Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayhan Öztürk'ü oylamak ister misiniz? Yürüyen Işıklar

cengaver14

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Yürüyen Işıklar
Bir gün herkes engelli olabilir.Bunu yaşayanlardan biride benim.Adım Ayhan Öztürk.Görme engelliyim.Tüm güzellikleri dünya gözü ile gören ve hisseden biri olarak 1973 te İstanbul'da doğdum.İlk orta lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım.Buraya kadar her şey normaldi.Karanlık günlere merhaba deyişim ve diyaloğum 2001 de gerçekleşti.Bende engellilerin farkında olmadan yaşayan ortalama bir vatandaştım.Hiç bir engelli tanıdığım olmadığından dünyada bir tek engellinin kendim olduğunu sanarak hayata küsüp aylarca
İçine kapanık depresif zamanlar geçirdim.Eğitim her engeli aşar düşüncesi ile görme engelli
eğitimi almak üzere . 2002 - 2004 yıllarında İstanbul Emirgan Reşitpaşa Körler Rehabilitasyon Kurumu'nda beyaz baston kullanımı, bilgisayar operatörlüğü, santral operatörlüğü ve masörlük ünitelerinde resmi olarak kurslar alarak yeni dünyama ilişkin eğitimimi tamamladım.Aldığım eğitim
süresince edindiğim tecrübe engellilerin aktiviteleri yaşam öyküleri ile kendime yeni ufuklar fırsat alanları oluşturmak ve bulunduğum camiaya katkı sunmak adına görme engellilerin "beyaz baston" temini sorununa çare olmak amacıyla beyaz baston üretmeye karar verdim.Türkiye de bu alanda yerli üretimi olmayan beyaz bastonu yurtdışından ithali ile hem milli gelirimizin ciddi bir kısmı
yurtdışına gidiyor hemde fahiş fiyat engellilerimizin alım gücünü etkilemekte belli bir zaman sonra yenilenmesi gereken bastonun sonraki temini parasal ve zamansal olarak güçleşiyordu.
Bu durum da edindiğim teknik bilgi ve Ar-ge çalışmaları ile her malzemesi yerli daha pratik portatif ucuz ve kaliteli temin sorunu olmayan beyaz bastonu üretmek amacı ile 2010 Nisan ayı itibariyle resmi ve tescilli olarak NETGÖR markamız altında görme engellilere beyaz baston üretmeye başladım
Kısa sürede yaptığım reklam ve tanıtım ile tescilli beyaz bastonumuz Valiliklerin,Belediyelerin,Emniyet Teşkilatlarının ,Sivil Toplum kuruluşlarının ve hayırsever vatandaşların desteği ve sponsorlukları ile
görmeyen gözlere ışık oldu.Saydığım kuruluşların destekleri ile görme engellilerimiz ücretsiz birer beyaz baston sahibi oldular.
Engellilere fırsat verildiğinde aşılmayacak engelin olmayacağının bir örneği benim.
Hayata küsmedim,araştırdım, geliştirdim engelleri aştım. Metro marketten alacağımı düşündüğüm ödülü engellilerin hayatını kolaylaştırmak için tasarladığım bir çok ürünün imalatına kaynak olarak kullanmayı düşünüyorum.Hayatı paylaşmak asla engel değildir.Gelin birlikte yürüyelim.
Ayhan Öztürk
Sevgili arkadaşlar bu hikayenin ödül alabilmesi için şu şekilde oylayabilirsiniz.
Tüm Hikayeler
bu adresi kopyalayıp, internet sayfamızdaki f6 ile adres alanına gelip ctrl v ile yapıştırıp enterleyelim. Açılan sayfada insört f7 ile bağlantı listesi alıp önce 2 basacaksınız, daha sonra yine bağlantı listesi alıp,yürüyen ışıklar başlığını Enterleyip yukarıdaki hikayemize ulaşacaksınız. Bu hikayemizi okuduktan sonra beni oyla butonu üzerindeyken enter basıp oradaki sayının arttığını duyduktan sonra bulunduğunuz sayfadan alt f 4 ile çıkacaksınız.
Hepsi bu kadar oylamaya katılmanızı önemle rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Üst Alt