Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Ben de şimdi dayanamayıp sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı aradım hiçbir bilgimiz yok haftaya belli olacak önümüzdeki hafta yardım yapılacak hesaplara yatacak denmiş yani aile sosyal politikalar bakanlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'na verdiği tebliğde önümüzdeki haftayı belirtmiş benimki onaylanalı 2 ay oldu yani 28 Haziran'da başvurdum 28 temmuz'da onaylandı 2 aylık mı alacağım dediğimde hiçbir bilgimiz yok diyorlar yani öyle bir bakanlığımız var ki Derya yanık önderliğinde hiç kimsenin hiçbir şeyi bilmediği tamamen zamana bıraktı verilen zamanlarında birbirini tutmadığı bir dönemden geçiyoruz sonumuz hayır olsun insan yaşamaktan soğuyor kendilerinin bir günde değil bir saatte bile harcamaya tenezzül etmediği mevlalara aylardır muhtaç bırakılıyoruz nefret söylemlerinde bulunmak istemiyorum ancak nefes alamıyorum

[FONT=Arial]Benimki biraz Polyannacılık olacak ama, şu TADP kandırmacasının bana iyi ki de çıkmadı diye sevinmeye başladım. Baksanıza, bu yardım başvurusu kabul edilip aylarca kendilerine bu para ödenmeyen talihsizlerin içi içini yiyor. İki ayda verilecek para şimdiden alım gücünden en az %10 kayba uğradı. Kafam bu konuda tasasız en azından.[/FONT]

O zaman ne diyoruz Allah Bilir deyip Soguk suları içiyoruz Hep birlikde ha şu gündü ha bu gündü derken ayı cıkartacaz :) Aglanaçak halimize gülüyoz aglasam ne fayda Hıçkırıklarımızı duyan olmadıkdan sonra

Arkadaslar yarin yatacak saglam yerden bilgi aldim

Pazartesi hem Türkiye aile destek programı hemde engelli maaşı zor biraz yatar inşallah yarın yatar 500 tl

Agustos maaşını zor aldık zaten pttde para yoktu diğer anlaşmalı bankadan çekim dedim hata verdi hep,, rezalet ya ne deyim, birde pttde kuyrukta bi teyze şükredin adam size para vermek zorunda mı dedi, dellendim verecek tabi daha fazla vermesi lazım dedim,, amipler ya bu insanlar

Bende geçen ay kaç tane ATM gezdim para Yok diye sonunda başka merkeze gidip çektim nereye gitsek öğleden sonra gel diyorlar

ARZU NUR YILMAZER

Bende de durum aynı şekilde devam ediyor.

Bu belirsizlik durumundan iyice nefret etmeye başladım. Parayı geçtim öyle bir belirsizlik var ki bazen insana kafayı yedirtiyor. Eğer yatırmayacaksınız yatırmayacağız diyin veya ödemeler şu günde olacak diyin. Çok mu zor anlamıyorum.
İşçinin, emeklinin, vekillerin ve kendilerinin maaşları gününde yatıyor ama engellilere gelince hep bir zor. Bu durum evde bakım ödemesi konusunda da geçerli; her ile neredeyse ayın başka bir günü yatıyor ve insanlar her gün bakıyor, uğraşıyor.

Yahu emekli maaşları gibi her ay bir gün belirleyip o gün insanlara ödeme yapsanız olmaz mı gerçekten anlam veremiyorum..

Eğitim, adalet vs.. bir yana; bence ülkemizin en büyük sorunlarından biri de yönetim, yönetimsizlik, yöneteme ve düzensizlik gibi konular..

iUysaL

Maalesef aynen öyle durumu kadere mi bağlayayım yoksa sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın insafsızlığına mı bağlıyım bilemedim

Ona zam buna zam gelecek para cebimize girmeden geri gidecek. Hey gidi eski günler hey özlüyorum 40 yıl öncesini Valla Burayada yazmasak Derdimizi kiminle paylaşırdık

Vay anam vay... altı üstü 300-500TL lik bir yardım ödemesi 47 sayfalık konu olmuş. Yazık ülkemin haline. :(

İnsanları bu hale düşürenler utansın.

Vay anam vay... altı üstü 300-500TL lik bir yardım ödemesi 47 sayfalık konu olmuş. Yazık ülkemin haline. :(
İnsanları bu hale düşürenler utansın.

Aaa hocam hiç yakıştıramadım, yarın seçim meydanlarına çıktığında ne diyecek; "size 750 lira ek ödeme yaptım" demez herhalde?

"Toplamda 40 milyar tl ödeme yaptık" derseniz hem havalı duruyor hem de insanlarda harbiden iyi para dağıtmışlar algısı oluşuyor. Ama buyur gör i̇şte o "toplamda" verilen paranın miktarı ve uğraşan insanların halini :)

Halen yatmadı hafta sonu girdi araya bide pazrtesı 2022 aylık ödemeleri başlıyor hangisini yatıtcaklar aışe destek paket yardımı yalan oldu ellerine gözlerine bulastırdılar lastik yaptılar

Nezaman yatacak tm olarak bilgisi olan varmı arkadaslar

Ömrümüz hep beklemekle geçiyor. Ama zaman bizi beklemeden akıp gidiyor. Geç kalanlar yüzündendir hayata geç kalışımız.

Sadece para ödemeleri degil verilmeyen Kışlık yakacak yardımı alıyordum oda gelmedi ne olacak belli degil

matsuyama 3 EYLÜL Cumartesi hocam tatil 5 i demek istemiştir pazartesiye bıraktılar yine.

Show peşindeler
Evlerinde oturan yaşlı eski kuşağın gözlerini boyuyorlar
Amaç vatandaşımıza sahip çıkıyoruzu hafızalara kazımak
😡

şimdi bizim burdaki sosyal yardımlaşma vakfını tekrar aradım ne zaman yatacak diye 5 ine doğru yatacak dedi

Üst Alt