolaşım kanalları daralmış olabilir bende de aynı sorun var

herkeze tşk
keci boynuzu pekmezini deneyelim

Hormon testi yaptırmanızdada fayda var tabi kontrol ettırmedıysenız, bendede aynı sekılde usume vardı, troıd den oldugu ortaya cıktı,

best
bekarlıktanmı sence :)
omar34
hormon testi yaptırmadım söyleyen dr olmadı senden duydum
yaptırayım ilk fırsatta
tedavi nasıl
şuan iyimisin troidlerin için ilac verdilermi

Benim de ayak bileklerinden aşağısı yaz kış üşür geçen seneye kadar askerden kalma bi problem olabilir diye yorumluyordum kendimce ancak geçen yıl öğrendimki tip1 diyabetmişim. Şimdide diyabete yoruyorum üşümeyi..

soneman

ömür boyu ılac kullanılıyor, özellikle teste antı tpo ve antı tg de bakılmasını ıste, ılacını duzelı kullandıgın surece problem yok,

omar34

bunlar kan testimi basitmi
daha önce iç hastalıklarına kan testi yaptırmıstım
yorgunluk ve gücsüzlükte var bende
orda nelere bakıldı tam hatırlamıyorum ama
troidlerin normal demişti dr

evet bunlar kan testi, halsizlik yorgun hıssetme belirgin etkılerı,

soneman

Her sabah ac karna ıcmenız gereken dozajını tahlıl sonucuna göre doktorun ayarladıgı tek hap alıyorsunuz, 2 gun ust uste almadıgınızda evden dısarı cıkmak ıstemıyorsunuz, yorgunluk halsizlik ve karamsarlık halı v.s, her sabah aldıgımız hormon hapı ile, troıd lerımızın uretemedıgı yada eksık ürettiği vücut için gerekli hormon ihtiyaçını dısardan karsılamıs oluyoruz.

omar34

tam beni anlattın senelerdir evin ihtiyacları haricinde evden nerdeyse hiç cıkmıyorum
calışma harici tatil günleri öğlen kalak 3 saat sonra bi daha uyku akşam oldu
hiç evden cıkmak istemiyorum

hangi dr bakar hastanede bu işe

Asıl brans endokrin, ama önce dahılıyecı tetlerını yapar duruma göre sevk ederse randevu alabılırsın,

Venöz yetmezlik olabilir belki aynı durum bendede mevcut,kalp damar cerrahına gittim çekilen ultrasonda ileri derecede bacaklarda vönöz yetmezlik teşhisi kondu.(Dolaşım bozukluğu) varis varmı bacaklarınızda.geçmiş olsun

bazı vitamin eksikleride ayak üşümesi ve uyşmasına sebep olabiliyor nörolojik yada şeker hastalıgındanda olabilir...

Bende de aynı sorun vardı. Baktırmadım acelesi yok dedim. Böbrek yetmezliği çıktı. Böbrekler kanı iyi süzemeyince ayakların üşümesi normalmiş. İki senedir uğraşıyorum diyaliz falan. En yakın zamanda nedenini öğren.

pharma22

varis yok bacaklarımda
şem_i

sensorimotor nöropati var ellerimde ve ayaklarımda
ama kardeşimde daha ileri bu hastalık onda ayak üşümesi yok

ellerim burnum ve ayaklarım :) tahlillerimi yaptırdım çok şükür birşey yok
ayaklarınıza ince bayan çorabı giyneminizi öneririm. üzerinede normal çorap bence bir deneyin :)

ceren68

giymem bayan coraboı üşüsün varsın :)

ne tahlilleri yaptırdınız ceren hanım hangi dr lara gititiniz

Üst Alt