Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Bulunduğum yerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfını telefonla bir kez daha aradım bugün ayın 5'i ve ağustos ayı ödemeleri bile hala yatırılmadı sorun nedir dediğimde sorunun ne olduğunu biz de bilmiyoruz ve hala genel müdürlüğe ulaşmaya çalışıyoruz diye cevap verince umutsuzluğa tam anlamıyla kapıldım çok saçma sapan işler bunlar madem yardımları yatıramayacaksınız insanları boşuna umutlandırmanın aylarca bekletmenin ne anlamı var bir reklam uğruna insanların hayalleriyle ekmekleriyle oynamanın ne anlamı var yazıklar olsun diyorum başka hiçbir şey demiyorum

Şimdi baktım henüz yatmamış...

bende şimdi bizim burdaki sosyal yardımlaşma vakfını aradım 5 inde yatacak demiştiniz yattı mı diye malesef bize 5 i dendi ama sanırım gecikecek ödemeler dedi kaçında yatacağı hakkında bir bilgi var mı dedim hayır herhangi bir bilgi vermediler dedi siz e devletten kontrol edebilirsiniz dedi cidden bunların yapacağı yardımın Allah belasını versin diyeceğim artık

E devlet'den sosyal destek hiç bir yerine giremiyorum e devlet cöktü bildigin yapacagınız sistemin ben yani. Yazık aldıgınız host bile ölü host. Arkadaşlar biz bu yardımın üstüne bi soğuk su içelim.

ARZU NUR YILMAZER
theboy
matsuyama

Merak etmeyin bu yardımı bir şekilde yapacaklar, nedenini az çok tahmin edebilirsiniz lakin zaman konusunda söylediklerinizde haklısınız.

evet biliyorum zaten bu yardımı çıkartma amaçlarıda destek falan değil sandık yaklaştığı içindi o yüzden mecbur verecekler ama geçen ay 29 unda yattığı için yine 29 unda yatacak diye insanlar ona göre harcama yaptı 29 unu 7 gün geçti hala yatmadı ve insanlar parasız kaldı şuan geç yatacağını baştan söyleselerdi herkes harcamasını ona göre yapardı

Herkes bir zahmet bulunduğu yerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı telefonla arayıp yardımın ne olduğunu sorarsa bu iş bu süreç biraz daha hızlı ilerleyebilir genel müdürlük kimse bilmiyorum ama sanırım aile bakanlığından bahsediyorlar vatandaş sürekli arıyor yardımı soruyor diye oraya bildirirler dediğim gibi lütfen herkes en az bir defa bulunduğu yerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nı telefonla arasın ve yardımın ne olduğunu sorsun sonucu buraya bildirirse daha hızlı sonuç alırız

ARZU NUR YILMAZER Arıyorum arıyorum bi çalıyor sonra tekrar arıyorum meşgul atıyor ya arkadaş vermiyecez diyin insanları bekletmeyin ya allah belanızı versin gerçekten yani. Yazık günah ya insanları beklete beklete ağaç ettiniz resmen. Arkadaş seçim gelince görecek o zaman.

amcamoğlu için arıyorum. telefona bakan yok ki. bu konuyu cimere şikayet ettim yine aynı

ARZU NUR YILMAZER

Sabah gittim yüz yüze konuştum görevli ile onlarda bilmiyor . Bunu diyen 20 yıldır tanıdıgım bir memur bildigi bişi olsa derdi

Şu anda vakıflara ulaşmak zor. Herkes telefonla arayıp durumu soruyordur. Yoğunluktan dolayı telefonların fişini bile çekmiş olabilirler. Zaten konu hakkında bilgileri yok, yapabilecek birşeyleri de yok. Yapılan basın açıklamasının benzeri bir iç yazıda onlara göndermişlerdir. Eylülün ilk haftası yapılacak diye. Olay bakanlıkta bitiyor. Evet söylemek kolay değil ama malasef bekleyeceğiz. Dua edelimde ödeme eylüle sarktı diye eylül ödemesi arada kaynamasın.

Onları arayıp sorsakda boş onlar çalışan parayı onlar vermiyor ki önündeki bilgisayarda ne varsa onu söyler ancak adınıza para var yada yok der

Umarım önceki ödemelerle beraber toplu ödeme yapılsın.

Sorunun şuradan kaynaklandığını öğrendim, hala başvuru almaya devam ediyorlar ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ödeme listesini güncel ve onaya hazır hale getiremediği için bu ay bu sıkıntının yaşandığını söylüyor yetkili bir isim. Başvuru alımı kapanacak olursa yardım alacak isimler belli olacak ve ödemeler her ay belirlenen günde ödenebilecek. Burada ilginç olan yaklaşık 4 milyon başvuru alıp hala başvurunun devam ediyor olması. Eğer başvuru artık kapatılmazsa bu sorun her ay yaşanacak, hatta yeni başvurular nedeniyle bazı aylar bu yardımı alma şansı olmayacak ayrılan bütçe belli, başvuran sayısı her gün arttıkça 12 ay vaat edilen bu ödemeler belki sadece 3-4 ay alınmış olacak.

Burada bu yanlıştan dönülerek yardım için ayrılan bütçe/başvurusu onaylanan kişiler dengesi sağlanarak, artık başvuru alımı yapılmamalıdır.

cuneytdj Katılıyorum ama bence net olarak belli deil mi oy için yapılan küçük bir oyun gibi geldi bana.

Burada bu yanlıştan dönülerek yardım için ayrılan bütçe/başvurusu onaylanan kişiler dengesi sağlanarak, artık başvuru alımı yapılmamalıdır.

[FONT=Arial]İyi de, red almış başvuru sahibi bu program süresince (12 ay boyunca) tekrardan başvuru hakkına sahiptir, muhtaçlık durumunda değişiklik olması olasılığına karşı, diye başvuru şartlarında belirtilmişti.

Birde şu daha da bütçe ayrılması gerektiği meselesi... 12 milyar liralık bütçe ayrılmış. Bu meblağ 2 milyon için yeterli. (500 liradan hesaplarsak) Bu kadar başvuruyu hesaplayamamışlar demek, cimrilikleri, iliklerine kadar muhtaç olanlara zırnık koklatmaları bu yüzden. "Nasılsa engelli aylığı alıyor her ay zaten. Bu sadakayı hiç almayanlara verelim" hesabı...[/FONT]

Ne güzel dünya
Hafta sonu ıssız ada gibi geçti
Hiçbir şeyden habersiz
Pazartesi sabah basın açıklaması
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından
Gaye dar gelirliyi korumak mı ?
Resmi kurumlar rahat etsin mi ?
Sormak lazım !
Biz de yedik . . .
Güzel bir şey varsa hep beraber Alkışlayalım
Aklın yolu bir sonuçta...........

Onedio internet sitesinde konu başlığı var, Onedio internet sitesindeki forma bakarsanız alanlar ve almayanlar yazmış yaklaşık 3 - 4 bin mesaj var yarısı benim gibi almış yarısı hala bekliyor sizin gibi. Bu arada bir çok kişinin de 2020 aylığı kesilmiş onunla ilgili de çok mesaj var, tek tek her ay araştırma yapacaklar gelir durumlarını zannediyorum ona göre ödeme yapacaklar her ay

Sessiz Dünyalı
En büyük sorun başvuruların devamı, ve bu beraberinde şunu getirecek bu yardımı almaya hak kazanmış kişiler bazı aylar bu yardımı alamayacak, yeni başvurular ile sayı çoğaldıkça elde ki bütçe gereği yardım yapılacak kişi sayısı zaten belli. Bu yüzden geçen ay bu yardımı alan, bu ay kesin alırım gözüyle bakmasın. ya da bu ay da alan, 2 ay sonra gene bu yardımı kesin alırım beklentisine girmesin. (başvuruları almaya devam ederlerse ve kişi sayısı artarsa)

Birkanİstanbul
İnsanlara denizde kum muamelesi yapma, böyle bir konu başlığı varsa linki paylaş.
Bu ay sen bu ödemeyi aldıysan e-devlet ekran görüntüsünü at.
Boş yapmayın, icraat yapın.

Parada sıkıntı yok bence
Sıkıntı iletişimde
Vatandaş bilgilendirilmiyor
Devletin kasasında para olmasa
15 Milyarlık icra borçlarını silmezdi
Aile Destek Paketinden sonra açıklandı
İcra borçlarının ( Elektrik , su , dogalgaz )
Silinecegi konusu................
Ödemeler gerçekleşir , Onda sıkıntı yok
Sonuçta E - Devlette devam ediyor diyor
Tamamlandı demiyor..........

Bakanlık bu hafta dedikine göre eylulun ilk haftası dedikine göre tahminim salı yada carsamba yatar

Basın açıklamasında geçen
"Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden ödeme listesinin hazırlanmasına esas teşkil eden verilerin hak sahipliğinin belirleneceği ay için güncel olmasını ve ödeme dosyası kontrollerinin sağlıklı olarak gerçekleştirilmesini teminen ay sonunun beklenmesi gerekmektedir." bu kısımdan anlaşılan, her ay için ödemenin hak edilip edilmediğine bakılacak ve ödemeler ona göre yapılacak. Bu demek ki ödemeler bundan sonra ay sonunda değil ay başında yapılacak. Her ay başvuru yapan sayısı artarsa sürede uzayabilir. Tabi bir sebep bulup kesmezlerse.

Parada sıkıntı yok bence
.

[FONT=Arial]Nitekim Bütçe yılın ilk 7 ayında 28 milyar lira fazla vermiş. Bir kısmı Aile ve Sosyal Polit. Bak.'na aktarılabilir. Olmadı, M1-M2 para arzı arttırılır, yani para basılır. Diyanet'in hunharca harcamalarına ek bütçe ayrılıyor da, sosyal yardımlara gelince mi lololo, hem de seçime yaklaşmışken![/FONT]

Yiğitcan

Parada sıkıntı yok diyorsunuz da ondan mı bu yardımı alması gereken muhtaç kişiler red aldı elektrik doğalgaza benzine sürekli niye zam geliyor Allah aşkına kandırmayın kendinizi

Makale içinden işinize geleni alıyorsunuz
En başından beri eleştiren benim zaten
Konuya muvaffak olalım Lütfen !
Neyi eleştirdiğimizi bilelim.
Mantık yürütüyorum
Para olmasa icra borçları niye silinsin.

Bu merkezi yardım mi oluyor yoksa vakıf mi onaylıyor bugün vakfa gittim merkez değerlendiriyor dedi bilgisi olan varmi

Üst Alt