Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Bakalım başvurduk artık verirlerse verirler.

Geçen ay 27 sinde yattı. Bu ay 27si c.tesiye geliyor 26sında yatar mı dedik,
hüsran. Ptesi ayın 29unda yatar o zaman dedik, yine hüsran. 30u bayram 31inde kesin yatar sonuçta ağustosun son günü dedik, yine hüsran. Haftanın son günü olur mu bir süpriz acaba dedik, yine hüsran. Ptesi günü için de endişeliyim artık.

Başvurular daha devam ediyor. para yatma konusunda net bir tarih belli değil, başvuruların kapanışından sonra sistem yerine oturabilir.

ya kimseye para yatırılmıyor ya da parası yatanlar bu konuya gelmiyor :D
nerede bu yardım paraları, inek mi içti :))

zamanyolcusu

Biz geçen ay aldık ilk haftası, bu ay hâlâ görünmüyor, bilmiyorum neden??

Losdy
Ağustos ayı bile henüz dağıtılmadı sizin aldığınız 29 temmuz'da yatırılan para siz ağustosun ilk haftasında almışsınız yani Ağustos arada kaynadı eylül'e girdik hala ağustosun parası alınacak verirlerse lütfederlerse

Arkadaşlar Mrb.
İnternet ' te hiçbir açıklama yok.
Kânâât gelecek bir haber yok.
Yalnız Twitter ' da şöyle bir haber okudum.
Engelsiz Medya - Ali Rıza Soyaslan
Kaynak.
- Sistem hatasından kaynaklanan bir gecikme var.
- Ödemeler 2 ila 5 gibi yapılması gerekiyor.
- Sistem oturunca bu ödemeler ;
- 2 si olabilir , 5 i olabilir ; farklı bir gün olabilir
Şeklinde konuşuluyor.
Link diğer telefonda olduğu için bu bölüme atamadım.Üye girişim.
Yine net bilgi değil , umarım yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Losdy
Ağustos ayı bile henüz dağıtılmadı sizin aldığınız 29 temmuz'da yatırılan para siz ağustosun ilk haftasında almışsınız yani Ağustos arada kaynadı eylül'e girdik hala ağustosun parası alınacak verirlerse lütfederlerse
29 temmuz da ilk 500 TL mi aldım 30 Ağustos da da ikinci 500 TL mi aldım , şimdi Eylül ödemesini bekliyorum ben , bakalım Eylül ödemeside yine ay sonunda mı olacak. Ağustos ödemesini Alanlar neden yazmıyor Buraya anlamıyorum bende, sadece alamayanlar yazıyor , gerçi alanlar niye girip baksın o da var yanii

Birkanİstanbul Bilader biz zaten bayadır bekliyoruz anlamama deil yatırmadılar sadece bekletiyorlar.

buyur buda ek

hpfydeo.jpg

29 temmuz da ilk 500 TL mi aldım 30 Ağustos da da ikinci 500 TL mi aldım , şimdi Eylül ödemesini bekliyorum ben , bakalım Eylül ödemeside yine ay sonunda mı olacak. Ağustos ödemesini Alanlar neden yazmıyor Buraya anlamıyorum bende, sadece alamayanlar yazıyor , gerçi alanlar niye girip baksın o da var yanii

utanmadan hala kolpa sıkıyor 1 Allah'ın kulu almadı Ağustos ödemesini temmuz 29 da bizde aldık Ağustos ödemeleri yatmadı hala utanmadan aldım diyor

Devlet sanami çalışıyor Birkan tek sana versin ne diye burda insanları kandryosun devlet tek sanami verdi

Alan veya e devlette görünen olursa bir zahmet buradakilere de haber versin.

Ağustos ayı yatmadı hala neyi zorluyorsunuz bir zahmet syvdv arayın size agustos aynın hiçkimseye yatmadığını soyleyecek 😡

iki gündür buradayım ve şunu anladım, insanlar burayı yardım etmek destek olmak bilgi paylaşmak için değil, yalan dolan ile insanların aklını karıştırmak için kullanıyor. çok fena..

Ağustos ayı yatmadı hala neyi zorluyorsunuz bir zahmet syvdv arayın size agustos aynın hiçkimseye yatmadığını soyleyecek 😡

iki gündür buradayım ve şunu anladım, insanlar burayı yardım etmek destek olmak bilgi paylaşmak için değil, yalan dolan ile insanların aklını karıştırmak için kullanıyor. çok fena..

Aile ve sosyal çalışma bakanlığı dan açıklama geldi okumunuyonuz sanırım bu Eylül ün ilk haftası yatacak diye açıklandı bakanlık tarafından

Son düzenleme:
Ilk haftası diyorlar da gününü zahmet edip söylemiyorlar insanlar ptt kurum ödemelerine bakmaktan sıkıldı çokmu zor gününü belirlemek acaba

Eylül'ün ilk haftası yani cuma gününe kadar yaatacak demek istiyor Ağustos ayinkini Eylül'de Eylül ayinkini Ekim'de alcaz yani bir önceki yardımı bir sonraki aya verecekler ben öyle anladım açıklamadan çok şikayet gidince açıklama yapmak zorunda kaldı bakan önceden açıklama yapsada insanlar bu kadar tepki yapmazdı

Füsun_4422

1. Ha 29 ha 7 demek "parayı alacaksın i̇şte ne uzatıyorsun" anlamına geliyor farkında mısınız? Ülkenin ekonomik durumu zaten ortada, o paranın yatmasını millet keyfi takip etmiyor olsa gerek.

2. Herkes fikrinde özgürdür dedikten sonra insanların yaptığı yorumlar hakkında yargı belirtmek de ne derece mantıklı onu da anlayamadım ama neyse.

Beyfendi yorumları okusananiza o ona yürümüş o ona yazmış okuyun gidin onlara tepki verin suçlu ben miyim evet fikrimi soledim sende soliye bilirsin ama okuyun çoğu yorum aile ve destek programı ile alakası bile yok

Beyfendi 4 gün yada 5 gün geç yatı diye o zaman krize girelim gerçek ten fikrimi soledim ama iyice formu okuyun ondan sonra tepkiniz i keşke verseydiniz bakın bakanlık yeni bir yardım baslati basvular yoğun anlayışlı da olmak lazım birçok başvuru şunu demek istiyorum onaylan mis çoğu insana red gelmiş en azından yatacak ya red gelenler hiç düşündünüz mü artı herkes bişey soluyo yanılıyoruz birbirimizi yanıltma yalim diyorum

Beyfendi yorumları okusananiza o ona yürümüş o ona yazmış okuyun gidin onlara tepki verin suçlu ben miyim evet fikrimi soledim sende soliye bilirsin ama okuyun çoğu yorum aile ve destek programı ile alakası bile yok

Konu ne zaman açılmış ve ilk mesajlara bakarsanız insanların derdinin ne olduğunu anlarsınız. Zaman geçtikçe ve verileceği söylenen desteği alamayınca yorumlar doğal olarak ona göre şekillenmiş.

Sen günlerdir bekleyen birine "sus da bekle ödeyecekler işte" diyebilir misin?

Sizi suçlamadım haddim de değil ancak bu zamana kadar üç kuruş (birilerine göre) para için bekletilen vatandaşın ses çıkartması doğal, siz de onlara karşı daha duyarlı olun.

Yoksa bana zaten destek filan vermiyorlar, sadece gördüğümü söylüyorum.

Buda farklı bir gorus ama ben yanlış anlasildim yanlış bilgi konuyu sobete edenler için dedim aile destek programı hakinda fikir yazanlar için denemedim bu 1 2. Yapacak biseyimiz olmadiki için hani sabretmek durumuzdayiz demek istedim yoksa elbete kriz vb şeylerden ötürü elbete saygı duyuyorum fikrinize ama beklemekten başka çözüm varsa soleyin ben kimseye susun demedim yazılarımı sobete etmeseniz çok sevinirim insanla rimizi yanıltan lar için yanıltma yalim demek istedim

İnsanlar burdan bilgi aliyo yanlış bilgilerimiz umut ola bilir korkusu ile artı ben susun demiyorum sobete etmeyin

Türkiye Aile Destek Programı Ödeme Tarihleriyle İlgili Basın Açıklamamız

Türkiye Aile Destek Programı ödeme tarihleri hakkında basın açıklaması yapılması zarureti doğmuştur.

Türkiye Aile Destek Programı hak sahiplerini içerir ödeme listeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın değerlendirmeleri ışığında, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden ödeme listesinin hazırlanmasına esas teşkil eden verilerin hak sahipliğinin belirleneceği ay için güncel olmasını ve ödeme dosyası kontrollerinin sağlıklı olarak gerçekleştirilmesini teminen ay sonunun beklenmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı Ağustos ayı hak sahiplerini belirlemek için ödeme listesi oluşturma işlemlerine başlanmış olup Eylül ayının ilk haftası içinde ödemeler gerçekleştirilecektir.

Program dahilindeki gelecek ödemelerde de aynı uygulama sürdürülecek olup destek sağlanacak ayın sonunda ödeme işlemleri güncel veriler ışığında başlatılacaktır. İşlemleri takip eden ayın ilk haftasında ise hak sahibi vatandaşlarımıza Türkiye Aile Destek ödemeleri ulaştırılacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Bakanlık in açıklaması da bu arkadaşlar

Biraz Empati Lütfen !
Kendi adımıza konuşmayalım
Güzel olan herşey alkışlanır . .

Program güzel birşey oldu dar gelirliyi enflasyona ezdirmemek adına.
Bir mağduriyet varsa , herkes kendini ayın 29 una ayarlamıştı.Ona göre harcama yapmıştı.
Bu yüzden önemli bence gününde yatması.
Güvende "" SÖZ "" esastır bence.
En azından fırsatçıların eline koz vermemek için . . .

E devlette sıkıntı var yine, bakabilen varmı arkadaşlar

Üst Alt