Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Her ayın 29 da yapılacakmış hep, ben geçen ay aldım 500 TL , başvuryu 2 ay önce yaptım duyulduğu anda Haziran 28 inde başvuru yaptım bir gün sonra kabul edildi 29 Haziran da, temmuz da 500 TL verdiler 29 unda

Aile destek

Arkadaşlar ne zaman düşecek sisteme e devlete bilen varmı 26sinda dusermi acaba

10 Temmuz'da başvurduk hâlâ SYDV'ye aktarıldı, değerlendirme sürecinde diyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi yahu, cidden inanılmaz!

[FONT=inherit]Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)[/FONT][FONT=inherit]Aylık Destek Tutarı (TL)[/FONT]
450 TL ve altı600
450 TL üzeri - 772,60 TL ve altı550
772,60 TL üzeri - 1.095,20 TL ve altı500
1.095,20 TL üzeri - 1.417,80 TL'den az450

[SIZE=3][FONT='inherit']Kişi başına düşen aylık gelir aralığını [/FONT][FONT=Roboto Slab]yanlış yazmışsınız, düzeltme yapalım;[/FONT][/SIZE]

[FONT=inherit][FONT=inherit]Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)[/FONT][/FONT][FONT=inherit][FONT=inherit] Aylık Destek Tutarı (TL)[/FONT][/FONT]
[FONT=inherit]450 TL ve altı[/FONT][FONT=inherit] 600[/FONT]
[FONT=inherit]450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı. [/FONT][FONT=inherit] 550 [/FONT]
[FONT=inherit]911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı[/FONT][FONT=inherit] 500[/FONT]
[FONT=inherit]1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az[/FONT][FONT=inherit] 450[/FONT]

Başvuru Tarihi
26/08/2022
Yardımın Durumu
Reddedildi/Feshedildi (26/08/2022) (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle)
Vakıf Bilgisi
FATİH-İSTANBUL FATİH KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI KARAGÜMRÜK MAH.VATAN CAD.NO:66 Tel No: 144

1 günde reddetmişler yazıklar olsun!!!!

bungalov

Fatih syd de boyle birsey olmasi acikcasi cok garibime gitti 15 sene orda yasadim hic almamasi gerekenlere bile verdiler kusurata girmeden 1800 tl asiyor ise vermezler veya ev kira degil kendine ait ise yine ayni rskiden kisinin kendi gelirine bakiyorlardi suan eve giren paraya bakiyorlar her syd nin belirli bi butcesi ve kontenjani oluyor dolmusta olabilir eyer haksizliga ugradiginizi dusunuyor iseniz cimere yazin sorun cozulur

Not birde basvuru icin cok gec kalmissiniz

BitiGen

yeni haberim oldu. 1 tane kiracısız evimiz var sanırım ona bakmışlar, ondan dolayı maaşta alamadık zaten :(
kirada olsa tamamda kira almıyoruz ev bomboş çok saçma kriterlere almaları..

bungalov

Keske herkes alabilse ev olunca isler degisiyor acikcasi o kabul edilmese bile 153 arayin sosyal yardim karti var alisveris icin belki onu verirler bu arada kirada oturanlar icin kira yardimi da yapilmakda sehirden sehire degismekle birlikde en dusugu 920 tl

Bahse konu yardimdan red yeseniz bile 15 gun sonra tekrar basvurun bu sefer basvuruda aile destek paketini secmeyin nakdi yardim verirler

BitiGen Agam şimdi belli etme diyorsunda etkinleniyorsan ne yapabilirim Erdoganı tutuyorsan beni ilgilendirmiyor ama neler yaşattı Dolar 3 TL iken 18 lere fırladı ekonomi uctu Kadınları oldurenler dövenler arttı ve ceza yemeden salındı tutuksuz yargılanma ile torpilli devlet işcileri alındı suriyeliler göcmenler türkiyeye alındı ama ne oldu alındı onlardan oy toplamak için alındı turkiye ne oldu Göçmenler Ülkesi oldu bu durumda Hasta raporu almak istedim zar zor alıdıgım 5 senelik engel raporunu zar zor verdiler ve epilepsim var lenfomam var ama epilepsiye %20 vermişler + olarakdan benim %20 epilepsi almamam gerek Neden dersen Bende bilinç kaybı var bayılma var agzımdan su gelme var kasılma var anlık düşme var denge kaybım var varda var ama ne oldu Erdoğan beyler gitti gereksiz hak yiyen o... c ler aldı ülkeye ve onları iş sahibi yaptı türkleri ne yaptı yallah kardeş dedi benim raporda ise %20 epilepsi %50 de lenfoma &68 verdiler %2 kırdılar bilerekden neden biz türküz fazla para almıyak kardeşim fazla üzerime gelme gerçekten sinirlerim atık. ülkeye aldıkları insanlara bak yani yeter arkadaş yeter ülkenin agzına sıçtıgı yeter + olarakdan yaşlılar oy vermeli kaldırılmalı gençler vermeli iyi düşünemedikleri için gidiyorlar eroya veriyorlar. ne oluyor olan gençlere oluyor gençlere 60 yaş emekli olma yaşı eskiden kaçtı söyle kardeşim. yani burada magdur olan biziz sen eroyu tutabilirsin ama iyi düşün ve insanlıgın nere gittigine bak Haksızsam haksızsın de arkadaşım ama bil ki allah katında hesapları cekerken bizde karşısında izleyip acı çekişini izliyor olacaz.. Biz suratına gülecez.

He yazmayı unuttum konut şeyi yapmış adama bak yanlız aldık diyelim vermen için + peşinat istiyor ve her ayda 20 milyar verebilcek insan varsa türkiyede askeri ücret'de ellerinden öpecem arkadaş. ama zengin devlet katında çalışanlar hariç. sadece askeri ücret alan insanlar düz işci hadi bakayım 1 toki alabiliyor mu. Arkadaş ülke eskisi gibi deil artık.

Yazinin tamani okudum rabbim tez zamanda sifani versin can kardesim ben onu soyler iken başka amacla ile soylemisdim seni cok iyi anliyorum suan evden tasinmak istiyorum ama tasinamiyorum en dusuk kira 1750 devletin verdigi para bana 1200 lira evli olsam ben nasil grcinecekdim veya cocugum olsa inan dusune miyorum bu sebebden cogu seyi arastirip fikri olmayanlara yol gostermeye ugradiyorum kiralarin yukselmesin sebebi suriyeliler aslinda benim sana orda demek istedigim Allah yine kimseyi muhtac etmesin o parayada ya hic vermeseydi boyle bir yardim paketi olmasaydi demek istedim tuttugun parti o olsun su olsun fark etmez ben ilk engelli ayligimi aldigimda 400 tl veriliyordu suan 1260 demek istedigim konu sadece malum partide bitmiyor saglam bir muhalefet lazim yinede kirildiysan affet olurmu kimsenin kulhakkina girmek ve kalbini kirmak istemem ve kalpler allaha aittir bir kulun kalbini kiran 40 cami yikmis gibidir

Herseye yine azda olsa sukretmek gerekir raporlarin ile ilgili istersen itiraz edip tek duzenlete bilirsin ben raporu alirken 38 puanimi yediler 44 de sabitlediler rapor surekli oldugu icin ugrasmak istemedim

(He yazmayı unuttum konut şeyi yapmış adama bak yanlız aldık diyelim vermen için + peşinat istiyor ve her ayda 20 milyar verebilcek insan varsa türkiyede askeri ücret'de ellerinden öpecem arkadaş. ama zengin devlet katında çalışanlar hariç. sadece askeri ücret alan insanlar düz işci hadi bakayım 1 toki alabiliyor mu. Arkadaş ülke eskisi gibi deil artık)

Bu konuya sabah musayit olursam cevap vericem unutma seviliyorsun hersey gonlunce olsun takma herseyi jafaya fikir carpistiyoruz burda 😉😄

BitiGen Hepsini okudum işde gerçekten cok acı ulkede yaşıyoruz eskiden yine iyiydi ama şimdi halimiz bildigin ölü ölü evlenmek istiyorum gerçekten ama engelli işine gireyim dedim biliyor musun kardeşim ya arkadaş 1.300 tl zar zor yaptılar ama askeri ücretle bi işe girem dedim 5.500 tl alayım en azından hemde engelli sigortam olsun kenarda diye ama iş arıyorum başvuruyorum adamlar bekletiyor bazıları yok lise istiyor biz nasıl girelim ülkede iş bile bulamıyorsun gerçekten maddi param yuksek olsa gidecem amerikaya orada kalıp vatandaşlık alıp çalışacam emekli orada olcak gerçekten gençlerin zaten agzına etti sağolsun ya 60 yaşda emeklilik nedir arkadaş sorun deil bu arada kırılmak deilde bende sinir cok varda usta psikolejim bozuk babam oldugunden beridir kucukken onumde can çekişerek 6 yaşından beridir unutamıyorum şimdi yaşım 23 ve hala unutamıyorum. doktor da evlen diyor psikoleji doktorum ilgilenebilcegin biri olması lazım diye ben evlenecemde bu 1.300 tl ile nasıl bakacam herşeye zam zam zam pahalı. Agam artık zor gerçekten.

theboy

Devletin sinav ile aldigi engelli kadrosu mevcut bibsansini dene olmadi belediyelerin engelli kadrosu oluyor kaymakamliga cik muracat et hic olmadi sana bir bolge verirler arabayla simit pogaca satarsin veya misir satarsin suan kontenjan dolu olmasa bende yapicam ama yer yok genelde eski maskumlara ve engellire oncelik veriliyor hangi sempde veya ildesin bilmiyorum bi muracat et emin ol rahat edersin karisan yok eden yok jafan rahat olur

Önümüzdeki ayında başında Alican ikiye ayrılmışlar TC nin son rakamı çift ise ay sonunda, Tek ise ay başında ödemeler

E biz bu ayın başında aldık, nasıl olacak? Önümüzdeki ayın sonunda mı verilecek yani
İkiye bölümüşler TC nin son rakamı çift ise ay sonunda Tek ise ay başında ödemeler

BitiGen Pek o şekilde yapamam ya ben direkt böyle garsonluk vb aylık 5.500 tl mi verebilcek yer arıyorum

theboy
evet benim şuan yatmış PTT kurum ödemelerinde çıkıyor bu ayın 30 unda çekebilirsiniz diye

theboy ARZU NUR YILMAZER
benim düşmüş şuan 00:10 itibariyle, PTT kurum ödemeleinde çıkıyor bu ayın 30 undan itibaren çekebilirsiniz diye, ama soysal yardıma düşmemiş daha

TC Kimlik No'nuz tek rakamla bitiyorsa ay başında yatırılacak. Gecikmesi muhtemelen ondandır.
Çift rakamla bitiyorsa ay sonunda diyorlar.
Yığılma olmasın diye bölmüşler.

Benim son rakam 40 ne alcam arkadaşla bilgi verirminiz rica etsem hiç biyerde gozukmuyor

Doğum tarihi ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son rakamı çift haneli olursa ay sonunda tek haneli olursa ay başında teorisini kim ortaya attı bilmiyorum ama sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı telefonla aradım bana söyledikleri tek şey ay sonuna daha bugün de dahil 3 gün var bekleyeceksiniz dediler

Üst Alt