Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Yiğitcan

İcra borçları siliniyor dediğin komik rakam 2500 tl miktar siliniyor bunlar hep göz boyama

[FONT=Arial][SIZE=3]
...Ve nihayet! TADP yardımı hak sahiplerinin gözü aydın!

Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan'ın açıklaması:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4]"1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan Ağustos ayı ödemelerini 7 Eylül’de gerçekleştiriyoruz."[/SIZE][/FONT]

Bir haftadır birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Konumuz ödemelerde ki gecikme.
Benim şahsi fikrim ;
Paradan değilde , sistemden kaynaklanan bir sorun olduğu ve bu konuda vatandaş bilgilendirilmediği için bakanlığı sorumlu tutuyorum sadece.
Polemiğe girmem kardeşim.
Güzel olanı alkışlarım sadece.

Sessiz Dünyalı

Erdoğan yine şov yapmış alanlara hayırlı olsun ama alamayan biri olarak hakkımı helal etmiyorum bu hükümete

Bu aile destegı odemesi resmen corba gibi oldu her çeşit malzeme var nereye cekersen ilk cıktıgında ne dendi herkes bilir bayram öncesi dendi yem attılar Bi dunya balık oltaya geldi sonra temmuz 29 ödeme yapıldı ağza bal çalındı sonra hoba herkes hucum altından kaljamadılar ortalık karısrı cimere yağmur gibi şıkayet gıttı cumbur lappp bakan sosyal medyadan acıklama yapmak zorunda kaldı ne dedı eylulun İlk haftası odeme yapılacak dedı pekkii biz hangı ayın İlk haftasındayız eylulun İlk haftasındayız hanı ödeme Nerde yok peki agustos ayı hani Nerde eylul ayına gşrmedşkte bızım mi haberımız yok aklımızla bu kadar oynanmaz yha laf cambazkıgı yapıyolar resmen bu soyledım laf soz eden okur yapmayın yha Allah aslına bu yardımı kendılerı cıkardı basvurduk kabul edenlerde kendılerı hak kazandık suan hak arıyoruz laf cambazkıgı yapıyolar resmen

6 eylül 2022 salı ve yine ödeme yok

28 temmuzda onaylandı.
Ağustos yok eylüldeyiz yine yok........

ARZU NUR YILMAZER

Senin durum da başka bir trajedi gerçekten, 28 temmuz onaylanıyor ve iki aydır alamıyorsun. Cidden Allah sabır versin. 2 aylık verseler de utandırsalar bizi, ama nerde...

Umudum yok maalesef.

Bir kere de şu foruma girdiğimde bir kullanıcı evet benim ödemem yatmış desin 😁
Bu foruma e devletten daha çok bakar oldum....

[FONT=sans-serif]Bu merkezi yardım mi oluyor yoksa vakıf mi onaylıyor bugün vakfa gittim merkez değerlendiriyor dedi bilgisi olan varmi bilen yokmu[/FONT]

Aynen e devlet sıkıntılı olduğu için yatıp yatmadığını burdan kontrol ediyorum. Gerçi şimdiye kadar hep yatmadığını öğrendim😔

Dün Cumhurbaşkanı 7 Eylülde yatıcak dedi bu yardım için dedi galiba

Onların Allah bir dediğine dahi inanmıyorum ve güvenmiyorum da ancak şöyle de bir durum var bu konuda eleştiri kabul etmiyorum siyasetten nefret ediyorum bu dipnotu aktarayım lütfen bu yazımı eleştirmeyelim şu anki iktidardan yana değilim ve hoşlanmıyorum ancak 20 sene önce bu iktidardan önce engellilere aylık ödemesi para yardımı dahi yoktu yanlış hatırlamıyorsam Avrupa Birliği uyum süreci dolayısıyla AK parti böyle bir döneme başladı Bir süre öncesine kadar 3 aydan 3 aya ödeniyordu bir süredir aylık oldu şimdi AK Parti'nin beceriksizliğini görüyoruz ama CHP geldiğinde bu bile elimizden gidecek diye korkmuyor değilim o yüzden eğer bu partinin karşısında muhalefet olacaksa ve önümüzdeki dönemde bir iktidar olacaksa gerçekten kaliteli bir muhalefet gelmeli benim şu an gördüğüm muhalefette kalitenin keyfi yok al birini vur ötekini ikisi de aynı ne iktidar yanlısıyım ne muhalefet yanlısıyım

Engeĺli maasimdan başka gelirim yok üzerimde ne ev ne arsa tapulu hiç bir şeyim yok yinede Red geldi babaannemin maaşı var diye nasıl iş anlamadım

Osman
Babaannenin ikaâmetgahını ayır
Tekrar başvuru yap kardeşim

Ben ayri evde duramam tek başıma kardeş babaannemden başka kimsem yok

ARZU NUR YILMAZER

Yanlış biliyorsun Türkiye'de engelli maaşı 1976 yılında (01.07.1976) başladı. O yıldan bu yana düzenli bir şekilde ödeniyor. 3 ayda bir ödenmesi ile her ay ödenmesi arasında bir fark yok. 3 ayda bir ödeme alırsan 3 maaş alıyordun, şu anda her ay alıyorsun. Son olarak kaliteli muhalefet tanımın nedir, din üzerinden bunu kullanarak oy toplayan, yolsuzluk olaylarına karışan, ekonominin çöktüğü, ülkede her kararı tek bir adamın ağzından çıkacağı bir keyfi karara göre yaşayan bir ülkede hala muhalefeti eleştirmek, şu anda yaşanan rezilliği sonuna kadar hakediyor olmaktır. Engelli maaşı ya da yardım paraları hükümet yetkililerin cebinden çıkmıyor. Devlet hazinesi, yani senin benim param,bizden topladıkları vergi. Bu kadar teslimiyetçi olmayın şu ülkenin yönetiliş tarzı hoşunuza gidiyorsa eyvallah, hala muhalefeti suçlamak el insaf derim.

Osman
Bu dünyada nizami ilan bişey var mı
Kardeşim
Sonuçta aldığımız maaş belli
Millet 7000 TL ile geçinemiyoruz diyor
Aynı evi paylaştığımız kaç kişi birbirine faydası var.
Allah uzun ömürler versin Babaannene.

Doğru söylüyorsun kardeşim yapacak bişey yok kalem onların elinde isteseler verebilirler halbuki burda benim durumumu herkes biliyo allah razı olsun kardeşim sağlık olsun ne yapem maaşımı aldığıma dua edem

Yatan madan bişe varmı arkadaşlar

Arkadaşlar e devletde sosyal yardım sayfasıni girilmiyo kapatmışlar sayfayi

Ne yatması kadın fıldır fıldır geziyor,nerede etkinlik var sa katılıyor, ara da nikah şahitliği bile yapıyor.

cuneytdj

Çok haklısınız çoğu insan bilmiyor bu kanunun 1.7.1976 da beri geçerli olduğunu her şeyi akp yaptı sanıyorlar yada işlerine öyle geliyor halbuki biraz araştırma yapsalar biraz gerçeği görseler memleket bu halde olmazdı zaten

ARZU NUR YILMAZER

Çoğunluk gibi siz de yanlış biliyorsunuz. 2022 Engelli Aylığı bu iktidardan önce de vardı. Refah Partisinin - N. Erbakan koalisyon hükümeti zamanında çıkarılmıştı. Yaygınlaşması Akp propagandaları sayesinde oldu, herkesin haberi olduğundan. Ama aylıkların kuşa çevrilmesi yine Akp iktidarı yüzünden oldu, düzmece enflasyon rakamlarıyla.

cuneytdj
76 dan beri muhtaçlık hiç degişmedi 1833 komik bir rakam böyle olurmu yükseltmeleri lazım neyi neye göre yapıyorlar bellisiz

Geçen ay 850 bin aileye yardım yapıldı, bu ayda yapıldı yarısına benim gibi, bu formda toplammış 6 kişi devamlı bana yatmadı bana yatmadı diye mesaj atıyor, 850.000 bin kişinin sesi çıkmıyor çünkü çoğu parasını çekti benim gibi, burada ki 6 kişi devamlı aynı bana yatmadı Bana yatmadı diyor hala yaaaa yuh artık yaaa yeter, Napalımmm 6 kişiye yatmadıysa , 850.000 bin kişinin arasından 6 kişi çıkmas devamlı aynı şeyi yazıyo 😂😂😂

BitiGen Kurum ödemelerinde hala gözükmüyor ptt gitsek kartımızı sokup alabilir miyiz?

Üst Alt